LMA Sophia,Eduard,Petru,Albert Mar-Apr2011 (142)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna fetelor!
Reusesc si eu sa mai intru... ma dovedeste copilul asta al meu. I-am zis si azi lui taica-sau ca seamana cu el la energie. Al meu sot e poreclit Duracel la serviciu .
Mi-era asa de somn, dar tot am vrut sa intru si eu, chiar daca asa pe seara, sa spun:

La Multi Ani, Ioana! Sa fii sanatoasa si norocoasa! Catank, iti doresc tot binele din lume, sa va bucurati de frumoasa pitica!

Persi, La Multi Ani, pt. Raducu! Sa fiti sanatosi si fericiti!

Am citit si eu capitolul asta, nu pot sa spun ca am retinut prea multe.

Scrish, ma bucur ca ati petrecut si voi, in sfarsit, ca ati avut un pic de asteptat.
Yasmi, si noi avem catel, de fapt catea, lup. Norocul nostru e ca am gasit un veterinar care vine acasa si am scapat de drumuri, ca pana pe la 6, 7 luni i-am tot facut la vaccinuri si deparazitari si daca era sa ne plimbam cu ea in masina, era belea. S-a facut cat un vitel
Gabi, inca o data, imi pare rau ca te-ai chinuit si ai suferit atat de mult. Sper sa fie ok acum si sa mai stai pe aici cu noi, ca ne mai relaxam si noi impreuna.
Strumphy, ce aiurea faza cu londonezii neseriosi. Mor pe oamenii astia, mi se pare chiar de cacao . Dar ma bucur ca v-ati petrecut frumos voi in familie.
Lalely, acomodare usoara la serviciu, si mai ales, sper sa reusesti sa treci usor peste momentul despartirii de David. Ma rog, despartire temporara, in orele in care nu mai stai cu el. desi, vorbesc degeaba, ca normal ca va fi f greu. Bafta!
Somleac, tu intrebai de udat gradina. Eu ud cel putin o data la doua zile. N-a plouat deloc pana acum, in schimb bate vantul si usuca ceva de speriat!

Ma bag la somn... va pup!

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 23+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

wow asa de des se uda gradina??? eu am udat-o pana acum de 2 ori si la noi a batut vantu' ca'n codru
sa ma mai laud : mi-a iesit salata verdeeeeeee!!!!!!!!!!!! ce frumoasa este !!! ceapa este maricica deja cam cat este degetul mic nu mai sunt normala....cred ca am luat-o razna ce ma mai bucur eu de toate astea

mada, ce cadouri ati primit de la socrela>>>>???? =mie mi-a trimis un trening asa frumos exact marimea mea
iarasi de abia a carat sotul coletele....50 kg...

va pupic!!

ma retrag!
ne auzim dimi dupa ce duc buburuza la gradi si pana ajunge juniorul cu buni acasa!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Nu inainte de a se incheia acesta zi importanta ptr mine, ...vin sa va multumesc in primul rand pentru ca v-am simtit fff aproape pe intreaga perioada a acestui an superb, ...si nu numai(ma gandesc la perioada cand aveam burtica)... Multumesc mamici pentru urari, mii de imbratisari ptr fiecare in parte...

Deci, primiti la final de zi, tortulet si sampanie din belsug....

Nu am citit nimic din urma (am ceva de recuperat) dar voi reveni cu forte proaspete...acum sunt FRANTA!!!
Maine voi reveni cu urari ptr noii sarbatoriti!

Pupici si noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

tot eu sunt

mi-am dat seama ca mai este jumatate de ora pana la ora 00, respectiv data de 2 aprilie si vreau sa fac urarile de "LA MULTI ANI!!'

incepem cu domnisorica-piscotica: sophia de mami dorina!!!

si apoi pt un cavaler foarte simpatic si special pt mine: tizutu' Edutzu de mami ally!!!

la multi ani si pt cumintelul Petru de pisuc!!!


sa cresteti mari, cuminti si sanatosi si sa aveti o viata cu multe, multe, multe bucurii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

bb_yasmi mersi mult...nu mai sunt blondina..m-am mai inchis un pic iar de slabit mai am vreo 3 kg

La multi ani Sophie
La multi ani Eduard
La multi ani Petru
La multi ani Albert
Sa fie niste bebei fericiti , frumosi si sa aduceti parintilor vostri numai bucurii

Noapte buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

La multi ani Ioana!!!! Catank sa-ti traiasca superba si sa te bucuri de ea.

