La multi ani Daria! Fluturasi de Mar-Apr2011 (143)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

offf mai miki, mai, prin cate treci, o imbratisare de la mineee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Viss, am intrat special sa vad daca mai ai noutati despre bebei. Ma pui si pe mine pe ganduri cu picorusele. Daria duce piciorul stang peste dreptul. Mereu se calca si se impiedica. acum imi reprosez ca nu i-am facut eco de sold. Am fost drlasatoare. Ma voi duce si eu la un ortoped. Il voi cauta pe Alexandru Thery de care spunea Deea parca. Pup piticii mici

Simo, scoica de nisip si apa.am vazut si in carrefour. era pana in 50 ron

La noi s-au anuntat vreo 80 de pers la ziua Dariei. Off... ce o sa ma enerveze cand vor sari toti pe ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Aaa... si mai am o problema. biberoanele miros a detergent dupa ca le spal. mi se intampla asta aici la tara, unde apa vine direct din put. la bucuresti, apa e tratata cu clor si cred ca se clateau mai bine.
mai are cineva problema asta?
le-am tinut in apa fierbinte, le-am clatit cu bicarbonat, cu otet. nimic. tot miros. ce sa le fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

irinuka, cauta un detegent de vase bio, eu am gasit la dm unul se cheama likvi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

'Neata, mamici!



LA MULTI ANI, PETRA ADRIANA!!!
Sa fii sanatoasa si sa-ti bucuri parintii!



Madutza glazura este simpla si e imposibil sa nu-ti iasa; eu am cautat o glazura in care se pune gelatina ca sa fiu sigura ca se intareste ca eu nu prea le am cu glazurarea, deci daca mi-a iesit mie iti iese si tie.

Glazura:
160 ml smantana pentru frisca
100 gr zahar
100 gr cacao
160 ml apa
10 gr gelatina

Se amesteca smantana cu zaharul si apa si se pune la fiert, se adauga cacao si se amesteca bine , se lasa sa clocoteasca cateva minute si apoi se adauga gelatina dizolvata in putina apa rece. Cand incepe sa se raceasca se strecoara si se pune pe tort. Glazura trebuie sa fie cat mai rece cand se pune peste mousse (eu am pus-o la frigider vreo jumatate de ora sa se mai inchege si apoi m-am apucat s-o intind pe tort).

Delia, Somleac, Roxy da, e tare smechera pitica asta a mea; acum de cateva zile ne intelegem muuult mai bine de cand am schimbat placa ; nici macar nu-mi face scandal cand o iau sa plecam din parc acasa

Miki nu stiu care ar fi reteta non-mamoseniei, dar eu sunt exact pe dos cu L fata de tine; toata ziua o pup, o laud, o strang in brate si ea e foarte independenta, daca n-are chef de dragalit (si de obicei nu prea are chef) ma impinge, imi da peste ochi si urlaaa pana o las in pace ; insa daca are ea chef de pupacit si mamosenie e jale daca nu sunt disponibila atunci; daca mergem la cineva in vizita, chiar daca nu a mai fost niciodata si nu cunoaste casa sau persoanele respective, ea o ia la sanatoasa si se duce sa inspecteze toate camerele/baia/bucataria oriunde are acces, eu ma tin dupa ea sa o aduc inapoi ; eu as putea chiar sa o las acolo si sa plec ca nu-mi simte lipsa, nici macar nu ma cauta cu privirea, daca e bagata in seama de cineva, de oricine, ea se simte perfect si uneori chiar sint geloasa (de obicei nu-mi raspunde cand o strig si-i zic, mai in gluma mai in serios:"Lari, aici e mama ta care te striga, ma mai cunosti, vino la mine!", dar nu obtin mereu o reactie ).





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

La multi ani Petra Adriana!!! sa traiesti si sa fii sanatoasa si sa-ti bucuri parintii mereu! Mami Cami, sper ca sarbatoriti frumos si domnisoara ta e mai bine azi si se bucura de ziua ei cu invitatii!! Sper ca te-a vizitat postasul zilele astea, ca vad ca e cam in intarziere !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti mamici?
am venit de afara, Anastasia doarme la usa in carut ca n-am vrut s-o pun in patut ca sigur o trezesc. a adormit de pe drum si puteam sa mai stau afara dar asa ma dor picioarele ca de la 12 fara tot merg. am avut si ceva treburi prin oras...am fost si pe la nasi putin...si n-am stat un minut jos.
oaaa ce bine este pe scaun si cu o cafeluta ca dimi n-am mai baut, mi-am facut acum.

madutza ce fain ca ai tai stau la casa, poti sa-i mai lasi pe puiuti acolo, se joaca afara. si socrii mei stau la casa dar nu cred ca o voi lasa pe Anastasia la ei am si eu niste pitici daca era mai ca la tara asa poate o lasam dar asa....ei nu mai au gradina cu iarba, nu mai au loc de joaca pe acolo...o sa mergem doar cand iesim la iarba verde prin imprejurimi pe acolo ca este tare frumos.
ce frumos ca mergeti la Manastire
buna idee ti-a dat ailed cu meniul

miki nici nu stiu ce sa zic...decat ca iti doresc multa putere si sa se rezolve odata toate, sa scapati si de raceli si de viroze si de crize. saracutii pui...si saraca de tine, sa nu uitam de tine, ca esti franta cred. neaparat sa va luati concediu sa plecati undeva macar 7 zile

irinuca da, mai bine mergi si tu la ortoped sa-ti iei o piatra de pe inima si sa stii ca etse bine Daria
asa ieftina scoica? dar cat de mare este?
nu stiu ce-ai putea face cu biberoanele....ma gandesc ca si daca schimbi detergentul tot o sa miroasa, ca doar toate sunt cam la fel cu miros din ala tare. dar daca tu le clatesti super bine cu multa apa ce daca mai ramane putin miros? nu-i place Dariei?

strumphitza ce faci? ati fost la plimbarici?

yvy hai ca poate sunteti pe calea cea buna si o pui tu la punct pe buburuza, pai ceeee face ea ce vrea?

ma cam doar capatana, de ce oare?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Aaa... si mai am o problema. biberoanele miros a detergent dupa ca le spal. mi se intampla asta aici la tara, unde apa vine direct din put. la bucuresti, apa e tratata cu clor si cred ca se clateau mai bine.
mai are cineva problema asta?
le-am tinut in apa fierbinte, le-am clatit cu bicarbonat, cu otet. nimic. tot miros. ce sa le fac?

Mami fericita deDaria (8.04.2011)


clateste-le cu apa rece... ca apa rece ia mirosul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am pus cateva pozici

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

La multi ani Petra Adriana

Cami sa va traiasca printesa ,sa fie sanatoasa, cuminte si norocoasa!!!

Mergi la inceput