La multi ani Daria! Fluturasi de Mar-Apr2011 (143)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

LA MULTI ANI PETRA!
Sa fii sanatoasa, fericita si norocoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

la multi ani pui mic PEtra!!!! la multi ani mami Cami!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata si de la mine

La multi ani, Petra!!!
Cami, sa va traisca mezina, sa creasca mare, frumoasa si cuminte!!!


roxy, multumim de cafea

smleac, cred ca la prietena ta este o problema hormonala. Prolactina si oxitocina sunt hormonii eliberati in alaptare. poate sr tb sa-si faca niste analize. Sau mai poate incerca stimularea sanilor cu pompa inainte de alaptat..cu toate ca asta probabil ar insemna sa stea toata ziua cu pompa "agatata" de san Nu m-am confruntat cu pb asta, dar eu asta as face in locul ei.E bine ca e perseverenta si nu renunta

alina, cred ca cel mai frumos sentiment este acela care-l ai cand iti misca bebelusul in burtica , este senzatia pe care o au doar mamele, si care nu poate fi exlicata celor din jur. Ai inceput sa vb cu Luca despre surioara lui? Poate ca nu intelege multe acum, dar cu siguranta simte ca se intampla ceva, iar la vara va observa ca burtica mamei a scazut iar in loc a aparut un bebelus urlator
Pe cutu al vostru nu la-m vazut in poze...sau nu m-am uitat eu bine? mai vrem poze cu burtica frumoasa

yvy, da tortul acela arata minunat. Cum ai facut glazura? Duminica este ziua sotului..pe care o vom serba la soacra..impreuna cu socru...deh al meu si socru sunt amandoi Florin si din preparatele pe care zice soacra ca le face lipseste tortul , deci vreau sa duc eu unul facut de mine acum caut retete, iar al tau arata bestial

delia, pai cand a vazut pitica, ca nu are cu cine conversa s-a culcat la loc Cand rea Cristi mic dormeam impreuna la pranz si asa il pacaleam sa adorma, ma prefaceam si eu ca dorm , la Cata nu merge ca imi baga degetele in ochi ca sa-i deschida, deci tot singura in patut adoarme si la pranz


Eu ieri am fost in vizita la mama cu copii, si m-am intors doar cu Cata, Cristi a vrut sa ramana la mamaie. Il aduc ai mei maine sua merg eu dupa el sambata si o luam si pe mama pt ca duminica dimineata mergem la Ghighiu la manastire si vrea si mama sa mearga cu noi.

Am scos aseata o cutie de pulpe sa fac ciorba si am vazut azi ca sunt dezosate..deci nu mai pot face ciorba..si tb sa schimb meniu..le-as baga la cuptor tocate, cu legume, ou si branza..oare merge?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Mada, eu ii adormeam pe toti din casa cand eram mica.. pitica nu doarme decat in patul ei...rar o adoarme ta-su la noi in pat la pranz si dorm amandoi..
yasmy, ce faaci?m-am apucat sa spal frigiderul si cand am pus mana pe milka cu zmeura m-am gandit la tineee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Mada, toaca legumele amestecate cu ou si cascaval si pune-le in mijloc si prinde pulpele cu scobitori...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Mada, toaca legumele amestecate cu ou si cascaval si pune-le in mijloc si prinde pulpele cu scobitori...

