Dovlecei de sept-oct 2009 ***20***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

In primul rand LA MULTI ANI LALI!

Dana imi pare rau ca te doare spatele
Noi am hotarat sa facem drob si sarmale din carne de curcan, ciorba de vita mai acrisoara si cred ca si friptura va fi de curcan pt pitici si ceva de porc pt noi.Plus oua si cozonac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

LA multi ani de florii. LALI ce poza frumoasa ai pus...ai niste ochi superbi!




Alessio Michele (3 + ani) , Mattia Gabriel (2 + anisori!!) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (1 anisor!!) ! .

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna!
Ce fac fetele?
Ioana cum este la voi? Este asa de frig...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Multumesc fetelor pentru urarile de iei !

Dana, bun revenit printre noi, nu stiu daca te-am mai pupat o data ,daca da iti mai dau un pupic! Eu mor dupa baietii tai,sunt asa frumosi brunetei! Tot te doare spatele? Nu exista tratament? In afara de analgezice,ceva sa trateze cauza nu efectul? Noi nu am facut nici o boala a copilariei,ma intreb cum s-o manifesta ai mei copii in asemenea situatie . Eu nu am facut inca rubeola ,doar rujeola si oreion.

Laura si aici e frig ,dupa ce ieri a plouat asa,din senin. Am iesit cu fata si ne-a prin o ploaie de aia cu tunete si cu fulgere!

Incepand de pe 7 , suntem patru surori! A nascut mandra tatalui meu, toata sarcina au spus ca e baiat si ciu-ciu,se pare ca tata nu cunoaste reteta de facut baieti! Am fost ieri si am vazut-o . Copil nevinovat , sper sa o creasca bine,sa nu creasca timorata cum sunt copiii ei mai mari. In fine,sanatosi sa fie ,ca in rest...


Monikus sa va fie de bine plimbarea! Pupici lui Rares!


Eu va pup si va ure o saptamana usoara! Sper sa intre mai multa lume iar,e asa trist si pustiu aici cand vorbesc doar doua-trei persoane!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Lali imi place poza ta si sa-ti traisca surioara!
Da este un pic frustrant ca nu suntem mai multe, dar eu zic ca apar fetele. Oricum noi suntem aici.
Sper sa nu aveti urmari neplacute dupa ploaia de ieri.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Neata, fetelor!

Sa-ti traiasca surioara, Lali!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Ioana noutati din we? Pe unde ati mai umblat?
Noi sambata am avut serbare la Ramona la dansuri, si bineinteles ca a inceput plangand pt ca erau multi parinti care se uitau la ea. E asa de timida...
Ieri am fost in vizita la nasi unde mai era o fetita de 4 ani care stranuta intr-una.Sper sa nu raceasca si ai mei
Acum suntem in vacanta(Ramona) asa ca acasa e nebunie.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna dimineata!
Va invit sa ne bem impreuna!
faceti curatenie? Cumparaturi pentru Paste?
Hai si pe aici o tura.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

buna dimineata!

noi pe la serviciu, prichindelul la gradinita

Laura, in we am fost la salina Turda. Carol este absolut fascinat de salina asta. mergem in sala ecourilor si strigam si el este incantat ca ii raspunde ecoul

in vinerea mare plecam in Serbia (asta daca reusesc sa ajung la pasapoarte cu copilul si imi si elibereaza aia in 48 de ore cum au promis) si ne intorcem marti, pe 17. de-abia astept!

asa ca am scapat de gatit anul asta. doar oua o sa luam cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81
Laura, in we am fost la salina Turda. Carol este absolut fascinat de salina asta. mergem in sala ecourilor si strigam si el este incantat ca ii raspunde ecoul

in vinerea mare plecam in Serbia (asta daca reusesc sa ajung la pasapoarte cu copilul si imi si elibereaza aia in 48 de ore cum au promis) si ne intorcem marti, pe 17. de-abia astept!

asa ca am scapat de gatit anul asta. doar oua o sa luam cu noi

Sa o ajutam pe Raisa
******************************************************************

Ioana si Carol Ioan fac Trazbātii





Stiam eu ca nu stai pe acasa in we
Cat despre Pasti si eu as pleca, dar sotz lucreaza a doua zi al doilea an la rand.
Asa ca Ioana distreaza-te si pentru noi.

Mergi la inceput