Strugurasi de Sept-Oct 2011 *50*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Lena - chiar asa: clatite cu somon?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Pai bine ai facut ca i-ai scris.
Mariana nu poate maine.

Pai, zi si tu... pe tine nu te-a bulversat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Citat:
citat din mesajul lui pinkysor

Pai bine ai facut ca i-ai scris.
Mariana nu poate maine.

Pai, zi si tu... pe tine nu te-a bulversat?

Pinky - mami de Dani 11.09.2011



Eu sunt convinsa ca e cea mai buna, sanatoasa si indicata reteta de slabit!

Intre timp am cautat retete de clatite cu somon...abia astept sa fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Clar este si e pentru amandoi

LE: interesant... clatite cu somon afumat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Dbunny - mi-am amintit ca intrebai de perimetrul cranian. Inez are 43 cm, eu zic sa nu iti faci griji, cred ca am mai povestit, Indra a avut mereu PC sub limita inferioara, are capsorul mic, fatza la fel, dar fara insemnatate clinica, asa este felul, constitutia ei. M-a stresat mult cand era mica, acum nu mi-as mai face astfel de griji.

Eu cred ca Anca s-a apucat de regimul lui Lali, ca vad ca nu mai apare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Citat:
citat din mesajul lui pinkysor

Clar este si e pentru amandoi

LE: interesant... clatite cu somon afumat

Pinky - mami de Dani 11.09.2011


Daaaaa si eu mor de pofta!

P.S. eu ma duc la culcare, noo offence, dar noi, Pinky mai vb si maine

Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Si eu ma pregateam sa inchid , noapte buna si vb maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Da am facut testu 1 liniuta
insa i-am tras-o sotului.. de 1 aprilie (in 2) i-am zis ca sunt 2, saracu nu stia de sa planga sau rada .. era complet bulversat

Fug sa vad strugurasii frumosi, Noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Seara buna fetelee!


Clar ca venim si noi la intalneala. Si, culmea, tot cu Anca am vorbit si eu Deci de-aia era ea atat de ocupata la telefon... mai, mai.....tztztztz.....

Kora cum se simt copiii? Veniti si voi??? Pls, pls,pls....

Anca_T mersic...

Lali si io am baut azi un ness triplu , dar nu-s asa de euforica precum matalutza....insa...in momentul in care vorbeam cu Anca la telefon, m-a pus gaia sa deschid forumul si am dat peste fix reteta ta de slabit si nu ma mai puteam intelege cu fata ..ca io ma prapadeam de ras....Pai se poate???

Sotul ,ar fi incantat...mai ales ca in ultima vreme i-am cam facut mai des suprize culinare , decat de altfel...

Creola

Nanna de-abia astept sa o cunosc pe Inez... ...App, voi v-ati incuscrit deja cu cineva? Ca vad ca se cam pune tara la cale pe aici..

In alta ordine de idei...Anca_T azi am fost gand la gand si am facut o ciorba de varza, insa cu carne de vita..si dreasa cu ou si smantana...un deliciu(denumirea prin zona noastra, venind din limba maghiara, insa nush cum se scrie corect este lushcosh)...Pe langa asta, "surpriza"pentru sot a fost un smoothie(shake) de lamaie cu banane....

aaaa....si-mi place tare MasterChef....

Lena te intrebasem cum faci spanacul scazut pentru ca eu fac la fel si urzicile. De cand sunt in Bucuresti, nu am intalnit decat spanac facut ca o tocanita mai mult, cu rosii si ceapa....si pentru mine e bleahhh..nu-mi place.Eu , il fac cu lapte si unt(sau ulei) si mult usturoi si ..la fel si urzicile....insa diferenta este ca la spanac , folosesc mai putin lapte si completez cu apa in care a fiert spanacul, pe cand la urzici , prefer sa folosesc si lapte si apa in care au fiert in cantitati egale, pentru ca mi se par un pic mai aspre..

Acum,daca iti place cum suna...da-mi de veste si iti scriu reteta....

Ca tot veni vorba de mancare...Aseara am facut rapid, din faina neagra o pizza delicioasa cu piept de pui si basmalute cu magiun de prune si sirop de zahar si lamaie.....S-au mancat pe nerasuflate...Am facut si poze...tre sa le pun pe grup sa vedeti si voi.

Iui si ar mai fi multe fete la care ar trebui sa mai zic 2-3 vorbe...dar cred ca o las pe maine.....Cred....

Acum, zic si io noapte buna, ca se pare ca mie ness-ul imi da tastarnita...:)))))))))))

_

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011


Vizitati Sifonierul Strugurasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Seidana - atunci ramane pe saptamana viitoare

Lali -zici ca da rezultate dieta pentru slabit?Si daca n-ai sot pe langa tine cu ce poate fi inlocuit?

Nanna mika -cam aceleasi activitati le are si Sarah...curatenie in clasa ,au mai fost la spectacol ,azi au discutat despre sarbatoarea pascala si au confectionat ,vineri excursie .

Mergi la inceput