LMA Sophia,Eduard,Petru,Albert Mar-Apr2011 (142)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Hop si eu!
Pe-nserat, ca daca ziua s-a facut asa frumos, mai profitam si noi. Plus ca, fiind singura cu prichindelul, stau numai cu el, iar cand doarme, mai fac una, alta repde, ca sa ma culc si eu apoi

Mada, chiar asa, ce-i cu tine? Pai mai ai de stat 1 an acasa cu prichindeii, nu? Las ca te gandesti atunci, ce rost are sa devii melancolica de acum. Bucura-te de ei, mami!

Monas, trebuie sa doarma Eva, chiar si o ora, o ora jumate. Dar, nu e obosita? Poate e doar o perioada, asa...

La noi e a doua zi cand Luca doarme doar un somn. A inceput si el sa se trezeasca mai tarziu dimineata (ca la 7 era in picioare). Si acum, il ia somnul pe la 12, 12.30/ Ieri a dormit 2 ore jumate, azi 2 ore. Dar in seara asta la 21 dormea. Sa vedem, daca ne mentinem asa, trecem la program de un somn.
A fost frumos afara, asa ca iesim de 2 ori pe zi, daca tot si-a facut programul asta cu un somn. O data inainte de somn, o data dupa

Delia, ma bucur ca ai scapat de grija si ai cumparat tot ce voiai pt finut.
Aly, ma alatur lui Yasmi, nici eu nu am facebuk d-asta, deci ne lasi asa, cu ochii in soare?

Ryhna, parca tu intrebai de medicul pediatru... trebuie musai sa fie si medic de familie ca sa poata sa iti dea retete compensate. Dar sa stii ca multi dintre pediatri au facut si specializarea asta, ca doar stiau si ei de ce au nevoie, ca sa vina lumea la ei. Noi eram fiecare la cate un medic de familie: eu la una, sotul la unul de la serviciu, dar nu erau pediatri, si pe Luca l-am inscris la pediatru medic de familie. Apoi, pt ca nu eram multumita, l-am mutat pe Luca la alt pediatru medic de familie, si fiindca mi-a placut de el, m-am mutat si eu.

Ma duc sa vad si eu poze.
Pup

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 24+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Mada, ce frumos se joaca ei acolo! Si ce frumoase sunt florile tale! Abia astept sa amenajam si noi, sa vad si eu verde in curte... si sa facem loc de joaca!

Am vazut poze noi la Viss, Simona si Deea. Minunati copilasi avem! Nu stiu daca sunt pozele noi, sau abia acum le-am vazut eu, dar mi-am clatit ochii inainte de culcare.

Yasmi, imi place catelul. E un dragalas! Zici ca se face mare? Sunt mai simpatici cand sunt asa mici. Si mie imi placea mai mult a noastra cand era micuta. Acum are 8 luni si e cat un vitel . Nu mai e asa dragalasa...

Ma bag la nani, va pup!

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 24+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada hai iesi din butoi ca altfel ma intristez si euuu
vb fetelor
plssssssss

delia ce ma bucur ca ai gasit de toate
ai vazut ca te-a orientat DD catre ce aveai nevoie
cand ma gandesc ca ma asteapta acelasi lucru
da astept intai sa se nasca
sa se hotarasca clar unde fac botezul
si abia apoi ma apuc de cumparaturiiiiiiiii

miki nu mi se deschide site-ul cu annebebe
au o eroare
mare
si nu ma lasa sa vad nimic
si stiu firma
e superbaaaaaaaaaaaaaaa
as vrea si eu macar doua rochite la fel pt fetele mele
desi petra are o groaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

fetele da, nu stiu de ce m-a apucat de acum melancolia si gandurile, ca doar mai e un an pana atunci..dar uite ca m-a apucat In seara asta ma fost in vizita la socrii si am vb cu soacra daca se muta la tara sau ramane in buc sa ne ajute cu copii, si a spus ca nici nu se pune pb, ca daca avem nevoie de ajutor va sta in buc Nu ma gandeam ca va fi asa de saritoare
delia, pb cu bona ar fi de ordin financiar, ca banii care-i dam pe bona plus transportul meu la serv, fac aproape cat salariul meu , si nu facem nici o afacere. Eu ma intorc pe salariul pe care=l aveam in 2008..deci iti dai seama...
m-am mai linistit un pic in privinta asta, sa vad acum cum se si coporta cu copiii Azi a spus si ea in sfarsit ca e Catalina frumoasa...pana acum nu a facut nici o remarca in privinta ei..desi nu vazuse de 9 luni..
Pe cristi cat am fost acolo l-a rasfatat un pic...ceea ce zic eu ca e bine..o vad ca o dovada de dragoste. Bineinteles ca a mentionat ca nu va putea veni mereu daca o va solicita si cumnatul, dar oricum sunt ceva mai linistita in privinta asta.

