Strugurasi de Sept-Oct 2011 *49*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

oare asa o sa ne certam si noi?
http://www.youtube.com/watch?v=_BMT6BfxR7w&feature=player_embedded

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Neatza mamici!

Se pare ca e cam uratel afara si azi! Offf ma obisnuisem asa de repede cu caldura si soarele....

Pinkysor - ma bucur ca nu a facut febra! bulanasele!

Mariana - am visat ca iti suneam sa imi faci programare la tine la cabinet

Offff fir-ar el de premergator! Hehehheheh! Din ce observ eu se cam face confuzie intre un obiect in sine si actiunile exercitate de adulti asupra lui sau a copilului care il foloseste. Orice poate deveni un pericol pt copil. Sunt copii care au cazut de pe masa de infasat si nu e interzisa, copii care au cazut din pat ( si inca cati!!!) si totusi ii tinem cu noi in pat, am auzit si de copil purtat in sling, mama s-a impiedicat si a cazut fix pe copil care si-a spart capul si totusi nu este infierat slingul. Asadar nu este vb de obiect in sine ci felul in care parintii supravegheaza copilul care il foloseste. Parerea mea

Noi azi mancam morcov, pastarnac, patrunjel si brocoli AFUMATE . Am fost sa iau pe Inez care se trezise, pana am dragalit-o si de-a;e oastre...s-a afumat macarica

Azi pt cea mare fac supa crema de mazare galbena cu crutoane. Premiera! Sunt tare curioasa ce o sa iasa!

Fug! Revin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

neata

anca Flavius este super super simpatic
sa ne povestesti mai des despre el

inutsa merci pt raspuns
of , de ce la noi trebuie sa fie toate mai scumpe
vazusem si eu exersaucer deasta , habar nu aveam ca asa se cheama
dar in nici un caz la 20 de euro , de la 50 in sus

may chiar , cat ai dat acolo pe aparatul Avent ?

pinky multumim
vad ca si T are la un piciorus rosu si f putin tare

seidana azi avem in meniu banana cu suc de portocala
piure de cartof si morcov cu carne de curcan
ce o manca....nu stiu
grasa de masa baga ciorbita de vacuta , pilaf cu pui si tort amandina


_


de T 7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Neata, neata

Noi azi am papat o para.Ne place mai mult decat marul.Ieri ea nu a avut nicio problema de la para decat ma-sa

Apoi ii dau pireul cu carnita si adaug ardei.(ieri a fost cu galbenus si a papat cel mai mult.Mi-am incercat norocul )

Dbunny iti eram datoare cu un raspuns.Cotoaie - pulpe



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

neatza.

jade, asta l-am luat:
http://www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-Combined-Steamer-Blender/dp/B003MAJ5OC/ref=sr_1_1?s=baby&ie=UTF8&qid=1333100216&sr=1-1
redus cum e. deci vreo 3 milioane si ceva in bani romanesti.
cat e la voi?

si noi azi mancam mar afumat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

o sa incerc si eu sa fac papi afumata ca vad ca e acceptata de strugurasii nostri, poate mananca si al meu legumele

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

Ziua buna si de la noi! (nu e chiar asa buna, ca e o zi tare naspa pe la noi :( )

Am facut si noi vaccinul de 6 luni, a plans de data asta fie-mea, era obosita. Avem 8 kg si 72 cm. A pus destul de putin luna aceasta, dar evident, iara m-a luat dr. ca ce, vreau copil obez? :))) Ca e bine cum e dezvoltata la 6 luni. Boon, ce sa mai zic?

Diversificarea merge rau, am luat o pauza de o sapt, mi-a vomitat in 2 dimineti mancarea si nici cu laptele praf nu prea ne impacam, imi tot regurgiteaza. O scoatem noi la capat cumva .

Nici eu nu o grabesc pe fie-mea sa umble, cel putin nu pana la 9 luni. Daca vrea ea mai repede, e ok. Eu am ceva, cred ca e premergator si asta, dar il impinge ea (daca e in stare), nu e sustinuta. Ala o sa i-l dau. Si cu olita, la fel, pana in jur de 2 ani, nici vorba, decat daca cere ea. Eu nu ma grabesc.

Vroiam sa va intreb, ce scaun bun de masina imi recomanati?

PS. La Multi Ani bebe T de Jade (si tuturor sarbatoritilor)

Mamica ANTONIEI (26.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Iris, cred ca ai antemergator, nu? de ala i-am luat si eu, unul de la vtech, ce e nasol la el este faptul ca nu are piedica la roti, sper sa nu vina in nas desi probabil se va intampla si asta. momentan e fascinata de partea interactiva a acestuia.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Azi i-am dat pt prima oara mar si para coapte, s-a lins pe botic! I-au placut f mult, a devorat vreo 180 gr, nu a mai lasat nici urma.
Si Indra a mancat supa crema pana la ultima picatura, asa ca selfistimu' meu de bucatareasa este la cote inalte azi! Fapt pt care ma duc sa fac fursecuri - tot premiera!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

may la noi este ieftin , 600 si ceva de ron
eu l am luat de la Farmacia Tei la pret de producator 480 ron

iris multumim
antemergator avem si noi

nanna 180 zici ? mamaa

azi a mancat si T
si banana si piureul cu carnita
sunt happy

_


de T 7+


Mergi la inceput