La Multi Ani Larisa! Fluturasi de 2011 (141)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui rhynna


Ailed_dota doarme singura?!



Mami de fetita Sophie Elena(10.02.2011)


ailed_dota doarme cu sotul din dotare in pat, iar Andra da, doarme singura in patul ei de cand s-a nascut la fel ca si surioara ei Maria,ca mami are niste idei fixe. Si nu e singura fetitza de la noi din odisee care doarme singura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Citat:
citat din mesajul lui rhynna


Ailed_dota doarme singura?!



Mami de fetita Sophie Elena(10.02.2011)


ailed_dota doarme cu sotul din dotare in pat, iar Andra da, doarme singura in patul ei de cand s-a nascut la fel ca si surioara ei Maria,ca mami are niste idei fixe. Si nu e singura fetitza de la noi din odisee care doarme singura

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


si mai sunt si baietei.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Buna ziua!

Cam atat pentru acum, scriu greu de pe telefon, suntem in masina in drum spre Londra, abia astept sa ajung acasa dar abia am plecat de la soacra, mai am de asteptat vreo 4 ore

Va pup sper sa nu va dau raceala mea, mucesc eu destul





vroiam sa va spun sa aveti un drum bun pana spre casa darcred ca deja sunteti acasa!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-vazut anastasia.un deliciu,pe 2 picioare de data astaam pus si eu 5 pozici,sa nu ne uitatide prin casa,ca aici stationam momentan
-sonia care era o draguta si de la 4 luni nici nu se trezea noaptea,a luat-o raznase trezeste,se aseaza in fund,urla,vine la marginea patului unde e usa camerei noastre-bate in usasi sapt cu rubeola a petrecut-o mai mult la noi in pata cam prins gustul vad,ca rubeola a trecut,dar ea a prins un obicei bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

vai miki, toate pe capul vostru....! si soacra ta !..... ai grija schimb a rugaciunea de la roxy pt soacra
yasmy, pot sa vin si eu la masa? da m-am hoatarat eu vin dupa ce primesti pachetul de la soacra, sa nu papi panetone singura si poate iese si ceapa aia verde
si andra se cearta cu mine si stie cand n-are voie si se uita luung inainte sa faca ceva... si cand ii zic ca e interzis face la mine:"da?" si face ochii mari-mari si eu spun da...si pe urma zice ceva ca de ce?
eu de mancare ii fac in fiecare zi, consistentza e cam ca in borcanase ca nu au aia ani de experienta degeaba...adica o parte piure si cu niste bucatele mici de cartof sau paste sau orez.. etc
Mie omleta nu-mi vrea sa pape...
ficat da ,
fiert in lapte si amestecat cu fasole verde...
si carne de oricare, pestele e preferatul ei... nu conteaza de care

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

fetelor va dau somn de la mine daca vreti... ca mie nu-mi ajunge, eu o pun pe Andra in pat la ea si eu ma intnd la noi in pat si cred ca dorm inaintea ei

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


delia eu sunt asa ca si tine de cand ne-am mutat aici.....zici ca am somnifere in cola plus somnic de amiaza....si al fel stau si cu pofta de mancare...as roade tot!!! cred ca este aer mai curat aici ca mananc intr una si uite asa din ianuarie pana acum in martie am pus 3 kg...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-ai mei mananca ficat fiert in apa,taiat bucatele,dat in manuta-nesarat normal.cum or putea sa-l manance ca e asa fadsonia mannaca oul fiert la fel,bucatele,albus, galbenus gol..sergiu nu.el doar omleta,sau amestecat cu altceva.sonia isi ia melcisorii/pastele in mana ,sergiu se stramba cand vede pasta,sau dc il atinge pe buza/se gadila,intoarce capulieri am facut prajitura cu mere,au batut in masa dupa o bucatica,au tras de musama,ca poate le cade ceva de acolo.au supt la o bucatica de rosie..cand le dam de-astea, rosie,ridichi,le-am dat cate o feliuta sa roada,e ok?sonia tot 2 dinti de jos are in dotaredar presteaza bucatele bine.lor le place ori bucati,ori pasat,dc simt in mancarea pasata, sergiu mai ales scoate cu limba instant surplusul nepasat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, eu am tinut cura aia sapt trecuta si am ramas la 58.5 ceea ce un pic cam putin, credeam ca o s apun pe mine , dar m-am macinat cu operatia lui tata si uite asa ... da de Pasti ma duc acasa si dupa botez si uite asa vin eu inapoi cu 61

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

viss sergiu tau e ca sotul meu cu pastele...
Andra papa paste fierte intregi , cartofi fierti sau copti bucatele, carnita daca-i dau ciocanelul roade carne de pe el.. mamaliga in schimb nu-i place si amrul sa fie bucati sa-l roada ca pasat sau rras nu e pt ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

viss ecimi place cum povesteti tu acolo de gemenasi ce diferiti sunt!

delia, eu zic ca sunt numai bine acum la 56 kg (53 kg parca era prea-prea putine) la 1,68-1,69 nici nu stiu exact exact doar ca am burtica si abdomenele astea fug de mine dar le prind eu in final....daaa te astept duminica cand ajung coletele......daca nu o sa ma auzi ca am ajuns la 58

Mergi la inceput