strumph, am uitat sa spun ca am vizionat pozele cu frumoasa Sophia, si ca a fost tare cocheta cu rochita lunga si floricele in par. Tu mami arati f bine

simo, am vazut si pozele cu voi. Ce mare s-a facut Arsenie, e asa barbat , iar baietii pe bicilete sunt mortali Mati are 3 sau 4 ani? Imi pare mai mare decat Cristi al meu. As fi vrut si eu sa-i iau bicicleta dar nu stiu daca ar merge pe ea...el nici pe trotineta nu vrut sa pedaleze

viss, tu i-ai tuns bretonul Soniei? imi place mult cum ii sta..parca asa baga si eu foarfeca in freza Catalinei, acum dupa ce am vazut-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

cami, imi pare rau ca sunteti iar pe antibiotic. nu te supara ca te intreb, dar l-ai dat la recomandarea doctorului? stiu ca in iarna i-am dat lui cristi antibiotic si l-am intrerupt dupa 7 zile, iar cand am fost la dr m-a certat ca tb sa-i dau 10 zile, iar apoi chiara daca ar mai fi fost nevoie de antibiotic, nu i-a mai dat pt ca s-ar fi obisnuit organismul si nu si-ar mai fi facut treaba. Am tot vazut ca micutele tale sunt des pe antibiotic si ma gandeam daca nu ar fi bine sa le treci pe o cura de vitaminte sau ceva homeopate. Uite eu i-am dat lui cristi 2 cure de echinaceea si vitC cu propolis, iar catalinei acum am incheiat o cura cu vitamine (minimartieni sirop) si chiar am vazut rezultate la amnadoi. Fata de cum am fost cu ei in iarna, acum au racit o data si a durat doar 3-4 zile.

ally, eu v-am vazut pe FB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

mada hai iesi din butoi ca altfel ma intristez si euuu
vb fetelor
plssssssss

delia ce ma bucur ca ai gasit de toate
ai vazut ca te-a orientat DD catre ce aveai nevoie
cand ma gandesc ca ma asteapta acelasi lucru
da astept intai sa se nasca
sa se hotarasca clar unde fac botezul
si abia apoi ma apuc de cumparaturiiiiiiiii

miki nu mi se deschide site-ul cu annebebe
au o eroare
mare
si nu ma lasa sa vad nimic
si stiu firma
e superbaaaaaaaaaaaaaaa
as vrea si eu macar doua rochite la fel pt fetele mele
desi petra are o groaza

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




]ai cauta tu annebebe pe google si o gasesti..siropelul erdomed cred ca se da si la cei mici, la fel ca si celelalte..numa ca nu stiu doza, va trebui sa intrebi oricum medicul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

rhyana, vad ca ti-au raspuns fetle cu medicul pediatru..referitor la medici, nici un nume nu-mi spune nimic..eu ii stiam pe toti care vin in opera center si in dorobanti..insa se pare ca sunt diferiti, chiar nici unul comun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

madutza, lasa melancolia ca nu-i buna..pai daca imi faceam griji cu un an inainte, inseamna ca o luam de cand se nastea buburuza..
cu salariul nici la mine nu-i nici o diferenta fata de indemnizatie plus ca acum costa in plus si bona si gradi particulara daca ma hotarasc sa-l dau pe vlad ce sa facem, asta e..eu nu cred ca mai pup ceva pt mine mult timp de acum incolo..
plus ca de 2 luni toate salariile noastre s-au dus pe medicamente si medici si spitale..asa ca am intrat intr-o mare groapa
iar cu salariul e frustrant, eu sunt tot pe cel pe care m-am angajat aici in 2008 in conditiile in care celorlalti le-au crescut considerabil,aproape cred ca s-au dublat in perioada asta..asta e, stau si inghit ca doar eu am stat 3 ani acasa cu minunile mele


edit: am uitat sa-ti spun ca ti-am admirat frumusetea de gradina si pe pitici in ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

ma duc sa trag pe dreapta ca maine dimi la 6 trebuie sa fiu plecata off inchiderea asta de luna ma omoara..azi am stat pana tarziu, maine cred ca ma asteapta la fel..

aaaa, si am admirat si poze..simo,mada,strumph

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cami, da Doamne-Doamne m-a indrumat, am rezolvat-o si cu fasa :)...
miki, spor mami!dar nu poate sa-ti creasca salariu pe parcurs?
monas si yasmy nici eu nu ma gandesc ce fac cand ma intorc ca si la mine firma nu mai are mult si e pe duca...
lalely, cum e la job?
mi se inchid ochii, azi am fost pe afara doar de la 10.30 la 15.30, si n-am stat decat de o praji( pe care am impartit-o cu andra)si am avut surpriza cand o iau pe Mari sa fi schimbat astia autobuzul, au pus unul gen maxi-taxi, unde n-am avut loc cu carutzul deci am impins la carutz pe dealurile alea.... greu frate! m-am gandit la tine viss!ce ati facut la dr?
yasmy, cum il cheama pe cutzul nou?
as mai vrea sa va scriu
dar mi se inchid ochii
puup nb!

Mergi la inceput