Cel putin 10 kg jos (7)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

simimarina72,"macar sa nu ma ingras nu e rau deloc ,ca eu mai dau cite ceva ,dupa aia le pun la loc.Nu stiu daca va suna cunoscut.In principiu e bine ca n-o sa ai probleme sa stabilizezi greutatea cind vei slabi.
Arturici,macar vreo 10 cm in plus daca aveam,n-as arata rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

Arturici mii de scuze ca nu am dat ieri raport dar am uitat asa ca zic azi am 62 kg cu chiu cu vai ar mai fi inca 1 kg de dat jos da sa vedem.

Dulcetica pai eu nici numai visez sa ajung la 55kg la ce inaltime am , am inteles ca uneori e mai bine un pic mai mult dar sa raman acolo .Eu ma multumesc daca o sa ramana cantarul intre 59 si 61 si sa stea asa.

Lulu ti-as tine eu companie la Rina dar eu numai am mult de dat jos dar as vrea sa ma mai educ la mancare.

Laura arati super in poze si copii numai zic.

Gata ma duc sa scol copila si sa ne incepem ziua .

Iris gata cu mancarea de paste.La noi sarbatorim de 2 ori nu ca as face ceva special dar sincer mi-ar fi placut sa pap pasca dar nu ma pricep si atunci zic ca alta data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simimarina72 spune:

Arturicii Ieri mi-am tras la imprimanta prima parte din dieta Rina si, fiindca spui tu, ca ar fi nu numai eficienta ci si educativa in materie de ore si combinatii.
O sa ma mobilizez sa o citesc iar, dupa Paste, in functie de cat de permisiva este, m-as apuca de ea.
Initial, ma gandisem la Dukan dar mi s-a parut mult prea nasoala pt. ca elimina legumele in marea parte a ei iar eu fara legume nu ma simt bine. Pot trai fara carne, oua, lapte si chiar fara fructe (fructele pot sa le raresc) dar sa mananc mai mult proteine fara legume mi se pare cumplit.

Dulcetica Da, este tare bine sa te menntii. Eu spun asta pt. la ultima cura am dat cu mare greutate 3,5 kg dar le-am pus inapoi dupa vreo luna si tare rau mi-a parut.
De aceea cred ca curele tip daneza sau dukan prea restrictive dupa mine, pt. ca elimina fructele si limiteaza legumele, nu sunt pentru mine, oricat de bune ar fi rezultatele lor.
Aseara, la dr. Oz, se spunea ca daca slabesti un anumit nr. de kg, incepe in sfarsit sa functioneze leptina care iti semnaleaza cand trebuie sa mananci si cand sa te opresti. S-ar parea ca la supraponderale mecanismul nu functioneaza iar leptina nu iti spune stop, oricat de mult ai manca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Buna,


Saptamana asta mi-am propus sa testez sugestia cu apa calda cu lamaie dimineata - asta cand nu uit si pun mana direct pe ness.
Nu mai retin cine a scris-o insa mi se pare ca are un oarecare efect asupra tranzitului, il mai accelereaza.

Azi:
MD:wassa+branza+sal patrunjel
G: mar
P: peste+wassa
C: cereale&lapte

Sper sa avem soare in weekend, caci am vazut ca daca nu am activitate in afara casei si doar zac pe canapea nu e ok deloc, chiar daca nu fac excese parca totul se depune.

Editez sa intreb pentru linistea mea: Gusta, mananci ceva seara? Sau cum mananci in medie- nu am gasit exemple de menu. Intreb caci ai un ritm de slabire foarte bun si nici nu ai o greutate in exces, adica slabesti rapid exact acele kile care se duc de regula greu (ultimele).

aici e un link http://www.csid.ro/calory-calculator/ pt cine vrea sa-si stabileasca obiective functie de indicele de masa corporala. Eu am avut ani la rand sub 20, iar de 3 ani tot cresteam. Mi-am propus un 22 care pare rezonabil cand dau din taste...voi vedea in practica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Arturicii, dau si eu raportul dupa o mie de ani. Am ajuns la 69kg, nu stiu cum.
De diete nu ma apuc ca nu se prea sincronizeaza ele bine cu Postul, dar dupa Paste ma reintorc la viata mea, stabilita de doctorul meu si care seamana destul de bine cu stilul Montignac.
Si ca tot vine primavara, (pe unde o fi ma intreb dar stiu sigur ca vine) o sa bag o tura de o luna de fructe si stiu sigur ca se duc cel putin 5 kile plus ca ma detoxific. Singura problema e cand apuc eu sa strecor sportul ala pentru sufletul meu printre celelalte "sporturi" de seara pe care le practic ... stiti voi, spalat, calcat, gatit ... dupa teme si spalat/rasfatat/culcat cupilu (da astea nu-s sporturi, astea-s rasfatzul meu cu puiul). Frustrarea mea e ca nu apuc sa ma duc la zumba, ca sa ma batai la tv nu ma satisface si daca nu fac ceva se vede celulita si din avion.


Eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

La ziua 19 de Rina....s-au dus 4 kilograme .Parca eu cred ca e stricat cantarul,zau.E adevarat m-am micsorat vizibil,atarna hainele care plesneau dar parca 4 kile la 19 zile......hm...chiar e posibil?

Azi la carbohidrati..am mancat pufuleti si voi manca acus prajitura negresa de casa.Diseara..paste cu sos de rosii si cateva legume.....

Maslina si ciupercile la ce se baga?Ce categorie?







Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Neata, azi R21, carbo; cus cus cu legume crude pranz si seara tot cus cus cu legume si cele 4 buc de cioco neagra.

Dulcetica, tare fain raspunsul tau cu "macar 10 cm in plus"

Simi, e prietenoasa tare Rina cu legumele; eu zilnic am cate o salata mare acompaniata cu ceva-ul necesar in ziua respectiva; si azi de ex, cand puteam sa mananc si paste si pizza am ales acest cus cus cu legume crude.
M-ati zapacit cu dr Oz asta; o sa il caut si eu sa vad cine e...

Lyada, eu am in fiecare dimineata apa minerala sau otet de mere cu miere (asta miroase cum mie nu-mi place insa gustul e delicios)

Ralcat, o luna numai fructe? Uau, asta da ambitie....

eumada, eu ciuperci am servit cand am dorit, masline inca nu am gustat.
In ziua de carbo cartea zice ca la cina ai ori prajitura+cioco neagra ori jumatate din ceea ce ai mancat la pranz.

Gusta, felicitari !!!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Am intrat si eu sa dau raportul, si vad ca, desi va citesc zilnic, nu reusesc sa ma adun sa tin nicio dieta calumea. Asadar, am 61 kg, adica -1.1 kg. Cica am dat jos 200 gr fata de sapt trecuta si as zice ca e egal cu 0 dar azi sunt pe culori rosii , deci e de luat in calcul :)Felicitari fetelor, ati slabit tare frumos, aproape toate!!!!Vreau si eeeeeuuuuu!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata
Azi am vitamine si mi-am luat ciuperci cu salata
O zi buna

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Avem poze in concurs dca1 si dca2 www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Iarna 2012&page=12" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

R22 la mine, tot zi de vitamine ca si Anca; salata/fructe/seminte
Anca, eu ma gandesc sa tin maine proteine, sambata amidon, duminica de toate, luni iar proteine iar vineri, dupa urmatoarea zi de vitamine, sa incerc ziua de apa.
Tu cum faci?



Mergi la inceput