Dovlecei de sept-oct 2009 ***20***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Dana, nu are nici unul dintre simptomele descrise de tine. am si fost cu el la boli infectioase ca sa ii demonstrez femeii aleia ca nu e bolnav copilul si are doar o piscatura (mai multe) de insecta. i-am dat cu mixtura mentolata cu oxid de zinc in ea si i-au si trecut. s-au uscat, si s-au localizat.

azi dimineata ma astepta directoarea ca sa asculte si versiunea mea (nu ca s-ar fi dus asistenta la ea sa-i spuna - a aflat de incident de la o educatoare) si si-a cerut scuze femeia. a recunoscut ca asistenta si-a depasit atributiile si ca oricum ea nu are nici un drept, legal, sa prescrie medicamente. asa ca m-am mai linistit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Bravo Ioana! Ce bine si chiar ieri ziceai ca vrei sa-l muti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

IOANNA ma bucur ca s-a rezolvat....intocmai o asistenta nici macar nu are aceasta putere sa dea un diagnostic definitiv. Poate doar sa presupuna si sa anunte medicul dar nu sa aiba ultimul cuvant. E o gradi privata?





Alessio Michele (3 + ani) , Mattia Gabriel (2 + anisori!!) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (1 anisor!!) ! .

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Dana ce bine imi pare ca ai mai venit la noi !
Ce fac muschetarii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

LAURA . Muschetarii au cam fost necajiti cu bolile in ultimul timp....mai mult de-o luna ca mergem inainte cu raceala, otite, amigdalite si varicela. Cand credeam ca gata am scapat Mattia din nou amigdalita...saracul cred ca pana la urma va trebui sa le scoata. Intr-o luna de 2 ori antibiotic. In rest, cresc cu totii. Hihi e si normal. Alessio cel mai mare vorbeste atat de mult, atat de bine, atatea!! NNumai ca de ceva timp ma vrea numai si numai pe mine. Ma bucur cum sa nu...dar noaptea e jale ca as vrea si eu sa ma odihnesc mai ales cand merg a doua zi la munca si cum nu-l vrea pe Alin noaptea tre' sa ma duc eu la el....sa-l insotesc la baie ptr pisu....sa ii mai aduc lapte ca da inca bea lapte naoptea....... Mattia cel mai vioi dintre toti. Vorbeste, face ,drege....are un caracter foarte decis: nu e nu si da e da. daca vrea un lucru tre' sa i-l dai si gata...fara prea multe discursuri! Marco un amore de copil. Continua sa fie cel mai cuminte noaptea.....adoarme singur, doarme singur in camera lui si in patut. El a fost cel mai naspa cand a avut varicela....saracul il manca peste tot....vroia sa se scarpine si isi tragea cu palmele in cap... d-ne...3 zile si 3 nopti nu manca si n u dormea......acum emai bine....Cam astea sunt noutatile...abia astept sa treaca iarna asta ca tare pacatoasa....am platit luna trecuta banii degeaba la cresa.....asta e......




Alessio Michele (3 + ani) , Mattia Gabriel (2 + anisori!!) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (1 anisor!!) ! .

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danangie

IOANNA ma bucur ca s-a rezolvat....intocmai o asistenta nici macar nu are aceasta putere sa dea un diagnostic definitiv. Poate doar sa presupuna si sa anunte medicul dar nu sa aiba ultimul cuvant. E o gradi privata?





Alessio Michele (3 + ani) , Mattia Gabriel (2 + anisori!!) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (1 anisor!!) ! .

Pozici cu noi




da, este o gradinita privata. oricum asistenta a incalcat muuulte reguli ieri. a chemat un medic sa vada copilul FARA sa ma anunte pe mine sau conducerea gradinitei, a adus in gradinita un medic cu care gradinita nu are relatii de colaborare dar cu care lucreaza ea la un cabinet privat, a pus un diagnostic fara sa faca o anamneza si fara sa aiba competenta, a insistat sa administrez copilului un medicament fara sa aiba dreptul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:






Alessio Michele (3 + ani) , Mattia Gabriel (2 + anisori!!) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (1 anisor!!) ! .

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna fetele!

Azi e ziua sotului meu din dotare. Va ofer

O zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Neata!!
La multi ani jumatate de Laura,sa fii fericit alaturi de familia ta multi ani de acum inainte!

Am scris u nemsaj luuung si a fugeat,ca am apasat ceva aiuea.Sunt prea pe fuga sa mai revin, ma intorc mai tarziu ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

buna dimineata!

la multi ani, sotului tau, Laura!

Mergi la inceput