LMA Sophia,Eduard,Petru,Albert Mar-Apr2011 (142)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

LA MULTI ANI EDUARD!!!LA MULTI ANI SOPHIA NICOLE!!!LA MULTI ANI PETRU!!!

SA VA TRAIASCA COMORILE SI SA VA ADUCA ZAMBETE PE CHIPURI!!!

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata !!!

E o zi asa frumoasa azi, soare de dimi de cum m-am trezit, adica m-a trezit, piscoata sarbatorita la 7, desi eu eram treaza de la 5 fix, m-am trezit asa deodata si m-am dus sa vad cum doarme ca nu se trezise si mi se parea straniu c de cand cu mucii se trezea pe la 1-2 sa urle ea dormea covrigita in coltul patului si respira, m-am linistit si m-am dus la loc la mine in pat, dar nu am mai putut adormi emotii sau ce naiba? pe la 6 cabd i-a sunat alarma lui nick eram chiara, abia atipisem la loc , s-a dus el la munca, am mai motzait eu 20 min si la 7 s-a trezit sarbatorita , a supt o tziti si a bagat nani pana la 8 si de atunci ma tot tine in priza, ma alearga peste tot, nici cafeluta nu mi-am baut-o linistita.... incerc sa pun poze si vrea numai la mine in brate sa butoneze ea sa imi strice mie afacerile pe aici

Va multumim frumos de urari steti minunate si ma bucur nespus ca am petrecut primul an al piscoatei mele dragi aici cu voi, cu bune , cu rele... cu pritenii sau anitpatii, sunt bune si alea la casa omului nu ai ce invata din fiecare lectie care ti-o da viata, omul cat traieste invata !!! deci va multumesc de tot, precum spuneam adineaori, fara voi sa stiti ca nu cred ca as fi putu trece asa usor peste primele luni ale lui bb, de aici am invatat asa de multe chestii, fiind mamica incepatoare am avut si eu temerile mele.... imi aduc aminte primele zile acasa cu bb, nu suge, refuza sanul, plans, umflat sani in miez de noapte, urlat, plans, dat cu capu de pereti, mastita, jelit pe forum... acum ma uit in urma si zambesc, dar atunci nu-mi ardea, dar sunteti atat d emulte fete de aici care ati sarit in ajutorul meu cu sfaturi si vorbe bune si Va Multumesc!!! ..si va mai multumesc pentru ca existati, imi faceti viata mai dulce, mai taiati din dorul de acasa, de prietenii mei pe care i-am avut in ro, de limba... de cultura si obiceiuri... de... sunt asa de multe de nici nu-mi mai amintesc acum sa le anumar pe toate

Ma scuzati ca m-a luat melancolia tocmai acum, dar cand atunci daca nu acum la zi mareata ? dar haideti mai bine la un paharel de sampanie si o feliuta de tort , sa petrecem sa sarbatorim!!!


Sa nu fiu nesi si sa urez si aici pe Duracell si pe Petru `ntelectualul, desi i-am urat de dimi prin sms la mamicile lor de cum am deschis ochii mai bine, desi erau cam, carpiti si piscoata mufata

La multi ani Eduard!!! zis si Duracel in mica noastra comunitate sa triesti frumos si sa fii sanatos si cuminte, sa mai asculti si de mami din cand in cand ca n-o fi foc Ally sa va traiasca flacaul nazdravan si sa va bucurati de el mereu

La multi ani Petru !!! sa cresti mare sanatos si sa iubesti la fel de mult cartile precum vad ca le iubesti acum, se vede ca esti nascut odata cu piscoata ca si ea le iubeste la fel de mult, atat de mult ca le rupe si le-ar manca!! Pisuc sa va traiasca puiul mic, sa creasca frumos si sa aiba parte de tot ce e mai frumos si bun pe lumea asta!



Ma duc sa vad daca s-au terminat de incarcat pozele si revin sa va las link ca noi acusi iesim in oras, e o zi frumoasa, dar mai ales speciala si ne-am dat inatlnire in centru, eu cu tati si piscotul la restaurantul din parcul St. James din fata palatului Buckingham, aproape de biroul lui tati , sa luam pranzul impreuna si sa ne plimbam sa vedem ratele si gastele pe lac

Va pup si revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Hello mamici!

Intru si eu rapid sa fac urarile sarbatoritilor!



LA MULTI ANI FERICITI EDUARD ANDREI!!!
LA MULTI ANI FERICITI SOPHIA NICOLE!!!
LA MULTI ANI FERICITI PETRU CONSTANTIN!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Cu intarziere...

LA MULTI ANI RADU ANDREI!!!

