Strugurasi de Sept-Oct 2011 *49*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Eu pledez pentru "ritmul copilului"nu pentru 3 ani. Al meu a cerut singur pe la 1 an si jum de curiozitate... dupa cateva incercari reusite a abandonat ( doar nr2) . Dupa alte cateva luni de lipsa de interes pt wc a cerut iar. Vreo 2 luni a facut nr 2 numai la wc , fara exceptie si nr1 cand in scutec cand in wc. A urmat o alta pauza de vreo 2 luni. La 2 ani si 2 luni a cerut iar la olita singur. Incet incet nu mai facea deloc in scutec ziua, o luna mai tarziu. A fost momentul in care l-am lasat fara scutec. S-a udat... a plans... a cerut scutec... i l-am, pus. Iar nu l-a mai udat cateva sapt. Si-a facut curaj si a cerut sa nu i-l mai pun.
Acum, de vreo luna nu mai vrea nici noaptea scutec... si nu sunt accidente. mi-a spus ca scutecul e pentru Tudor, ca Tudor e mic, el e mare si vrea chiloti ca ai lui mamai si ai lui tati.
Acum nu mai poarta deloc, nici ziua nici noapte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Fetelor sa nu dati cu rosii in mine dar eu anul asta daca o intarc pe Eva o las acasa...........nu o luam in concediu.
In primul rand ea nu intelege nimic, ii schimb programul, voi alerga ca nebuna pe plaja de dimineata, schimbarea locului.Toate astea o vor bulversa. Apoi eu mai am un adolescent care va fi privat de anumite placeri daca va trebui sa ne tinem dupa fundul Evei.Asa ca va sta acasica.
Acum astept rosiile.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

sei dupa ce a papat morcov Theo a facut kk pastos tare, cate o biluta, se scremea de numa si plangea saracul, ii lua o ora sa elimine tot, asa tare il chinuia. Era constipat. Acum i-am dat pastarnac, i-a placut, si cateva lingurite de para la cateva ore dupa, tot pt tranzit. Ieri a facut un pic, moale
Eu lactate nu i-as da fetei, la ce reactie urata a avut doar la contactul pe piele cu branza

may merele coapte se fac in aprox o ora. Eu le pun cu tot cu coaja in vas de yena, fara capac, fara apa.
Despre concediu... eu as lua bona. In felul asta o sa te poti juca cu Bea cat o sa vrea muschii tai, dar o sa ai cui o lasa in caz de nevoie , gen cina cu sotul disco sau mai stiu eu ce

dbunny sora avea cancer. Dar e vindecata .

nanna he he, ce mamica in miniatura e Indra. Copiii astia clar sunt mai destepti decat ii credem noi

lena scutece Huggies? Comanda-mi mie. Maine mergem "la oras" si ii iau lui Theo. Ti le dau cand vin in Iasi [in sapt dupa Paste]. Ca pret, sunt mai ieftine decat Toujours

camady daca o sa primesti rosii si de or fi bio/eco, mi le dai mie ca mi se termina proviziile de suc de rosii

de si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Camady.. de ce sa dam cu rosii? si eu zic ca ar fii mai bine sa vina mama cu noi, pt ca vb ta as bulvrsa-o sa o plimb cu mine si dupa ,noi, insa din cate vad mama nu vine ca ar vrea sa vina sa vada marea, ci doar asa sa ne ajut,nu vreau sa o fortez din dragoste..
Eu nu intlg de ce ii zici la Razvi adolescnt doar nu ar nici 10 ani.. PE vrmea mea adolescnta era dupa 14-15 ani

EU zic ca 3 ani e mult, chiar exagrat, insa si eu zic ca ne adaptam ritmului lor, Elena de ex 70 % din timp face caca cand ii desfac pampersu si e in fundul gol, sau imediat cum ii pun pampers curat , insa pana pricepe si cere caca nu o sa o pun pe olita, dsi mama imi zicea d e la 8 luni , eu zic ca 1 an jumate e accptabil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

merci pt raspunsuri.

camady, eu nu arunc cu rosii, ca si eu m-am gandit la varianta asta.
dar mie mi se face dor rau de ea daa plec o ora de acasa, asa ca nu cred ca voi rezista 7 nopti.
plus ca mi-e frica fiindca vom fi in alta tara, bona habar n-are engleza. daca se imbolnaveste daca daca :D
pe mine m-a distrat al meu, ca el a insistat sa o luam. a exclus din start varianta ca sa nu o luam cu noi. dar ieri plangea asta mica si al meu o legana dar asa de stangaci :D bineinteles ca bibi urla si mai tare... adica hai s-o luam ca oricum pica pe tine, mami :))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Eiii Sei e adolescent fata de Eva.Adica programele lor sunt complet difertite, mediile de joaca.Asa va trebui sa ne impartim.Sotul sa se distreze cu el si eu sa raman cu Eva. Daca nu va fi intarcata, clar voi lua (bona care va fi atunci) dupa noi.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Bravo Camady bine faci

Si eu as fi lasat-o acasa dar cei cu care mergem merg si ei cu copiii si de asta o iau.Si o alaptez.

Am lut si eu ardei si brocoli.O sa le bag pe rand la piure.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Camady p langa ca Eva nu intlge, poate are si razvi nevoie de atentie multa, dupa atatea schimbari anul asta .. gressc ?
La mine nu s pune pb sa o las ca vreau sa alptez si la 1 an jumate de pot, desi mama deja baga pastle sa o intarc ca asa scriu cartil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:

Fetelor ajutati-ma si pe mine cu listuta cu cele necesare pt nou nascuti. I-am promis unei prietene ca ii dau listuta si azi vine in vizita. Eu nu o mai am in calculator iar de pe grup nu o pot accesa.
Multumesc mult

Mami fericita de bebe Max.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Inutsa, vin socrii de Paste, deci imi aduc ei atunci. Ultima data nu am comandat cat trebuie. imi tb pana la paste :P
Mersic oricm, esti o dulce
Da pretul e mai mic in MD :)

Mergi la inceput