Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(65)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Aoleu, ce a iesit, eu scriu de pe tel si e autoccorect-ul activat.
Am vrut sa scriu ma bucur ca PERFUZIA lucreaza bine, ai vazut ce a iesit



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

hello, girls,

balanta, te pup maxim, intens si apasat.
luciu a nascut la aprox 35 sapt. este o eroina din acest pdv, eu eram disperata cu 2 in burta, cu greutati sub 2 kg, ea a fct 3 peste 2 kg, plus 3 placente si 3 lich amniotice.
va tin pumnii tuturor, fiti increzatoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

salexa, cred ca o poti intreba si pe dna dr. Oprescu cand a nascut Luciu pt ca echipa a fost formata intr-adevar din directorul spitalului alaturi de dr. dr. Oprescu. bine ca nu a nascut la 40 ...eu zic ca dna asistenta nu e o sursa de incredere..eu zic 34 de saptamani...care da mai mult? salexa, cat te mai tin in spital?

27 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salexa spune:

Irip pe mine ma tin aici pana o sa nasc. Am colul deschis si moale si de 1 cm. Din cauza asta ma tin pe diazepam si scobutil la perfuzie ca dorm si eu si fetitele. Pt mine si o zi este importanta acum sa mai stea la mine in burtica pt ca nu vreau sa le tin la incubator. Imi doresc sa ajung macar la 34 saptamani.

Dr Oprescu este in concediu pana luni dar o voi intreba luni cand vine. Totusi este o sursa mai sigura de informatii

fetele

FIV 1 dr Albu Dragos reusit
mutatia 1691 in factorul v nu a fost identificata
mutatia 20210 in factorul II nu a fost identificata
mutatia 677 heterozigota
mutatia 1298 heterozigota
mutatia 675 4G PAI homozigota
mutatia 844G PAi nu a fost identificata
32 saptamani+2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Salexa, iti tin pumnii! stai cuminitica la pat ca esti pe maini bune. La ce etaj esti internata?. stai in rezerva?
balanta_tm, te asteptam cu impresii de la doctor.

27 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

buna dimineata!
-ce-ati mai scris..de-abea am reusit sa ajung la zireferitor la cine scris-pai,timpul e mai scurt,.am inceput sa avem activitati gen iesit afara, macar astea 5-6 luni ale anului sa-i ducem in spatiu deschis altul decat cei 4 pereti, sau 8 la 2 camere,.eu de ex. nu am net pe telefon, nu am leptop- asa ca uneori-dc vad ca se foiesc cand dorm si eu tastez-asta ptr ca calc. meu ar treb sa-i fie scimbat ceva-huruie nitel,ventilatorul e vechi..ala ar fi singurul moment cand as putea sa intru..dar uneori nu se poate.doar citesc..raspunsurile..zboara. si ce drag imi e sa citesc, sa raspund, sa participi activ la conversatii,sa am pareri..sa-mi pun si eu creierul in functiune in diverse situatii..dar.asta e.uneori nu se poate
- inainte intram cat beau ei laptele- dar acum ii fac masaj lui sergiu la picioruse.ca nu vreau sa am mustrari de constiinta. i-am cumparat si minge de gimnastica ca la sala, si avem 2 seri de cand o folosim acasa.tati e ud tot cand incepe sa boceasca baiatul- treb sa-l amenint ca treb sa avem grija de ei,sa facem totul ptr binele lui,asa ca dc oprim mingea la fiecare scancet, nu ajungem nicaieri..facem kineto-luni,miercuri,si vineri,la budimex.am fost la inatheraphy -dar palteam pe sedinte 3,2 mil-8 sedinte,si 2 mil.taxiul pana acolo.apoi nu mi-a palcut ca s-a axat pe rotatia externa a piciorului in articulatia soldului,pe deformarea congenitala a talpii-nu.la budimex e invers.facem masaj,exercitii cu suluri si mingi de diverse marimi.dupa ce il opram de rinichi in mai,luam si ghetute compensate de casa-oare de ce -privatul nu-ti spune si optiunea asta?m-au trimis sa le cumpar de la unirea sau obor.pe net am aflat ca se compenseaza de casa de sanatate..in fine,dupa rinichi vreau sa fac kineti zilinic,sa alternez statul cu privatul o perioada
-nu am timp.cred ca imi repet de cateva ori pe zi asta, ca regret ca vreau sa fac mai multe.dar nu am timp.e tragi-comic.imi propun de 3 zile sa cos niste flori la o palarioara de-a soniei, sa cumpar eleastic ptr o sepcuta,sa..sterg un paiajen pe care l-am vazut in treacat undeva..
-sergiu merge mai bine,mai legat de 1 manuta, uneori ma plimb cu amandoi de mana in parc.sunt asa mandra, ca si mamicile care ne-au fost alaturi de la inceput in parc.am facut poze cu ei in parc, niste delicii, dar nu am timp sa le descarc.l-am tuns pe sergiu nr.3 ,dar zici ca e cheliuta.sunt innebunita dupa el,i se vad mai bine genele lungi,gura rotunda cu buze groase si ochii negri.sonia e cu niste muci-eu zic ca de la vremea schimbatoare cald, bate vantul,transpiri.. dc a fost cald am mai imbracat-o in rochita,cu palariuta,e si ea mai femininadeci mor si de dragul ei.merge singurica,dar doar cand vrea..uneori si 20min legate,alteori deloc ore intregi.imi cauta degetul de la mana,s-o plimb..e delicioasa.ii arat o singura data un lucru,memoreaza imediat.ii spun sa aduca soseta,care ii cazuse din picior,a cautat-o pe jos,mi-a adus-o,a ridicat talpa,sa i-o pun.sa n-o mananci?sergiu s-a mai dat si el pe brazda,adica e mai sociabil,rade cu taoat gura,dc le zice cienva pa-fara sa faca din mana,ei incep amandoi ca roboteii,dau din manuta,asa ca se intorc toate capetele dupa noi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Balanta te astept cu vesti de la control, sper ca totul e ok si tu nu ai avut nici contractii, nici tuguieli




Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui irip

salexa, cred ca o poti intreba si pe dna dr. Oprescu cand a nascut Luciu pt ca echipa a fost formata intr-adevar din directorul spitalului alaturi de dr. dr. Oprescu. bine ca nu a nascut la 40 ...eu zic ca dna asistenta nu e o sursa de incredere..eu zic 34 de saptamani...care da mai mult? salexa, cat te mai tin in spital?

27 &


oanna3, de aici de pe forum, a nascut tripleti la 36 de saptamani.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salexa spune:

Fetelor ancheta incheiata, tocmai facuse 36 de saptamani. Am inteles ca este foarte bine pentru tripleti.



FIV 1 dr Albu Dragos reusit
mutatia 1691 in factorul v nu a fost identificata
mutatia 20210 in factorul II nu a fost identificata
mutatia 677 heterozigota
mutatia 1298 heterozigota
mutatia 675 4G PAI homozigota
mutatia 844G PAi nu a fost identificata
32 saptamani+2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Salexa, pai asteptam sa declari castigatorii la casa de pariuri- zisei eu cu modestie

Pai 36 e fff bine si pt gemeni, si sarcina unica, în mod normal bebe e bine dezvoltat si echipat sa faca fata.
Cum mai esti? Cat de des ti se face control/eco?
Tu aveai cerclaj?




Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput