Asp.Felicitari Laurika1982,Bettercy,Dana000,mya85!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m

BRAVO DANA0000!!!!!


Ai grija de tine si de mica minune din burtica!
Si ia-ma si pe mine dupa tine la Odisee!
N-am rezistat si mi-am facut azi dimineata un test barza care evident a iesit negativ asa ca am o zi proasta desi stiu ca am facut prea devreme testul si e posibil ca sapt viitoare sa vad II



Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Te bat cu testul in ziua 7!!! Clar te iau cu mine,la cate coincidente...inca una e un must!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

la mine este masurata in alte unitati..pe fisa mea scrie ca in limite normale este intre 106-624...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IPopica spune:

Kitty, Miha, sa nu vorbiti de doua chestii diferite: Prolactina si BIG Prolactina (BIG are intradevar intervalul dat de Kitty dar cu unitate de masura uUi/ml, Prolactina cealalta are interval de referinta mult mai mic, maximul tre sa fie undeva la 30 mg/ml)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt

Lore dar nu se poate asa, cum adica fara sperante? Cu un asa folicul frumos, cu injectie de declansare cu iubareala la orizont si tu zici fara sperante?
Vezi ca pun mana pe bota.
Kity zimi te rog bromcriptinul asta, sau cum ii zice trebuie pauza de la bebe sau se poate si in timpul conceptie? Ca daca trebuie pauza nu stiu ce sa zic, parca simt ca am facut laparo degeaba ca mai descopar cate ceva pe zi ce trece.
Sunt in fundul butoiului azi si uratii astia nu vin, bine ca au venit luna trecuta in ziua 25 si acu ma lasa cu ochii in soare.
Moni tu ai avut dureri mai deosebite dupa laparascopie?

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.


Miha,

eu am avut dureri decat la ciclu acum
azi sunt ziua 4 insa in primele 2 zile m-a durut burta ingrozitor
mai rau decat la alte menstre

Aspenter (75 mg) 1/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

A aparut un serial nou, se numeste Touch, pana acum sunt 2 episoade si prezinta diverse "coincidente" vizualizate de un baietel autist care se pare ca citeste viitorul in numere. Mi s-a parut super interesant si abia astept sa apara un episod nou pentru ca am inceput sa cred in "puterea coincidentelor".
Pe forumul acesta am ajuns dintr-o intamplare cand o prietena (o fosta sefa de-a mea care are 3 fetite) imi tot zicea ca verifica ce mai fac bebelusii si am intrebat-o cum adica si mi-a aratat forumul si cazurile umanitare pe care le verifica ea. Forumul acesta m-a ajutat sa stiu ce intrebari si ce investigatii sa cer si la ce medici sa merg astfel incat sa fiu intr-un sfarsit diagnosticata cu PCOS si sa gasesc un tratament care sa imi permita sa ovulez si poate sa fac un copil, cine stie...
Multumesc fetelor pentru ca existati si sunteti asa active pe forum!

O intrebare pentru Dana si celelalte gravidute, ati avut sangerare de spotting?

Cat despre analizele mele, stiu ca una din ele dureaza 5 zile lucratoare (asistentele de la recoltari medicover au o lista cu dead-line-uri pentru fiecare analiza in parte si mi-au aratat-o).



Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucaneagu spune:

dana
te felicit cu mare drag , reusita ta ma bucura ca si cum ar fi a mea si imi da sperante , pt ca noi avem probleme similare .


"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo


http://lt2f.lilypie.com/WYQpp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Popico cred ca ai dreptate, eu nu stiam ca exista 2 analize, eu vorbeam despre prolactina normala care are valoarea maxima la mine pe buletin 26,53 ng/ml.
Moni asa am auzit ca prima menstra dupa laparo e mult mai dureroasa de asta am intrebat.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Dana, e OK valoarea ta, stai calma.
Lore, imi pare rau de starea ta...si te inteleg, sunt alaturi de tine.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 1/zi, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi,
Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi (primele 10 zile ale cm)
pentru sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucaneagu spune:

kitty
am citit in cap. precedent ca si tu incepi maine stimularea...
super coincidenta , nu? suntem nascute amandoua in aceeasi zi , luna si an , iar acum incepem in aceeasi zi.
Si eu tot maine sunt z5 si seara iau prima pastiluta de closty.
Doamne ahuta sa fie bine pt noi toate!

"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo


http://lt2f.lilypie.com/WYQpp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m
[brO intrebare pentru Dana si celelalte gravidute, ati avut sangerare de spotting?

Emilia nu am avut spotting,doar miercuri un pic de secretie maroniu deschis dar fff putin. Nici nu a patat,am observat pe hartie. Scuze de detalii

Mergi la inceput