LMA Sophia,Eduard,Petru,Albert Mar-Apr2011 (142)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

stati sa-mi iau umbrela sa nu ma patez de rosii ca va zic ce mananca Andra acum... FLORICELE si nu se ineaca, si papa si covrig si mar bucatica si carnitza de pe ciocanelul de la aripioara...si pestisori mici ff bine copti la cuptor..nu-i plac chestiile gen mamaliga.... ca e moale... Mancarea i-o dau ca cea din borcanase carnea pasata cu o parte din legume ( ceapa, ardei ) si cartoful sau pastele i le dau taiate bucati mici.Paste fierte cand am ii dau si in manutza si le papa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cami, uite eu i-am dat azi ficatel fiert in lapte cu un catel de usturoi pasat si pastai de fasole verde fierte taiate feliutze
maine vreau sa fac budinca din dovlecel ras cu ou batut si branzica si marar... Miercuri o sa-i dau un fel de tocanitza din conopida, ardei, cartof, ceapa si carne de pui. Ea oricum seara cand mananca Maria sta ca un catel langa ea si sora-sa ii da bucati din ce papa ea: carnitza, cartof fiert, copt, paste etc....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madu81 spune:

La multi ani fluturasilor sarbatoriti azi!!!

La multi ani, Sophia Nicole!
La multi ani, Eduard Andrei!
La multi ani, Petru Constantin!

Sa fiti sanatosi, sa cresteti mari si sa va bucurati parintii!!!

Strumph, am vazut pozele si mi-a placut la nebunie costumatia Sophiei, arata ca un English rose, ca tot esti tu pasionata de flori. Foarte frumos si tortul, cred ca a fost delicios. Ti-ai mai inchis cumva culoarea parului, nu stiu de ce dar parca erai mai roscata imediat dupa ce te-ai tuns si ai pus pozele... All in all, te prinde foarte bine si culoarea si coafura.

Delia, si Adam maninca floricele de porumb de vreo doua luni cred... Cum aude cuvintul 'popcorn' si se prinde ca e rost de floricele vine si miauna pe la bucatarie , abia asteapta sa fie gata si dupa aia se aseaza cu taica-su in fata TV-ului si maninca amindoi. Face un dezastru pe jos, ca pe unele le farmiteaza si le arunca, dar nu fac pretentii, ma bucur ca sta linsitit citeva minute bune.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Madu daca ai sti ce e pe langa canapea, ma duc sa iau aspiratorul de mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salo_sama spune:

Am intrat sa urez si eu la multi ani fluturasilor de azi

La multi ani, Sophia Nicole!
La multi ani, Eduard Andrei!
La multi ani, Petru Constantin!
La multi ani Albert!


Sa fiti sanatosi norocosi si fericiti toata viata!
pupam fetele , poate imi fac si eu timp sa mai scriu cate ceva zilele astea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

simodin pacate nu e teama
eu la antonia am incercat de la 6 luni
la 1 an
continuu
sa ii dau bucatele
si imi voma lapte;le de dinainte cu 3-5 ore
de la masa anterioara
asa era de sensibila
pana m-a vazut mama
si m-a oprit
ca a zis ca nu fac bine pt ficatul ei
si innebunesc copilul cu atata voma
eram contrariata cum fina mea de aceeasi varsta manca orice
si antonia nimic
si pana la urma am renuntat
si gata
pasat si la 3 ani
si acu vomita
daca da de ceva nasol
manaca nepasat doar anumite alimente
de le numar pe degete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

asa ca la petra
nu ma mai stresez
ii dau sis si
si vad eu pe parcurs
dar oricum macar ea nu vomita
daca da de ceva care nu ii place
da afara
antonia voma jet
toata masa de dinainte
care putea fi si in urma cu 5 ore
cum am mai zis
asta e
m-a asigurat lumea ca va manca normal
mai tarziu decat altii
da asta e


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:


Hop si eu pana nu trec de miezul noptii...

Mamici dragi ai puiutilor Sophia, Eduard, Petru, Albert... nu scriu cuvinte mari, dar va doresc tot binele din lume ptr puii vostrii dragi, si le urez LA MULTI ANI SANATOSI SI FRUMOSI!!!!...din toata inima

P.S. dupa un mare smotru, sunt si mai franta fata de ieri, ...nimic nu am recuperat...am sarit direct aici..
Maine pregatesc bagajul ptr Moldova si miercuri la prima ora am plecat ... Raman acolo de sarbatori, revin dupa ...Incerc sa va urmaresc, macar de citit ca de scris....

Va imbratisez cu mare drag si sa auzim numai de bine!

Pupici!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE ZILELE ASTEA!!!!
promit ca vin cu urari la fiecare ,dar acum am zis sa nu fac ca aseara ....v-am citit si s-a trezit bazaila exact cand sa scriu mesajul....cred ca m-a simtit ca eram la calculator si vroiam sa vb cu voi si cum e posessiva m-a si luat de aici

asaca las multi pupici....
merg sa o pregatesc si pe S ca pleaca la 9 .....aiurea rau cu scoala altfel
si in somnul de la 11 revin pt alte impresii si sa vad pozicile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

ce sa mai astept pana la 11 ..am intrat la pozici.....moama ce de noutati am vazut.....delicioase....nu nominalizez dar promit ca las comentrui la poze ca asa sigur nu uit pe nimeni


yasmi ti-ai facut de lucru
ailed
eu camd am fost nasa am luast fasa la metru cca 1m ca sa nu fie lunga sa se marite finutza tarziu si panza tot la metru...asta ca sa nu fie tivita
am citit ca asa e bine sa nu fie tivita si apoi sa se puna sub salteau lui bb sa doarma pe ea....si sa nu se spele dupa botez....
era o explicatie tare interesanta cu panza asta..legat de panza in care a fost Doam,ne Doamne pus....si nu trebuie cu tiv....
desi stiam ca cumnata o sa cumpere tot set din magazin i-am si specificat sa meaga la merceria de la moghioros si sa-mi ia panza si fasa....plus ca eu nu prea sunt cu astea cu volanase si dantele

si inca o traditie, cand se taie motul /rupe turta bb se pune pe o oala cu apa acoperita cu un tocator de lemn si un prosop rosu....apoi apa se arunca la radacina unei plante /copac...cica sa-i mearga din plin in viata....am vazut in poze ca voi nu ati stiut de asta....imi pare rau ca nu v-am zis.....dar cate bordeie atatea obiceie

Mergi la inceput