La Multi Ani Larisa! Fluturasi de 2011 (141)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

antguess ce ma bucur ca ne-ai scris si eu abia astept sa ne povestesti mai multe si sa ne arati pozici imi pare tare rau ca ai trecut prin asa momente...tu mereu aia vut probleme cu sotul tau, stiu ca ne mai povesteai si uite ca acum ai luat decizia... sper sa fie cea buna si corecta si sa fii fericita alaturi de copii. este mai bine asa decat sa tot suferi

La multi ani, Eveline! sa cresti mare si sanatoasa si sa o bucuri pe mami care te iubeste


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Acum, ca am mai itit si eu din urma, sa mai zic vreo doua vorbe, ca apoi, dupa ce se trezeste prichindelul, ma duc in oras sa iau rezultatul de la analiza.

Mada ai pus leustean seminte si a iesit? Sau ai avut radacina? Mie imi place leusteanul de nu mai pot, dar am auzit ca nu prea iese din seminte...

Miki, nu prea am citit din urma, inteleg ca Andra are o infectie urinara. Ecograf ati facut? Eu am o malformatie congenitala la rinichi si din cauza asta cica sunt predispusa la infectii. Nu mi s-a intamplat decat o data in viata, dar ma rog asa mi-au zis medicii, cica sa fiu atenta. Si sa ii fac un eco lui Luca pe la un an, sa vedem daca m-a mostenit... Si eu tot asa ma feresc, cum zici tu ca ii faci Andrei: lenjeria spalata si calcata, si am grija sa beau lichide si sa nu-mi fie frig la spate si pe acolo pe jos...
Sanatate multa micutei! Ii tin pumnii sa scape repede!

Roxy, legat de greutate, Luca, asa cum a povestit si Yasmi a stagnat de la 9 luni pana acum la 11. A ramas pe la 9,5. Acum dupa enterocolita a slabit aproape 1 kg . Dar acum mananca iar de rupe. Plus ca el dintotdeauna, adica de cand am inceput diversificarea face kk de cel putin 4 ori pe zi .

Delia, ma bucur ca operatia tatalui tau a fost ok. Am vazut ca si tu ai trecut printr-o perioada nasoala (din aia de butoi). Si eu... cica se intampla primavara. Noroc ca trec repede, nu?

Cred ca mai aveam ceva de scris, dar am uitat... .

Strumphy, ce homeopat ii dai piticii? Am indraznit si eu sa ii dau lui Luca corizalia. Fara sa mai intreb. Parca sa zic ca i-a facut bine. Sanatate!

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 23+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ieri Anastasia a mai facut o nazbatie, si-a spart biberonul din care bea apa era singurul biberon ca lumea si de sticla i-am zis de acum sa bea apa din pumn ca altul nu-i mai iau
am certat-o si statea asa cu boticul in jos si mustacea, imi venea s-o mananc ce dulce era. dar m-am abtinut si am certat-o in continurae

strumphitza este scumpa Sophia la soare ce-i mai placea pe iarba, pe jos. ce peisaj misto, cand vad verdeata aia..... s-o vezi cand o alerga pe acolo

alina06 bine ca a inceput sa pape bine. o sa ia la loc gramele.
Anastasia a stagnat doar in luna 10 cand i-au iesit dintisorii de sus si in rest a luat bine. ultima luna acum a luat 160 gramne, cred ca este bine...zic eu ea nu ia spectaculos de mult, ca la inceput si ca alti bebei care am vazut ca iau mai mult. acum ia asa 160-250 gr pe luna. sa vad luna asta cat o sa ia ca vad ca baloteaza mai mult sa fie ea sanatoasa ca de crescut creste

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

fetelor stiti ce citesc? capitolul in care am anuntat cele II
apoi a anuntat si iony, bb_yasmi mi se pare ca anuntase inainte cu cateva zile

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am citit si cand a anuntat madutza si bb_yasmi

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxy pai in mod normal, adica zilnic, asa mananca si L, ciorbica/supica e sfanta apoi felul 2. dar azi nu am avut chef de gatit.... si maine merge la buni si noi mancam in oras maine...

ce e cu melancolia asta la tine.......ai ceva sa ne spui???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhynna spune:

La Multi Ani fetita de BB_Yasmi si Eve de Antguess!

Antguess Imi pare rau de cele intamplate ...stiu ca tu povesteai ca aveai probleme cu sotul.Probabil ca va fi mult mai bine asa!

