Strugurasi de Sept-Oct 2011 *49*

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Data nu-i iei coaja atunci ii p[un de la mine din congelator.Chiar daca este tocat marunt, ca nu-i iau coaja.

Merci




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui klau_ditza

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Anastasia doarme de la 11.Doarme asa de profund incat am crezut ca nu mai respira.M-am speriat rau de tot.





S-a dat cu praf de somn. Si al meu doarme de la 11. Mai inainte am pus mana pe el sa vad daca mai respira. Ma mananca taliple sa plec la plimbare si astept sa se trezeasca si sa papaceasca

It's a boy !!!
I'm a happy mother!
25.09.2011 Radu George


Si eu am pus mana pe ea pana a miscat.

si pe mine ma mananca talpile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Doamne ce prostii scriu.Au intrat si neuronii mei in concediu.

Klau sper ca ai inteles ce am vrut sa zic.
Nu pot sa editez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Hello! dau si eu...


Eu n-am mai intrat week-end-ul asta deloc, pentru ca am fost foarte deprimata si nu am vrut sa va deprim si pe voi. Si pe langa asta, ieri am incercat sa ii dau lui R putin piept de curcan , amestecat in obisnuitul pireut de legume si a fost foarte agitat toata noaptea si azi e in greva... Am zis ca fac pauza cu diversificarea vreo 2 zile...sa isi revina puiul meu. Cred ca vrea sa fie vegetarian...

Jade....sa stii ca noi continuam sa varsam...sa regurgitam, tot tacamul, chiar daca nu mai e cu o frecventa atat de mare. Oricum, saptamana trecuta am iesit cu niste prietene in parc si m-a prins ora mesei...si clar, copilul dupa ce a terminat de mancat, a eructat si a dat si o cantitate de lapte afara. Una dintre ele mi-a zis ca de ce imi las copilul sa se chinuie asa si nu ii fac un tratament? Ca ma chinui si pe mine cu spalatul si pe el ca il las sa verse. Si eu , chit ca imi venea sa ii trag doua peste moaca....i-am raspuns ca fara avizul medicului nu ii dau nimic si oricum, ii va trece lui pana face 1 an. A incercat sa mai spuna ea ceva acolo, dar am ignorat restul comentariilor.Sincer acum, copilul nu sufera, eu nu sufar. Masina spala. Si, in al doilea rand, cantitatea de laptic regurgitata este nesemnificativa...si isi ia necesarul de lichide si din apa bauta in plus pe timpul zilei.Anyway...

Am vazut si eu aseara emisiunea si am salivat la acel desert. In fond este foarte simplu, daca vrei sa faci varianta simpla sau , poti sa te complici un pic....si sa faci varianta pe care a pus-o Lali. Varianta simpla, consta in coptul catorva clatite(cu aluat de clatite cum stii tu), umplutul lor cu visine din compot si montatul lor in forma de piramida, "lipindu-le" cu frisca batuta bine. La final se orneaza cu praf de cacao neagra sau cu fulgi de ciocolata.

Nanna multumesc mult

Sei orice-ar fi

Marryan ce mai faci? Cum mai esti?

Musette bine ai venit printre noi. Wow ce diversificati sunteti voi.

Tannoo poate e mai bine ca nu i-ai vazut inca fata lui Bugdanel. Pana ajungi tu acasa, ii trece sperietura.Sper doar ca nu s-a lovit prea rau.

Pinky a fost sotul la Carrefour si nu a mai gasit Ave:(( Mi-a luat de la Penes Curcanu`.



_

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011


Vizitati Sifonierul Strugurasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel


Si eu am pus mana pe ea pana a miscat.


Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)





:))))))))

_


de T 7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Rach

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette01 spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Klau, eu asta vara nu am pus la congelat intreg doar bucatele mici.Dar eu iau coaja de pe el cand se fierbe.Tu o iei?

Sei, am papat o banana la 10.Si acum urmeaza piureul de legume cu carnita.Eu la piure am ajuns sa le combin pe toate.Ii da un gust dulce.
Buna alegere


Musset,ai reusit.Bravo De unde iei tu ardei proaspat?Este de import?Dupa ce se fierbe sa-l gusti si sa-mi spui si mie daca este amar.


Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)




Da, din import...ce gasesc acum la piata. Ii dau congelat doar spanac si brocolli. Am sa gust, m-ai facut curioasa. CHiar acum e pe foc, ne pregatim de papa

Mami de Luca Stefan - 21.09.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette01 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_toma

capitolul se termina pe la 20 de pag cam asa.Deci mai e putin.

Bafta May la munca, sa nu uiti de noi.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)


Oooo, ce dragut Abia astept sa aparem si noi

Mami de Luca Stefan - 21.09.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

salut,

am citit pe sarite si in mare unde mi-am vazut numele :D
da, azi m-am intors la servici, ieri mi-a venit si menstruatia :(( va dati seama ce chef am...
merci frumos de ganduri.
nici n-am venit bine si mi s-a umplut biroul de lucruri de facut.
peste 10 minute intru in pauza de masa si merg acasa sa o vad pe bibi :D bineinteles ca azi dimineata am plans cand am plecat de acasa si pe la birou cum ma intreba cineva de ea ma abtineam cu greu sa nu bocesc...
o sa incerc sa nu va parasesc :D
va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette01 spune:

Hayat te pupam,

Si noi am inceput usor diversificarea: cu morcov, radacina patrunjel si pastarnac prima data. Apoi la 2 zile cate o leguma noua. Prima dupa acestea a fost dovlecelul mi s-a parut o leguma dulce,sigur n-as fi dat gres cu ea, apoi cartof, care e la fel de dulce.. si tot asa pana am ajuns la brocolli care mie personal nu-mi place deloc..asa ca l-am tot amanat. Si spanacul e ok, contine si fier, m-am gandit ca e ok, dar tot asa spre sfarsit. Nu am incercat inca conopida, sa vedem ce-i cu ea

Mami de Luca Stefan - 21.09.2011

Mergi la inceput