INSEMINARE 87

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancuta_ro spune:

La multi ani floricelelor!
Cristina ce fel de test ai facut? Eu zic ca ai motiv sa speri, nu mai bine faci o beta maine, sa stii sigur? Iti tin pumnii sa fie bebe.
Am facut si eu test azi, si e cat se poate de negativ ...Fac si beta maine, desi nu prea mai sper nimic. Ma gandesc deja la pasul urmator :(. Haideti cu II, de incurajare ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta_ro spune:

La multi ani, Crisstal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina.ela spune:

Ancuta

Am facut test Fildas. Nici nu am auzit de el pana acum. Era singurul tip la Catena..
Eu tind sa cred ca mai ramasese putin din Ovitrelle.

Pentru ca nu-mi mai simt sanii atat de durerosi...

Daca mai apuc mai fac un test maine dimineata, apoi beta marti, ca nu ajung mai devreme la clinica.

Bafta, sa reusesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

La multi ani celor care poarta nume de flori!!
Cristina, poate totusi e ceva. De la Ovitelle nu iti iese pozitiv dupa atatea zile. Mie nici dupa 8 zile nu mi-a iesit pozitiv.
Asteptam o veste buna

Eu ieri am facut deja a 13 injectie si nu ma simt bine, am o febra musculara... plus ca mi-au cam iesit vanatai la genunchi, sper ca nu e din cauza injectiilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Buna,

Scuze lipsa de pe forum, dar a fost plecata din Bucuresti. Simteam nevoia sa plec, sa ma duc sa vad si altceva. AM fost la Constanta. A fost ok. Am vorbit cu Cezara la tel si am hotarat ca luna asta sa fie pas. Mi-a facut ea schema de tratament, dar am realizat ca m-ar fi apucat ovulatia cam prin weekendul cu Pastele. Asa ca stam luna asta.
Am hotarat sa mai incercam, dar nu stim cat timp.

Referitor la faptul ca fiecare ne incepem tratamanetul mai devreme sau mai tarziu, Cezara mi-a spus ca tratamentul trebuie inceput pana in ziua 5 a CM. Adica ziua 5, este ultima zi cand se poate incepe tratamentul.

Cristal, Ancuta, Cristina, Maria bafta la IA. Va doresc sa se lase cu liniute duble.

Ancuta de obicei nu se face eco inainte de IA. Gelul pe care il pun ei pe sonda, nu e bun. LA ultimele 2 IA, Cezara mi-a facut eco dupa. A pus gel pe sonda, a tras prezervativul si nu a mai pus gel peste prezervativ, ca de obicei. Oricum a alunecat bine, pt ca aveam glera si eram destul de "mucoasa". Deci, ramane la latitudine dr daca face sau nu eco.

Cristina eu zic sa linuta aia f f slaba e sarcina. Am mari sperante.

Gaby Cezara se refera la foliculi selectati cand au trecut de 11-12-13. Pana atunci nici nu-i ia in seama pe cei micuti. Nici nu-i masoara. Parerea mea este ca dr s-a hazardat sa spun ca foliculii de 7mm s-au selectat. Daca a trecut de 11-12, nu-i mai opresti. Aia nu mai regreseaza.
Trebuia sa-ti mareasca doza. Te-a tinut cu doza prea mica.
Cand am facut copilul, am facut si Ovitrelle/Pregnyl in aceeasi zi cu eco si IA. Si mi-au reusit amandoua IA. VAd ca injectia mai devreme si IA a doua zi, nu-mi iese.

Ella multa bafta la comisie.



www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna 2012&page=31" target="_blank">VA rugam votati ku1 si ku2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina.ela spune:

Dankutza,

o sa mai fac maine dimineata cu prima urina.

Sper sa fie bebe, ar fi pacat de proba sotului. 24,3 mil. inseminati.

Daca nu e bebe ma gandesc sa mai verific trompele. Stanga a fost blocata cand am facut histerosonografie, dar am facut ulterior histeroscopie si a extirpat un polip ce o bloca.

Daca vad ca nu e bebe, o sa vb cu dr. sa mai fac HSG ...poate se desfunda (in cazul in care e infundata).

Tineti-mi pumnii!!!!

Doamne ajuta-ma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Dankutza, aici mereu cand vede foliculi peste 5mm mi-au zis ca sunt selectati, dar provizorii, probabil tine de vocabular.
Acum de doza ce sa zic: mica rau, iar daca ma luam dupa ei, chiar nu mai faceam nimic.
Pana acum ce cred ei ca am facut: Z5-13 - 75ui, Z14-18 - 112,5ui
Ce am facut eu defapt: Z3-8 -75ui, Z8-13 -112,5ui, Z14-18 -150ui

Vedem in Z19 cand ma duc la eco ce branza o sa fie, ca de ovulat pana atunci nu cred ca o sa se intample.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstal_18 spune:

Cristina,te asteptam cu vesti buneeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

LA MULTI ANI tuturor cu nume de Flori .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Cristina , Ancuta succes . Sper sa vedeti dimineata dublu la liniute

Mergi la inceput