Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {4}

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Suzieq, noi dam pastile copilului, vigantolette parca se numesc. Topesc pastila pu putina apa si ii dau cu lingurita, asa nu mai schimbam sticluta la 2 saptamani.
Aerllilian, m-am linistit cu fornaitul, sa-ti mai spun ca o luasem razna si ma gandeam ca poate aspira niste laptic in plamani si mi se sufoca de face asa????????
Mihaelaradu, cu burta la mine e un mic miracol...nu se vede daca sunt imbracata o idee mai lalai sau cu hainele care nu stateau mulate. Cand ma dezbrac insa e dezastru si asa cum o vad eu de sus are forma de para.
Alinaaaaaa,vreau si eu la croitoreasa cu tine. Stiu ca mi-ai mai spus. Am o idee de rochita pentru botez dar nu am idee de unde sa iau materialul.
Tebligia, m-ai imbolnavit cu filmuletul cu colacul, o sa-i iau si eu saptamana viitoare ca nu m-a lasat sotul daca nu are copilul inca doua luni. Ce bine ca te-am gasit profesionista cu masajul, pot sa te intreb in voie multe lucruri, mi-a venit sa topai pe scaunde fericire.
Eu am celulita. Oricat de slaba am fost mereu am fost pufoasa de la genunchi in sus. Cat de des trebuie sa fac masaj anticelulitic ca sa mi se duca? Efectiv am coapsele unei batrane de 70 de ani si mereu m-a marcat asta. Cand ma duceam la sala era cat de cat ok ( matza nu se omora nici acolo cu sportul).

Mamica de grasunel Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Alexa, iti multumesc mult, daca ne hotaram iti spun.
Mihaela, ai pm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui mady_19

hello fetelor!!
- la multi ani bebe Toma!
- mylady-esti o scumpaamultumesc pt toate cuvintele...si pentru ca esti alaturi de mine..de noi toatesi crede-ma ca tu esti mai puternica de mii de ori
- eu raportez o durere f mare...scuze ca tre sa zic...poate aveti idee..poate ati patit si voi asha...ma doare fff tare in zona fundului..pe partea stanga...nu cred ca sunt hemoroizi...durerea a inceput de ceva vreme...acum e din ce in ce mai mare..la cele mai multe miscari..nu ma pot ridica din pat..nu ma pot apleca..nu pot sa-mi ridic picioarele in sus...mai ales stangul..fara sa suport durerea...cand stranut, cand tusesc...durerea este permanente..mi-e cam frica.maine ma duc la doctorita sa-i spun si de treaba asta...are legatura cu operatia de cezariana oare?durerea e inauntru ,..sa fie de la spate, de la coloana?de la stat prea mult in fund?...devine din ce in ce mai dureros si insuportabil..doare cand apas in zona..
- fetitza mea doarme toata noaptea...ca un om mare...ziua doarme cumulat maxim 2 ore...vorbeste de una singura...adica gangureste...tipa...rade...se uita in oglinda si rade....e fenomenala...
- papa mix...ca nu se satura mereu de la mine
- dupa vaccin nu a facut febra..i-am facut masaj pe bubita...cu comprese f reci...


si la mine problema asta, insa doar cand merg la toaleta.. scz , la mine doar atunci am durere si usturime f tare.

ANE-MARIA mamica fericita de Bianca Maria ( 08.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

ane-maria...am inteles...oare se pot lua calmante ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

aerlilian cu multa placere
Matzaila_81 nu e nici o problema daca au trecut cele 40 de zile si nu ai ajuns sa faci molifta. Poti merge si dupa, important e sa ajungi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui mady_19

ane-maria...am inteles...oare se pot lua calmante ceva?


nu stiu :(, eu martea viitoare ma duc la doctor sa vad ce se -ntampla , dc reusesc sa ajung mai devreme de marti , te tin la curent; sper sa se poata lua ceva ca nu mai rezist, am zis ca ma dau pe mancat doar lichide dar in afara de ciorbe ce as putea manca lichid?!

ANE-MARIA mamica fericita de Bianca Maria ( 08.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

nicole sa-ti fie de bine eu nu stiu cand oi ajunge.

bulinutz cum ii dadeai vitaminele lui Filip 0,4 ml -0,8ml sau 1ml?

anahadasa eu calciu il puneam in lapte sau in ceai ca atfel e groaznic

ane-marie cand am mancat 5 bomboane de chocotoff nu aavut nimic puiul dar cand am mancat 15 valeuuu ce a gemut de durere vad ca si acum geme ca am manca si pricimigdale si deja e prea mult dulce .

suzik citind mesajul tau mi-am adus aminte sa incep o noua folie de vitamine ,eu iau aktiv mami de la doppelhertz sunt 60 de buc la 44 de lei


Nici noi nu am iesit afara ca bate vantul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

am pus cateva poze de la botez pe contul comun si pun acum si pe Fb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ane, pai probabil asa se facea pe vremea ei, ca spalau copiii in apa fierbinte, si nah, se fierbea si tarata :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

La multe luni Toma!!


Mergi la inceput