Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {5}

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihacor

eu am alta problema in schimb,am observat ca in ultimul timp,ii fac mai des baita,i se usuca pielea caputului si i se decojeste marunt,parca ar fi matreata...ati patit si voi?daca,da,ce ati folosit?

mamica de bebeloi Eduard...
Edy

Eu o spal pe par cu sampon-spuma de la Mustela. O singura data am vrut sa incerc un sampon de la Dr Fisher ca mirosea frumos, iar a doua zi incepuse sa se cojeasca si ea pe capusor. De atunci, n-am mai facut experimente. Noi folosim numai Mustela. Recent am achizitionat o solutie care nu necesita limpezire pentru fata si zona scutecului. Ma declar multumita. Curata si hidrateaza, asadar daca are scaun si noi suntem in "deplasare" ma folosesc de solutia asta.
Miha
Noapte buna fetele

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

E cineva in zona??
Pe Iris o doare tot mai tare burtica cu fiecare zi. Ma bucuram ca nu are colici puternici si iara ca incepe tot mai tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

o cafea cu scortisoara fetelor...
Ileana imi pare rau k il tot chinuie colicii pe Tudor rabdare k o sa treaca...
noi raportam o noapte linistita si plina de basinele spre dimineatza acum dormim
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Bianca, te inteleg mai bine ca oricine...Asa cum zice Ligia, sa avem rabdare...O sa treaca, mai e atat de putin...
Dupa criza de aseara am dormit amandoi, deoarece tati e plecat, vine abia diseara. Si, evident, am dormit excelent amandoi. De la 23.30 la 02.45 si apoi de la 03.15 la 07.30. Acum a papat si doarme din nou. Super, nu?
Si noi am avut cojite pe cap, dar se pare ca am scapat de ele. Infuzia de tarate sa traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Neata!

Azi mi-am propus sa fie dimineata cu doua cafele la bord.
Ieri mi-am cumparat si Sedatif Pc macar sa stiu o treaba dar am luat doar una.

Lady la tine cum este?

Mihaela eu am scris asa frumos? Sau tu? Cred ca nu reusim sa ne cunoastem pe noi insine cat traim pe pamantul asta.
Am povestit mai mult cum am facut eu pe grozava prin spital, nu am scris o poveste a nasterii, mi se pare ca m-am "inchistat asa in mine" si nu mai pot spune cuvinte frumoase.
Lucrul cu oamenii mi se pare ca ma face sa imi pierd sufletul acela cald pe care il aveam, mi se pare ca ma inraiesc ca sa pot face fata "pretentiilor" de cele mai multe ori aberante, e un fel de mijloc de aparare.

Ieri s-au adunat multe sot cu probleme, am asistat la un accident in care a fost calcata o pisica in fata noastra in oras, cum suntem bataia de joc a sefului de santier care se tot cearta cu cel care ne construieste si noi picam de prosti. Nu ma mai plang, gata.
Ieri nu am apucat sa ies la plimbare deloc si ce zi frumoasa a fost.

O zi frumoasa si necolicoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Anca, eu n-as da inca zahar la copil.

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


Eu cred ca zaharul ii face mai rau la burtica, i-am dat si eu o perioada asa cum zici tu , ceai indulcit si nu a ajutat-o deloc, cred ca mai rau ii facea, pt ca seara incepea "distractia" dar poate la voi functioneaza..











ANE-MARIA mamica fericita de Bianca Maria ( 08.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

si eu anunt o noapte linistita,doar ca de vreo 2 ore copcilul meu a mancat si nu are hef de somn si mie mi se inchid ochii si el nuj da semne ca ar vrea sa doarma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata!
Mai vin si eu cu o tura de cafea.
De bine ce imi laudam copilul ca nu se mai trezeste decat o data pe noapte, am revenit la programul cu doua-trei mese. Bine ca adoarme repede la loc, si eu la fel.

Ma duc sa mananc ceva, acum cat dorm amandoi

Anca, recuperezi azi ca si azi va fi frumos

Ghiulten, voi ce mai faceti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Buna dimineata!

Dariana,

Cristina, 31 de nopti cu probleme? Off... Ma tot intreb - retoric bineinteles - ce anume face diferenta, de ce unora li se "permite" sa isi petreaca frumos bebelusia, iar altii sunt chinuiti de mama focului? Oricum, esti o super-femeie, dar cred ca ti-am mai spus-o

Ileana, eu am observat ca o criza atroce de colici trece mai repede decat una "maraita", care se intinde pe mai multa vreme. Bravo tie ca reusesti sa il linistesti, la mine in brate se zbate de nu pot sa il tin, tot sanul e solutia pana la urma. Cat o fi de sanatos sa il linistesc la san chiar daca e satul nu stiu, dar imi pare ca functioneaza.

Lali, azi s-ar putea sa ies cu bebe, mai vorbim.

Luiza, daca vrei - nu neaparat acum - eu ma pot deplasa pe acolo pe unde te plimbi tu chiar si cand nu e tati cu voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

neata!uf ce noapte....sotu nu ca sforaie,horcaieeeee de ma scoate din sarite si stau treaza toata noaptea sa-l mai misc sa nu mai sforaie ca mie ca-l trezeste pe bebe si cand colo bebe nici nu clinteste(doarme intre noi bb),cand se opreste tati incepe bbicu frichineala si uite asa mi-am petrecut noaptea pana la 5.30 cand s-au potolit am2 si am dormit si eu 2 ore.


Pe bebe ca sa nu se mai frichi il mai mufam la san da pa tacsu unde sa-l mufez.

Mama ce-mi venea sa-l arunc din pat

Mergi la inceput