Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {5}

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ane-maria

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Anca, eu n-as da inca zahar la copil.

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


nici eu nu i-as da zahar in primul an, creaza dependenta si nu-i faci nici un bine pentru viitor..











ANE-MARIA mamica fericita de Bianca Maria ( 08.02.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Amelia, mie mi s-a spus ca sanul este solutia tuturor problemelor, cu atat mai mult a colicilor. Asa ca procedezi foarte bine!
Anca, fondul unui om nu se schimba asa usor...Tot buna, calda si sensibila esti, doar ca esti coplesita de probleme acum. Drept dovada a sensibilitatii tale: nu multi ar lua in seama accidentul unei pisici...Ia sa vezi tu cum te vei topi in zambetele copiilor tai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Citat:
citat din mesajul lui ane-maria

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Anca, eu n-as da inca zahar la copil.

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


Eu cred ca zaharul ii face mai rau la burtica, i-am dat si eu o perioada asa cum zici tu , ceai indulcit si nu a ajutat-o deloc, cred ca mai rau ii facea, pt ca seara incepea "distractia" dar poate la voi functioneaza..
ANE-MARIA mamica fericita de Bianca Maria ( 08.02.2012)


Am facut cum a zis pediatra...O sa incerc fatra zahar sa vad dc bea...Pe noi ne ajuta...

mamica fericita foc de Eva Georgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Anca, eu n-as da inca zahar la copil.

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)

zahar....cu siguranta un mare NU!!!!!!!!!!

are dreptate Alice!




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Anca_cls, Anne-Maria cititi acest link:


http://www.paradisulverde.com/Alimentatie/Dulciuri/zahar-moartea-alba.html




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

neata!uf ce noapte....sotu nu ca sforaie,horcaieeeee de ma scoate din sarite si stau treaza toata noaptea sa-l mai misc sa nu mai sforaie ca mie ca-l trezeste pe bebe si cand colo bebe nici nu clinteste(doarme intre noi bb),cand se opreste tati incepe bbicu frichineala si uite asa mi-am petrecut noaptea pana la 5.30 cand s-au potolit am2 si am dormit si eu 2 ore.


Pe bebe ca sa nu se mai frichi il mai mufam la san da pa tacsu unde sa-l mufez.

Mama ce-mi venea sa-l arunc din pat

implinita de Rafael-Ioan
pfff...saraca de tine...eu am noroc ca al meu acum lucra de noapte si de cand s-a nascut bb mai mult a dormit mama mea cu mine,dar si ea sforaie,dar macar ea cand o misc se intoarce si mai face pauze...ca si al meu sot sforaie de numa,pana acum un an am fost fericita,dar de un an incoace,nu mai functioneaza nici macar aruncatul dn pat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Al meu a inceput serviciu si e obosit darrrr dupa ce ca e obosit mai sta si pana la 12,1 noaptea la calculator,asta ma enerveaza si apoi tre sa-i suport horcaielile.

Aaa si apropo de dormitul fara sot ,eu nu sunt de acord mai bine sa horcaie decat sa-l inlocuiesc cu mama sau soacra ca o dau acum in paranoia Ancai ,ca uite asa usor il dai afara din pat,mai rauuuu il ilocuiesti cu altcineva(fie ea si mama),si uite asa fara sa-ti dai seama il dai afara din viata ta.

Cand s-a simtit el f. obosit m-a intrebat daca poate folosii alta camera si l-am lasat (desii nu mi-a convenit) si cred ca a vazut ca de atunci ,mort,copt sta si horcaie langa noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA




Pe bebe ca sa nu se mai frichi il mai mufam la san da pa tacsu unde sa-l mufez.

Mama ce-mi venea sa-l arunc din pat

implinita de Rafael-Ioan


La celalalt san.

Adc - nu eu eram cu noptile nedormite, Mihaela era. Eu nu sunt deloc pasnica dupa o noapte nedormita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

pai el fuge de langa noi,ca zice ca dupa aia e prea obosit la lucru...in ultimul timp vad ca mai doarme cu noi,ca m-am certat rau de tot cu el,ca nu statea deloc cu bebe si cu mine atat mai putin...mi-a dat replica ca el munceste si cand e acasa il alerg de la un magazin la altul,de la farmacie la doctor si tot asa,si nu mai are timp sa stea cu noi,si ca acuma bebe e prea mic,cand creste mai mare e altfel...si eu i-am dat replica:si cand creste mare copilul si intreaba cine esti,eu ce sa ii zic,omul care ne face cumparaturile?a ramas masca si de atunci incearca macar o ora pe zi sa stea numai el cu bebe.
barbatii astia...de multe ori am impresia ca inca e un copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

bulintza, cristina si al meu tot putin mananca. are 3 luni si nu trece de 100 ml la o masa. Rareori mananca 120 si ffff rar 150...

mihaela atat de obosita si atat de plina de inspiratie...iti prieste mamico :)

ileana si fetelor care aveti probleme cu colicii pe noi ne-a ajutat ceaiul de fenicul cu chimen de la humana. e instant, adica se prepara f repede, nu contine zahar sau alte prostii si are lactoza ceea ce e f bine pt ca il ajuta sa faca si kk. pe cuvant ca-mi vine sa zic ca acest ceai ne-a scapat de colici, sau cel putin de cand i-am dat s-au ameliorat...si inca ii mai dau. il gasiti in supermarket, dar eu l-am comandat si la farmacia tei pt ca e mai ieftin.

puiutza...oare de ce ai vrut sa treci singure prin tot ce ne-ai povestit ca ai trecut? sunt convinsa ca fetele cu experienta care scriu aici ar fi avut sfaturi ff utile pt tine. am vazut poze sa-ti traiasca bebelusa simpatica!

Mergi la inceput