Gabi ma bucur ca ai revenit.

BB Yasmi esti mortala cu catelul.

Strumph, ma bucur ca v-ati simtit bine. Ufff ce faza nasoala cu prietenii. Ai dreptate sa-i stergi de pe lista. Piscoata a ales de pe tava?

Scrish , felicitari pentru petrecere. Lasa mai sa vada si copilul ce greu e sa petreci sa nu ramana cumva cu impresia ca-i de ici de colo si sa se faca prea petrecaret.

Ally voi cum v-ati distrat. Duracell ce-a ales?

Cami cum sunt fetele? Tu pe acolo pe la biserica n-ai fete din astea tinere doritoare de joaca cu bebici sa le mai chemi pe la tine o ora doua?

Alina 06 ma gandesc ca te pune in cap pustiul tau. Ma gandesc mereu la tine ca si eu pe Vic tot asa repede l-am avut dupa Matia ( 1 an si 5 luni e diferenta intre ei), ufff si ce greu mi-a fost fara ajutor. Si la noi tot asa uscaciune mare si vantoase de te iau pe sus.

Miki nu te gandi ca eu rezist mai bine. Oricum am facut o febra musculara.

Noi azi am avut o zi cam ratata. Slujba de maslu a tinut ingrozitor de mult ( cred ca asta e o problema a noastra a ortodoxilor - exagerarea - Cami sa nu ma bati) . Oricum noi ajunsi acolo de la 10 s-a terminat totul dupa 15. A fost groaznic cu copii dupa noi, s-au plictisit, afara a fost foarte frig, le-a fost foame, sotul ma bombanea intr-una ( el n-a fost la biserica decat cand ne-am cununat si cand am botezat copii). Pana la urma cand ne-am asezat la masa Matia tot se plangea ca nu mai poate de frig, ii clantaneau dintii in gura cand pun mana pe el ardea. Asa ca au mancat copii repede ceva, ne-am cerut scuze si-am plecat.

Maine am activitati la Alex la scoala ( incepe saptamana scoala altfel) vor impodobi oua de polistiren, crengute in care sa agate oul, vor planta muscate, vor confectiona suport pentru ou si vor face ceva figurine de lut. Apoi sa o pregatesc pe Daria ca pleaca maine seara. Mi-am luat liber de la servici

Avand in vedere programul incarcat de maine urez de acum

La multi ani sarbatoritilor de maine

Piscoata de strumphita

Duracell de Ally

Petru de Pisucmic

sa fiti fericiti, sa aveti o viata senina si sa va bucurati parintii toata viata asa cum ati facut-o in acest prim an.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy: http://www.youtube.com/watch?v=OtjAPZjzTK8&ob=av2n

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

La multi ani Sophie-Nicole!
Sa fii sanatoasa si fericita si norocoasa !
La multi ani Eduard-Andrei!
Sa fii mereu asa ca acum!
La multi ani Petru-Constantin!
Sa fii sanatos si sa ai grija de surioara ta!
Mama cat tort mancam....
Si voi mamici dragi Strumph, Ally, pisuc, sa fiti sanatoase !
Strumph te pup si iti urez sa ai putere si sa-ti dea Dumnezeu si un baiat (cel putin)
Ally, si tie iti trimit o imbratisare virtuala si un pupic si extra energie
Somleac si e bine baiatul acum? la maslu prin definitie se sta mai mult....
yasmy, ti-a placut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

noapte buna va doresc si de abia astept sa aleg tortul la cafelutza maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Nu ma pot duce la culcare inainte de a ura:
LA MULTI ANI!!!!
Sophia Pishcoata
Edy Duracell
Petru Invatacelul

Sa cresteti mari, frumosi, destepti si cum va mai doriti!!!!

Delia, tortul este de la cofetaria Happy Day din Targoviste

Vreau carucior usor (tip umbrela) si dupa o cercetare de piata asidua, am ramas la 3 castigatori in materie de carucioare:
Locul 3: http://www.mititel.ro/produs/3027/carucior-hauck-luna-h
Locul 2: http://www.mititel.ro/produs/4817/carucior-sport-kinderkraft-buggy
Locul 1: http://www.carucioare-maclaren.ro/carucior-volo-majesty.html
Pe wishlist, mai am: papucei Tikki; http://www.tikki.ro/website/ProductDetails.php?productId=82&sizeId=2
Exista si o sectiune cu promotii, unde am vazut niste papucei deliciosi.

Mergi la inceput