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


mmm da

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata
somleac, cu laptele eu la vlad m-am chinuit mult, vreo 2 luni pana sa vina dar n-am renuntat, toata ziua si noaptea eram cu pompa dupa mine sa stimulez lactatia..ce vremuri, grele rau deci eu stimulam si mecanic si ceaiuri la greu si suplimente pt alaptat..cam tot ce puteam eu sa fac si tinea de mine..aaa, si psihicul..dar asta stii si tu cu siguranta cand te aud cum colinzi noaptea parca ma vad pe mine..numa ca eu am doar 2 paturi de colindat
viss, imi pare rau ca n-am putut efectiv sa mai intru aseara..sper sa mai apuci sa citesti..deci dna sefa de la centru de acolo e cam nebuna si cam dura..poate ai noroc si ii place de voi, poate nu..de mine s-a luat si a infipt mana in vlad de am crezut ca face pe el de frica..pt ca am gresit eu cum l-am crescut, ca e prea mamos si dependent de mine..ne vazuse doar de juma de minut dar le stia pe toate si mi-a demostrat cum stau drepti ai ei copii cand infige mana in ei cu chilaritul stiu si sunt de acord ca e spre binele copilului, dar crede-ma ca treaba aia cu gimnastica poate fi facuta in mai multe moduri..cooperand cu copilul sau de frica..deci acolo sunt cazuri f f grave de copilasi cu handicap si probabil modul de lucru cu ei ca sa raspunda la tratament e dur si agresiv..si asta il aplica si cu ceilalti..intr-o atmosfera de urlete generala..am povestit eu atunci mai cu amanunte cum era un exercitiu pe o mingie medicinala mare si fara sa-i explice nimic l-a luat de piciaore si l-a aruncat efectiv pe ea, asta urla ca s-a speriat, etc etc..pe urma il punea ghemuit si se lasa pe el si apasa cu toata forta, vlad urla de numa..si inca o chestie, tipa care ii facea kineto, atat cat am fost noi cateva zile, nu interactiona deloc deloc cu copilul..crede-ma ca am urmarit-o special si nici macar o data nu s-a uitat la el, in ochii lui..nu vorbea cu el, nu il privea, nu nimic.. asta mi s-a parut incredibil..si am facut ulterior in mai multe locuri kineto si crede-ma ca se poate face si altfel, intr-un mod placut..eu iti urez bafta si iti tin pumnii sa gasiti cea mai buna varianta pt voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

acum sa va zic de noi de ce n-am mai reusit sa intru..

vlad acum 2 nopti n-a dormit deloc ca il doare ba una ba alta, ieri febra si durere de urechi..aseara aveam programare la ORL sa-i scoata dopurile, numa bine ca am ajuns cu febra si diagnostic o otita de toata frumusetea..suntem pe antibiotic 10 zile plus in drum spre clinica, eram in intarziere mare, alergatura, agitatie si vlad si-a gasit momentul potrivit sa fac un mare CIRC de atat agitatie si urlet mi-a vomat in toata masina pe mine si pe andra..dupa care a adormit instant in fund..la doctor pt ca l-am trezit iar circ si tot asa
andra acum 2 seri mi-a facut febra 38.6, ieri pe zi 39.5 am luat-o si pe ea la doctor aseara, se pare ca e mai norocoasa ca fracsu de data asta, n-are decat ceva viral- febra, gat rosu cu vezicule, tuse deci la ea suntem doar pe antitermice momentan..

si uite asa sunt nedormita de 2 nopti, soata a plecat azi noapte in turcia cu serviciul..iar eu pe baricade la servici..copii bolnavi acasa..
si uite asa the story never ends

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

LA MULTI ANI PETRA sa-ti traiasca fetita Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

nu mai stiu ce vroiam sa zic..
aaa, legat de dadacitul copiilor..
nu stiu cum am resuit sa -l fac pe vlad asa dependent de mine, as vrea sa-l vad mai independent, mai indraznet ( in public ), mai ne-mamos..

eu sunt o persoana care nu dadacesc deloc copii, i-am iubit cum am stiut eu mai bine, dar una e iubirea si alta mamosenia..iar eu n-o suport pe a doua..si nu stiu cum de ai mei amandoi sunt efectiv dependenti de mine..si trag de mine la propriu si nu-mi place deloc

as vrea sa gasesc o reteta de independenta sa cumpar si eu..
nu stiu unde am gresit sau gresesc, ca de mici am incercat sa le insuflu chestia asta si n-am reusit

Mergi la inceput