Ailed_dota De fapt voiam sa intreb daca adoarme singura...fara aportul tau? Ptr ca si Sophie doarme in patutul ei dar dupa ce o adorm in pat langa mine...dupa care o mut in patut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello!
Pana acum, azi e o zi mai buna. cristi s-a trezit de 3 ori azi-noapte pangand de durere si nu vroia decat la mine in brate , asta desi mama dormea cu el, ma vroia numai pe mine. Apoi in timpul zilei a fost bine, dar e tras la fata..se vede pe el ca trecut prin suferite mari. A cerut de mancare mai devreme decat de obicei si apoi repede in pat. Am uitat sa va spun ca nu mai vrea pampers la somnul de pranz, iar ieri a dormit 3 ore si nu a facut pe el

Azi am fost in agitatie, a venit tata sa o ia pe mama, a venit si femeia la calcat si m-am linistit cu camasile sotului cel putin 1 luna
Au plecat ai mei si acum ma relaxez si eu putin. ploile de la Ally nu au ajuns in schimb s-a gasit vecinul meu sa se joace cu furtunul de apa prin curte si de la vant a ajuns apa direct pe geamurile mele de la bucatarie

yasmi, nu stiu in cat timp creste leusteanul, ca eu il am de 2-3 ani, dar stiu ca ii trebuie apa destula ca sa creasca repede, eu il ud aproape zilnic

somleac, super activitati ai cu copilasii tai. Sa-ti traiasca Victorasul!!

ca tot sunt la cap urari. Yvy, cu scuzele de rigoare, Sa-ti traiasca dulceata de fata, sa creasca mare si frumoasa !!!

strumph, sa te faci repejor bine, ca tb sa fi fresh la ziua piscoatei

lalely, sper sa reusesti sa ne mai spui o vorba-doua si dupa inceperea serviciului, asa dupa ce te mai acomodezi si tu. Capul sus, toate fetele care au inceput serv se simt bine, chiar daca pana sa inceapa nu aveau nici o tragere de inima.

delia, miky, si noi pe Cristi l-am operat la Budimex la dr Gheorghe Dan. Si-a facut timp si a explicat pe intelesul nostru cum vor decurge lucrurile si inainte de op si dupa...cu durerile de urechi etc. Sper din tot sufletul sa nu recidiveze

miky, daca vreti sa-l operati la budimex, sa sti ca spitalul este in renovare de muulti ani, dar sectia de ORL este terminata, acum izolau exteriorul spitalului. este curatenie, culori vesele si calde peste tot, imagini din desene animate, in cabinete sunt huse cu desene si jucarii pentru copii, in fiecare salon sunt televizoare cu posturi de desene animate, numai paturile nu sunt toate noi, dar au cearceafuri albe, im pecabil apretate. Se matura si se spala pe jos zilnic (evident) ce nu mi-a placut in spitral am spus..copilasii sunt carati in brate peste tot..nu au un patut mobil cu care sa-i aduca din operatii, dar cred ca este cat se poate de primitor pentru copii, tinand cont ca este spital. Doctorii si asistentele stiu sa vb cu copii f frumos, deh..daca nu le placeau copiii si-ar fi ales poate alta meserie.

antguess, sa-ti traiasca fetita!!! Ma bucur ca nu ne-ai uitat. \iti doresc sa mergi mai departe cu fruntea sus

deea, cand eram cu cristi in spital mama era cu cata acasa si a uitat usa deschisa la scara, fata s-a urcat pe la etaj si s-a dus glont la cristi in camera unde a inceput sa bocane cu jucarii, s-a speriat groaznic mama ca nu stia cine e la etaj Asta e perioada lor de "glorie"

roxy, dupa ce incepem munca nu o sa mai fie asa greu cu curatenia..ca nu are cine sa mai faca deranj si mai cred ca o sa traiam mult mai intens si o sa apreciem mai mult decat acum fiecare clipa petrecuta cu copilasii nostrii

alina, nu am pus seminte de leustean, am luat direct radacini de la mama sa vezi tu ce mult o sa papa Luca de acum incolo, dupa asa o perioada de regim dau iama in mancare La fel a facut si teea a Alexinei.

iar am scris mult...s-a innorat

..pana sa trimit measjul de mai sus, s-a trezit Cristi iar in plans..acum zice ca-l doare gatul..s-a linistit acum...si au dat si cativa stropi de ploaie, apoi s-a luminat...il trimit acum ca nu stiu ce ami urmeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

rhynna mai este pana la Ziua mea da, fetita deliei adoarme singura asa si baietelul meu si multi alti copilasi de aici.

mada, eu am udat 1 data/sapt

strumf, scumpica foc mica piscoata!!! am vazut ca numai in actiune este

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

strumph, am vazut acum poze cu gaza la soare Ce s-a bucalat dulceata si parca s-a si lungit si nu pot sa nu observ ce se asorteaza cu tati la camasi port-bebeul acela intradevar a ramas cam mic, piciorusele fetei ajung acum pana la ghenunchii lui tati, dar asa mandru o tine mereu, cred si eu ca nu vrea sa renunte la el. Cred ca daca ar fi dupa el, ar tine-o in brate si pana la 18 ani
Cu tine nici o poza? sau doar tu ai fost fotograful? eu asa paresc mereu, ma ocup de poze si evident nu pre aapar in poze la evenimente.

Mergi la inceput