Strugurasi de Sept-Oct 2011 *50*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

neata!!!
mi-am luat ieri cantar de bucatarie ca sa vad si eu cate legume mananca asta micu, ca mie mi se pare ca papa ff putin si vreau sa fiu sigura ca nu sunt nebuna.Acum am cantarit fructele, a mancat 210g , mi se pare mult , abea astept sa vad la pranz sper sa fie macar 50g.
Oricum dupa toate mesele lui dese si fructele care le devoreaza copilul meu superb a luat in ultimele 3 saptamani 50g, da ati auzit bine 50g.Ei asta e avem timp sa recuperam, inca nu suntem atat de slabuti ca sa intram in panica.


anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette01 spune:

Si eu as fi vrut sa-l intarc...dar nu pentru ca nu am...de cand are cei doi dintisori jos ma musca pana la sange, nu stiu ce sa-i fac...ii tot vorbesc (acum nu stiu cat intelege) si ii spun ca ma doare, ca nu e voie,ca mami face bubita..nimic! Am rani la ambii sani.
Nu stiu ce decizie sa iau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette01 spune:

Anca si noi stam asa si asa cu kg. Mancam ce-i drept, la toate mesele foarte bine, dar parca nu se cunoaste deloc. Avem 7,100 gr si 64-65 cm...Am inceput sa-i pun si cereale in lapte si parca ..tot asa cu viteza melcului ne miscam. Poate asa este felul lui. Dar de activ este activ, sa vezi ce tumbe facem de pe spate pe burta si invers, ne taram ca serpisorii prin toata casa, stam in 4 labute...sunte vioi si bine dispusi in fiecare zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

pinkysor l-am ascultat pe Busu azi si a zis ca maine si poimaine o sa fie ffff cald, o punem si noi de o intalnire mica cu cat mai mult fete.

Sei abea astept sa vedem daca o sa avem un nou printre noi.

Bravo pt progresele strugurasilor nostri , deja au inceput sa o ia la sanatoasa.Bineinteles noi ca de obicei mai catinel ca asa e frumos.Inca nu ne intoarcem de pe spate pe burta, in nici un caz nu ne deplasam nici un milimetru.Stam cat de cat in fundulet singurel , dar nu mult si bineinteles ca nu se ridica singur.Asta e am un puturosel.Daca scapa o jucarie plange sa i-o dau inapoi dar nici nu se chinuie sa ajunga la ea.Mai nou prefera sa ii tin eu jucaria in gura ca sa o rontaie.Oare cu cine o semana.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

bravo pt Luca Musette, si noi stam fff bine la kg nu ma plang , doar ma amuza ca la cat mananca ar trebui sa fie un grasan.Acum are 8550g si la cm nu stiu sigur la 6 luni avea 69.Deci cum spuneam nu ma plang , doar ca na macar al tau e activ , al meu dupa cum am spus nu prea e, e mai mult static.

Mai nou face ca un peste cu buzitele(nu stiu cum sa explic), si ma imita de fiecare data cand fac asa, deci avem si noi primul nostru joc

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Sei, nu imi vine a crede cum trece timpul si cresc...aseara statea in 4 labe intre mine si ta,su cu capul la mine si fundul la el. mai scapa cate un part...si ma bufnea rasul. se oprea si radea si ea...deja cred ca intelege anumite chestii
pe de alta parte cand ma duc la baie stau cu inima cat un purice sa nu o gasesc iar pe jos

creola, e posibil. si eu am mers devreme. cu toate astea mi as dori sa aiba tim sa faca din fiecare cate putin si nimic prea repede...

azi avem in meniu pastarnac cu mar si sfecla rosie ...sa vedem daca ii place..
de paste am hotarat sa ii introduc carnea. suplimentul de fe nu i l dau. m am desumflat ca nici fe din spanac nu se absoarbe ca are acid oxalic si anuleaza cumva absorbtia lui. deci musai trebuie sa incep carnita.



Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

bineinteles ca ieri mi-a venit si mie din nou CM.Si iar am avut treziri din ora in ora pt titi ca si in lunile trecute.
Eu una chiar am ajuns sa cred ca in perioada asta laptele e mai slab sau ceva de genu.Cantitativ nu a scazut dar calitativ sigur,bine ca isi revine dupa perioada asta, ca altfel capiam.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Ieri am cautat pe kellymom cat iau in greutate sugarii alaptati dupa 6 luni si ar trebui sa fie undeva intre 250-400 gr/luna pt cei interesati.

in lungime in medie 1.27 cm/luna


Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Iris fff frumos scaunul sa il purtati cu placere.De unde l-ai luat? Materialul e ok, nu e din ala in care transpira?
De exemplu mie nu mi-au placut chicco din cauza materialului, noi facem des drumuri lungi si as vrea sa fie cat de cat ok.Isofix momentan nu am nevoie ca masina nu are, dar vrem sa o schimbam lunile astea si atunci o sa caut special sa aiba si asa ceva.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Fii mea doarme de la 9:30....nu stiu ce a palit o..

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput