Asp.Felicitari Laurika1982,Bettercy,Dana000,mya85!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Lore capul sus,am o prietena si-a facut test cu 2 zile inaite de urati si i-a iesit negativ si dupa o saptamana era insarcinata.

Bafta multa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Multumesc!
Asa sperante pana la cer am... ca in fiecare dimineata temperatura e pe la 37,2 si in fiecare zi am dureri si crampe ca la ciclu.... Poate e ...
Mi-e teama sa nu cad de sus cu sperantele astea dar nu pot sa nu gandesc pozitiv.



Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

M-am interesat de duphaston si cica este pentru dereglari de menstra si altele pe cand arefamul este progesteron.
Eu am menstra la timp si doar o data pe an imi intarzie primavara sau toamna asa ca o sa raman pe arefam pt ca progesteron n-am.

Va mulumesc oricum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Toata lumea moralul sus!
Bv Emilia pup]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Sa dea Dumnezeu sa fie bebe Emilia.

Gandeste pozitiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Apropo legat de sangerare ,cu 4 zile ininte sa-mi vina uratii am o mica scurgere maro dar nu pateaza abia o observ uneori. Oare este ceva in neregula cu asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Emilia, suna bine ce spui tu. Asa e, la 7 dpo e mult prea devreme, poate sa vezi ceva pe test de pipi pe la 12 dpo cel mai devreme.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 1/zi, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi,
Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi (primele 10 zile ale cm)
pentru sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Deny, MagneB6 de care zic eu ca e recomandat in Romania, are 470 mg. Acid folic trebuie sa iei continuu cand iti propui sa ramai gravida, nu e nevoie de pauze, corpul elimina excesul.
Aveam userul si parola pe undeva, dar nu fac modificari.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 1/zi, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi,
Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi (primele 10 zile ale cm)
pentru sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

In mod normal eu am avut dureri in noaptea de dupa injectia cu Ovitrelle (pana la 1 noaptea si am prestat a doua zi). Deci as considera data ovulatiei ca fiind 22 (dimineata devreme) deci azi ar fi ziua 8 DPO. Oricum mi-am propus ca urmatorul test sa il fac pe 7.04. Nu mai devreme. O sa iau Duphaston 2 pe zi pana atunci si Acid Folic 1/zi si Euthytox 1/zi si o sa stau linistita si plina de sperante si pe 7.04 dimineata devreme o sa merg acasa la prietena mea cu un test in dinti (de fapt in geanta) si o sa ne inchidem amandoua la ea in baie si o sa asteptam cele doua liniute, pentru ca data trecuta cand ne-am inchis amandoua in baie cu un test de sarcina au aparut doua liniute si acum ea are o fetita frumoasa foc.



Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Emilia, rezisti sa mergi la prietena fara sa mergi la toaleta? Daca nu, exista si varianta sa faci pipi intr-un recipient si sa testezi cand ajungi la ea.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 1/zi, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi,
Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi (primele 10 zile ale cm)
pentru sanatos!

Mergi la inceput