Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(65)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irip spune:

balanta_tm, cu colul stau bine, slava Domnului! mie imi e teama de contractii, de faptul k am un fibrom si ca este sarcina gemelara. Mi-e groaza de nastere prematura.

27 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

si eu ma tem f tare de nastere prematura
totusi, daca bb-ii se dezvolta ok, daca lichid amniotic este in cantitate normala, daca ramane si colul inchis si la o dimensiune acceptabila, nu ar trebui sa nastem prematur.
mie asa de greu mi se pare ca trec zilele...probabil si statul asta in pat de 2 luni ma face sa simt asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salexa spune:

Balanta de ce a trebuit sa stai atat de mult in pat? Imi cer scuze ca nu stiu, poate am citit mai in urma dar am uitat.
Cred ca nasterea prematura este spaima noastra a tuturor.


FIV 1 dr Albu Dragos reusit
mutatia 1691 in factorul v nu a fost identificata
mutatia 20210 in factorul II nu a fost identificata
mutatia 677 heterozigota
mutatia 1298 heterozigota
mutatia 675 4G PAI homozigota
mutatia 844G PAi nu a fost identificata
31 saptamani+2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yasmi81 spune:

buna ziua fete dragi,
am promis ca vin cu vesti cand aflu ce sunt bebelusii..1 - e fetita precis...al doilea a stat turceste si nu am elucidat misterul...doar presupuneri ca ar fi tot fata. cert e ca fetita are 461 g si celalalt bebe 490 g. Dr. a zis ca maxim pana la 27 de sapt mai pot afla ca e inghesuiala mare in burtica...burtica mea nu s-a latit deloc...e f tuguiata si ei stau cam aglomerati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

salexa, la 17 sapt mi s-a scurtat colul la 1.3 cm si i s-a deschis orificiul intern. am facut cerclaj de urgenta si de atunci stau doar in pat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salexa spune:

Yasmin sa iti traiasca fetita si belele secretos, fie sanatosi si sa stea in burtica pana la termen. Asa am patit si eu, nu vroia sa ne arate ce este, de o fetita eram siguri dar celalalt bebe nu stiam ce este. Am aflat la 23 de saptamani ca este tot fetita.
Eu am o burta foarte mica si foarte tuguiata si toata lumea ma intreaba daca am un baietel. Nu m-am ingrasat decat 10 kg pana acum, si de cate ori merg la control intreb daca mai au loc acolo

FIV 1 dr Albu Dragos reusit
mutatia 1691 in factorul v nu a fost identificata
mutatia 20210 in factorul II nu a fost identificata
mutatia 677 heterozigota
mutatia 1298 heterozigota
mutatia 675 4G PAI homozigota
mutatia 844G PAi nu a fost identificata
31 saptamani+2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

si eu tot de 2 luni stau in pat. cateodata, trece mai repede timpul, alteori mai greu. important e sa nastem la un termen rezonabil. frica ma termina psihic. yasmi, tu cate saptamani ai? nu conteaza ce sunt bebeii, sanatosi sa fie.

27 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

irip, de ce a zis dr sa scoti un arefam?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

balanta_tm, mi-a spus sa il reduc la 1 pastila pe zi. de pe la 16 sapt imi daduse 3 k avusesem o sangerare usoara, dar eu f rar am pus 3, pt k mergeam la serv si in scurt timp se scurgea. apoi, am redus eu d l mine putere la 2 pe zi. oricum, cred k cel mai bine actioneaza cel pus seara, pt k ziua ma ridic f des pt a merge la baie si se scurge. in privinta kg, eu am luat 11 si nu am decat 27 sapt. ma astept k de acum inainte sa explodez ca o balena. sper sa ma opresc la 20 ca si asa arat k o persoana care naste la termen. de fapt, ceea ce ma tradeaza e burta. in rest, sunt chiar ok.

27 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salexa spune:

Fetelor se vede ca suntem tinute la pat. Doar noi suntem pe aici. Fetele sunt ocupate cu strumfii.

FIV 1 dr Albu Dragos reusit
mutatia 1691 in factorul v nu a fost identificata
mutatia 20210 in factorul II nu a fost identificata
mutatia 677 heterozigota
mutatia 1298 heterozigota
mutatia 675 4G PAI homozigota
mutatia 844G PAi nu a fost identificata
31 saptamani+2

Mergi la inceput