LA MULTI ANI IOANA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Noi ne-am petrecut foarte frumos sambata, am pus cateva poze dar nu le redimensionez ca efectiv nu am timp! Le sterg mai pe seara!

mamicile si revin ca fac supica picei!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am culcat buburuza, buni a plecat ca a fost la noi de ne-a calcat hainutele si aucm merg sa ma apuc de mancare si pentru noi si pentru Anastasia. apoi iesim afara ca este un soareeee

bb_yasmi am vazut catelusul. ce frumos este si scump, l-as manca si ce micut este. bine, cred ca in poze este catelusa, nu? sa ne arati poze si cu catelul nou. sunt tare frumosi cand sunt mici.
Lucas si Iasmi sunt super incantati, se vede pe ei, mai ales Iasmi, cred ca nici la wc nu merge fara el

yvy ce mai faceti? nu ne-ai mai scris. ai fost asa ocupata? sau nu te-a lasat Larisa?

scrish serios, putem da magiun? deja? nu sunt prea mici pentru asta? magiunul este cumparat?

eu nu stiu ce sa fac cu Almettele asta....am mai auzit mamici care dau la copii si as da si eu. mie personal nu-mi place, asa gretos mi se pare si cleios, prea cremos si am si auzit si despre asta atatea chestii.... dar asta este, i-oi da si eu pana la urma. ca doar ce mai este natural in ziua de azi

cand vad soarele asta acum as iesi afara daca stateam la casa acum sigur eram afara prin gradina
bb_yasmi felicitari pentru salata ce mandra esti acum cu gradina

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

hello!!!


la multi ani cu intarziere si scuzele de rigoare pentru
Radu si Ioana
sa cresteti mari si sanatosi!

si la multi ani pentru sarbatoritii de azi Sophia, Eddy si Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanales spune:

LA MULTI ANI IOANA!
LA MULTI ANI SOPHIA!
LA MULTI ANI EDUARD
LA MULTI ANI PETRU!

Multi ani fericiti, sa bucurati pe parinti cu tot ce faceti!
Va pupa Ioan cu mare drag si multumim de tort !


spiridusha, anda multumim de sugestii! sunt super faine locatiile, ni se par cam scumpe acum ca mergem in sezon (desi au mese incluse ceea ce e super)!
sigur o sa merg unde ati zis in iunie sau in septembrie . ma bucur ca v-a placut thassos, si noi de-abia asteptam sa mergem, e prima data . mergem cu masina,pe pui l-am plimbat si anul trecut prin tara si a fost ok...si mi-era tare dor de mare, n-am mai fost de dinainte de a ramane gravida. imi imaginez ca o sa fie diferit fata de cand eram noi doi, porumbei si stateam pe la taverne, terase pana seara tarziu.
simona tu cand si unde mergi in Thassos? noi vroiam la final de iulie, in plin sezon, doar atunci si-a putut lua sotul concediul.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Strumphy e delicioasa piscoata si asortata cu tati si bunicul!!!

Noi am petrecut frumos sambata, au fost 13 adulti si 3 copilasi, au venit si cateva persoane in plus fata de cum era in planul nostru, dar ne-am descurcat cu spatiul pana la urma ca mancare a fost din belsug!

Pitica a fost cam plangacioasa, numai cu suzeta in gura a stat, cum i-o luam era jale, cred ca o supara vreun dintisor sau a fost coplesita de lumea care tragea de ea s-o ia in brate si sa o pupe pentru ca mi-a facut 2 crize de nervi ca la carte cu urlete si tot tacamul, dandu-se cu capul de parchet si tragandu-se de par de s-au oripilat unii

In rest totul a iesit perfect, eram franta la sfarsitul zilei dupa atata bucatareala si facut curatenie de joi pana sambata; am avut noroc ca a venit o prietena si a facut pe dadaca vineri, de am mai gatit si eu una alta fara pitica printre picioarele mele si fara sa mai asist la crizele ei de atentie care sunt tot mai frecvente si pe care nu mai stiu cum sa le gestionez


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Roxy e vorba de magiunul de topoloveni facut din prune fara zahar adaugat si fara nimic altceva.
Iar Almette crema de smantana cica nu ar avea nimic adaugat suplimentar - si domnul Mencinicopschi ar fi de acord cu ea:
http://www.consumatoronline.ro/Article9209.phtml

Strumph ce bubulina roz am vazut. Si cat de dulce e cu cele doua floricele in par. Si ala e tortul pentru 5 persoane??

Yvy am vazut si pozele tale. Sunteti frumoase rau. Dar tortul ala e absolut bestial



Mad cu Robert si Lulu

Mergi la inceput