Clubul "babelor" FIV-oase 25

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lara27

Many
rezolvat cu prima pagina

Ady, hai, tinem pumnii sa iasa bine, clean, clean si seara sarbatoriti apoi, cu vino rosso


to be continued..



Multumesc Lara


Va multumesc voua, la toate , chiar daca nu mai sunt o aspiranta prin FIV, raman in zona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

uuuuuuhhhhhhh, Ana, m-au luat transpiratiile, ca nu-l mai gasesc
iaca, pus pagina cu protocol vs BMI (dr. Thomas G. Hannam/ Canada):

http://www.fertility.ca/2009/05/the-best-ivf-protocol/



to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Lara nu o fi o idee buna sa pui aceste link-uri asa utile pe prima pagina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

manny,imi pare rau.
deci israelienii astia sun fani Menogon!!!
si imi aduc aminte ca parca 100 euro costa consultatia,nu???
cam mult pentru o parere.
iti multumesc pentru detalii.

lara,discutia despre ET3 vs ET5 poate fi interminabila cu argumente si de-o parte si de alta.
medicii se cam contrazic aici:majoritatea spun ca uterul e cel mai bun mediu pentru embrion insa se insufletec complet cand ajung cu embrionii la stadiul de blasto...si de ce-i mai lasa pana la blasto daca uterul e cel mai bun mediu pentru embrion???
PK cu siguranta e fan blasto.
la ultimul FIV mi-a pus 3 embrioni de ziua 3 la insistentele mele nu pentru ca asa ar fi decis el-l-am simtit... si pe ceilalti a luat el decizia sa-i lase la blasto desi eu mi-am exprimat dorinta de a-i congela la stadiul de ziua3.


va pupizez maxim
ne citim diseara





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Samira, da, 100 euro consultatia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

adriana...incearca sa vezi partea plina a paharului:de ziua sotului tau ii vei oferi o histeroscopie curata ca lacrima care o sa aduca un rezultat minunat la Fiv-ul de luna viitoare de care nu stie nici vantu' nic pamantu'.
ok???







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Samira stiu ca trebuie facuta, dar asa mi s-a luat bine azi se anunta z1 asa ca intelegi de unde vine "revoltarea mea"
Lara posibil sa fiu cu antibiotice in traista; dar recuperez eu si cu 'il vino rosso"
Anaasta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Multumesc, Lara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Many, imi pare rau ...

Adriana, hai ca va fi bine, trebuia facuta si asta, si dupa ce se incheie o sa zici ca esti un om norocos ca e totul perfect pe acolo, si sa va lipi si o minune !

Lara, eu sunt din oamenii norocosi care stiu cat are faza luteala, si cand ovuleaza ... dar ... ca sa fii sigura pe data, mai e varianta cu Cyclo-proginova, in loc de ac, dupa ultima pastila in 3 zile maxim 6 ar trebui sa se miste ceva ...
Eu acum dupa histeroscopia aia ingrozitoare, am inceput sa iau cycoproginova, dar corespunzator cu faza din ciclu in care eram: adica am luat pastile albe din ziua cu histero pana in ziua in care stiam ca ovulez (nu stiu daca s-a mai intamplat sau nu, dar nu conta,) apoi am luat pastilele maro si stiam ca in 3 zile dupa ultima pastila, gata vine. La mine asa a fost, dar tot in ziua aia stiam ca imi venea si daca nu luam nimic ... v-am ametit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

Many am citit si eu acum
Lara ce mai faci doamna mea?
ady histero fara probleme iti doresc
fetele cochetele zi faina

Mergi la inceput