Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Fetelor am ajuns aks,am pus 200 de utro si stau in pat. nu ma mai doare,nici nu mai curge nimic,doar ca m-am panicat si aveam un gol in stomac. Inca il mai am,golul din stomac.
Looana iau 400 mg pe zi de utro in 2 prize pt ca analiza de sambata era in limitele pt sarcina trim 1 adica 57 (minim era 32) am zis sa iau in cont. Dr mi-a zis aseara ca e suficient,sper sa nu se insele. Vedem maine ce va fi.
Va pup si multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camitu spune:

Buna fetelor,

Am venit de la doctor....deci suntem foarte bine , crestem frumos, avem 7 sapt si 2 zile la masuratori si
avem 1,15 cm si inimioare ne bate cu 176 batai /minut.Sunt verryy happyyyyyyy!

Dana eu m-as duce imediat la un control sa stiu exact ce se intampla.Cel putin doctora mea mi-a zis :la cea mai
mica sangerare te prezinti de urgenta la mine.Ma gandesc ca si pentru psihicul tau e mai bine sa sti care e problema ,
daca exista si ce ai de facut.

Vali multumim de capitol.



CAMITU 7+ mamica de Ana Maria 5 ani

http://lmtm.lilypie.com/mNrTp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bubulina42

Onuuutz, ce minunat,ma bucur din toata inima pentru tine! De acum pot si eu sa inteleg 1000% bocitul la auzul inimioarei..Pai cum naiba sa nu plangem, ca in toata linistea aia, era ca o toba?[:)si stiai ca minunea e chiar IN TINE??

6 sapt +


Si eu tot acum inteleg, dupa, caci inainte eram tare, imi trecusera emotiile, eram stapana pe situatie si cand am auziiiiiit... Bine, m-am inmuiat de cand a zis 'sarcina uterina'... Atunci am uitat de toate greturile, oboseala, poteca spre baie, tot...

Onutz 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Dana
Asa vezi, stai acolo cumintica, bine faci!Odihna e de multe ori vitala in astfel de cazuri si trebuie sa te gandesti tot timpul ca il ajuti pe gagalicea sa isi revina, daca ii vin ceva idei poznase
Ai grija de tine!

6 sapt +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana0000

Onutz felicitari!
Ma bucur pt fiecare veste buna.

Acum sunt ingrijorata pentru ca am avut o scurgere cu putin sange,ma doare burtica destul de rau. Am luat 2 no-spa dar daca e sa o pierd oricum nu am ce face,nU?
Sunt asa distrusa,mi-e frica ca o sa pierd sarcina mult dorita si asteptata de 2 ani. O sa pun utro ca de obicei cand ajung acasa si o sa stau cuminte in pat. Aveti vreun sfat? Ati patit la fel?



eu iti sugerez sa mergi la medic cat mai repede...poate ca nu este nimic in neregula, iar cu utrogestan se rezolva.. dar macar stii care este treaba...eu m-am dus la urgenta.. si am venit linistita ca bb era ok...durerile insotite de orice fel de scurgeri maronii sau sangerii, sunt un semn de alarma.

www.pregnology.com/preggoticker80/777777/000000/My%20pregnancy/11/04/2012.png" border="0">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Iu-huuuuu, Cami, ce mai flacau maaare, sa nu-i fie de deochi!
Pai clar, noi suntem gandacei pe langa nazdravanul tau:)


Mma bucur din toata inima, sa va traiasca, sa creasca mare si sanatos si sa fie cumintel, ca sa se simta si mami bine si foarte bine!
Uraaaa, numai vesti din astea sa avem, fetelor!
Bine ca ai aparut, ca ni se lungisera urechile, daca n-am butonat de am zapacit pe aici:)

puuuup!felicitari!

6 sapt +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Bravo, Cami, felicitari!
Pot sa te intreb in ce zona are cabinetul doctorita ta?

Onutz 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

cami, felicitari.. la bataile alea de inimioara cica ar cam semana cu o bebelina...
sau mie asa imi place sa cred ..al meu avea 170.. pardon a mea :)

vorbeati despre ceaiuri.. am inteles ca ceaiul de tei si musetel.. dar nu in cantitati foarte mari, este ok... oricum eu am optat deja pt ceaiurile simple doar planta...
pentru constipatie, mancati un fruct kiwi pe stomacul gol dimineata...se pare ca si acidul folic da constipatie...
fetelor va mai auzeam vorbind de riscul de trombifilie si eu am mutatia A1298C heterozigot, si totusi hematologul mi-a spus ca nu este indicata medicatia doar acid folic toata sarcina...
eu trec printr-o perioada dificila...acesta este motivul pentru care nu prea scriu..in schimb va citesc sa stiti...eu astept sa implinesc 12 saptamani sa trec de aceasta perioada dificila, perioada in care eu am pierdut 2 sarcini...
va doresc tuturor sarcina usoara!

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Menics, fruntea sus, iarasi va bat la capo cu "fiti optimiste!", insa conteaza foarte foarte mult starea ta, psihicul.
Nu esti singura care ai suferit, dar aici si acum toate suntem pline de speranta..
...Daca te linisteste cu ceva, eu am pierdut doua sarcini..., ambele la 10 saptamani, fara sa stiu ca aveam un polip in uter care sugruma tot, ca un eventual intrus..

Asa ca fii pozitiva si fii sigura ca grija asta a ta este grija tuturor, fiindca toate avem aceeasi linie trasa si acelasi obiectiv apropiat: primul trimestru depasit, asta dorim, speram, credem,pentru asta ne rugam..

O sa fie bine.Cum spunea cineva pe la inceput, daca nu iti e rau si nu ai stari care sa te distruga-cum patesc multe din fetele noastre, daregel de ele..-, atunci bucura-te cu toata inima de un nou pui care e pe drum si lasa trecutul la locul lui, ca oricum nu se schimba.
Somn usor.

ok. cam atat, ca nu am timp; scriu de acasa, fiindca mai am cateva raspunsuri de dat fetelor mele..

Pup.

6 sapt +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

PS tot pentru Menics:schimba optiunea cu ceaiurile de plante.Nu e alegerea cea mai buna.
Saaaau, cel mai sigur:citeste ce spune DC ref la ceaiurile de plante, cauta pe net -ca de aia e generos in info- "ceaiuri interzise/admise in sarcina" - si abia apoi hotarasti.
pup

6 sapt +

Mergi la inceput