Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (214)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Citat:
citat din mesajul lui belleane

Gabitam: ce mireasa frumoasa ai fost!!

Te iubim, printesa Victoria!!!


unde, unde?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Buna scumpelor,

Sunt tare zombi, cred ca ma adaptez greu dupa weekend

Noi am avut o aniversare de nepotel de 2 anisori si ne-am distrat pe cinste.

Vineri, stateam eu si ma gandeam ce frumos ar fi sa le pot lua o casutza s-o aiba si ei in curte, mai ales ca Vlady e pasionat de casutzele astea, in parc mereu sta acolo cate juma de ora, gateste, se insoara, etc ...dar uitandu-ma pe net m-am cam speriat de preturi. Ei, si, norocasa cum sunt, in timp ce studiam problema imi scrie o prietena pe messenger daca nu vreau casutza lor ca baiatul ei a crescut, nu se mai joaca cu ea, etc. Ei, si ne-am ales cu o casutza de toata frumusetea in care s-au jucat copiii tot weekendulhi, hi, am fost tare bucuroasa.

Va pupez si o saptamana minunata va urez




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Luminel: era in dreapta poza adineauri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Alysh: bravo, ale mele ies numai la insistentele mele afara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

bravo, Aly! sa o stapaneasca sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Sar'na, fetele.

Ai mei dimpotriva, ar sta afara non stop. Ieri cand ploua ei se jucau prin curte. Noroc ca n-a plouat prea tare. De-asta vreau la curte, ca e asa simplu, le dai drumu si daca e securizata curtea, n-ai treaba cu ei. Bine, eu cum sunt speriata de bombe tot in supraveghez, iau cartofu' afara, il curat si stau cu ochii pe ei. Dar macar nu-mi mai urla printre pricioare la bucatarie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Voi stiti cand iau copiii de la gradi de stat vacanta si cat tine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Citat:
citat din mesajul lui belleane

Voi stiti cand iau copiii de la gradi de stat vacanta si cat tine?

Te iubim, printesa Victoria!!!


eu stiu ca fiu-meu are vacanta o saptamana inainte de Paste si o saptamana dupa! poate si la gradi e la fel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Salutare fetelor :)

Sunt cam varza de oboseala, am niste insomnii in sarcina asta hmmm... Sper sa imi revin, in plus ma doare si gatlejul, nu stiu ce am. Ma rog, o sa supravietuiesc.

De azi Robert e in vacanta, a venit si mama - e fericit :) Mama e topita "vaaai ce accent are, vaai ce zice, vaaaai ce extramegaordinar" etc si etc. Azi e si ziua mamei, deci o sa avem tortura si flori deseara, in weekend Robert i-a ales un parfum, cica "sa miroasa si ea frumos"

Dragelor, sa va zic de cupilul meu - poate stiti ca eu nu mi-s credincioasa, din contra, ma rog am eu stolurile mele in cap si mi-as dori ca si copilul meu sa fie asa, cu mintea si spiritul mai libere Dar deh, ce te faci ca e la scoala catolica Si de cateva zile m-a zapacit cu "Jésus". Joi au avut printre altele un fel de celebrare a nu stiu cui, ma rog, nu ma pricep. Si li s-a vorbit cica despre ideea de iertare etc - s-a facut evident referire la Isus dar totusi apreciez ca raman discreti (ma gandesc, oare copiii musulmani de acolo ce fac? ). Eu nu am stiut de astea si vine piticul acasa si imi zice seara ca el i-a cerut iertare lui Jésus, ca a facut "des bętises" (prostioare). Ups, ma zburlesc eu - cum adica, mie nu imi cere iertare, cere la jésus? Si ce prostioare sa faca el astfel incat sa ii puna sa ceara iertare - ma rog, reactia tipica de denial hehe. Mai mi-a zis Robert ca daca iertam sau daca cerem iertare inima noastra se deschide, ca daca stam suparati e inchisa, si nu putem primi "bizuii" (pupicii) celorlalti, asa ca trebuie sa cerem pardon si prin vorbele noastra sa deschidem inimile. Deci m-a lasat cam paf. Ok, si mai mi-a zis niste chestii de Jésus, care nu are jucarii si cum ei, copiii, se vor duce la magazin sa ii ia jucarii - ma rog, o lalaiala din asta. A doua zi eu tzop la madam - pai, care-i treaba cu Jésus? Si mi-a zos ca li s-a vorbit despre imprtanta iertarii in viata noastra - cam ce imi zisese Robert, intr-o forma un pic mai legata insa. S-a aratat foarte mirata ca Robert a retinut si ca a interpretat asa de bine mesajul, ca desi ii duc pe piticii mici la celebrarile astea in genere le cam intra pe o ureche si le iese pe alta - sunt micutzi inca

Eh, si de atunci Jésus e mereu cu noi - Robert spune cum Jésus este in noi, in inima noastra, si are grija de noi, sa fim sanatosi, sa avem putere, ne apara de visele ree... Si cica uneori este si in creierul nostru si goneste gandurile rele (initial zisese ca sunt doi Jésus , unul in inima si unul in creier), l-am corectat eu un pic Aseara mi-a zis ca o parte din creierul lui se transforma in Jésus sa il apere peste noapte.

Deci ... ce ma fac eu cu cupilul asta? Cred ca trebuie sa iau o biblie de pitici, ca de fapt mi-a si zis ca exista o carte cu Jésus si serile ma roaga acum sa ii zic "poveste cu Jésus".

In fine, in rest in weekend am fost la spectacol, e prima oara pentru noi, Robert a fost foarte cuminte si atras de activitatea de pe scena, a participat, asa ca o sa repetam experienta. Aseara a venit Mara pe la noi cu pantofii ei cei noi ce sa mai, fitze de fitze pe copiii astia.

Alyshule - sa stapaniti sanatosi casutza - sunt imense preturile la chestiile astea noi, mie asa mi se par... Insa am inteles ca la mana a doua sunt ok, asa ca uite, voi ati reusit.

Luminelu - succesuri la dentist, eu dupa nastere cred ca bag si eu niste vizite, cac nu am mai fost de la 27 de ani Bine, nu am nevoie, dar macar sa ii mai albesc oleaca

Fug la munci :)

Simona, mami de Robert si nu numai... S-a dat comanda si de un carucior ROZ dar se pare ca e tot ALBASTRU (13+)

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Ref la vacanta, Belle, faza tare la gradi: ajung saptamana trecuta intr-o dupa amiza, cand doamna tocmai le spunea parintilor/bunicilor prezenti pe hol : VACANTA INTRE 6-23 aprilie. Eu intreb ccccccuuuuum? da, vacanta intre 6-23 aprilie. Apoi daca mi-a vazut fatza disperata pt ca efectiv nu am cu cine sa-l las 2 saptamani, m-a chemat separat in clasa si mi-a spus ca pot sa-l aduc pe Vlad in saptamana de dianintea Pastelui ca vor fi ele (educatoarele lui) acolo, dar in saptamana de dupa vor fi alte educatoare. Deci: nu e vacanta oficiala, e o vacanta pe care vor sa si-o ia ele si se aranjeaza sa faca cu schimbul si sa stea probabil cu cat mai putini copii. Mi-a mai spus ca s-a adresat celor care au bunici si au cu cine sa stea.
Da, frate, dar mie nu-mi convine sa stea Vlad cu toate celelalte grupe la un loc, cu alte educatoare....deci va tb sa gasesc o varianta ca eu acolo nu-mi las cupilul.

Mergi la inceput