Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Ma bucur Ionelu ca te-ai linistit, nu stiam ca lichidul amniotic e impartit pe pungi...eu credeam ca e un lac mare si bebe inoata in el.
Am modificat numele, Alina si am adaugat spitalul si medicii pentru Aever si Stefulici.
Daca mai doreste cineva modificari pe prima pagina va rog sa ma anuntati si rezolv cat mai repede.

Elena 29+ cu Bebster

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmamita spune:

Ionelu, bravoooo pt rezultatele bune...nu prea stiu nici eu cum vine faza cu pungile de lichid, poate ne lamuresti si pe noi astea mai nestiutoare? Si inca o nelamurire-daca tu esti in sapt. 34 si bebe are 32s4z, asta inseamna o diferenta de o saptamana..dupa calculele mele..nu?.

Cori, mami de Bubulina 1+ si acum Dalia Maya ... in luna a 7a (29+) :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelu spune:

Habar nu am cum e cu pungile... o sa ma documentez putin si va spun daca ma lamuresc. Nu am insistat sa primesc explicatii, eram prea incantata de rezultat. Asta conteaza.

Mmamita, eu am intrat azi in sapt 33, deci 32 sapt si 4 zile inseamna fix cele 3 zile intarziere. Deci practic poate sa nu fie nimic. Oricum fiecare bebe se dezvolta in ritmul lui



Ioana 33+ cu Bianca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmamita spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelu

Habar nu am cum e cu pungile... o sa ma documentez putin si va spun daca ma lamuresc. Nu am insistat sa primesc explicatii, eram prea incantata de rezultat. Asta conteaza.

Mmamita, eu am intrat azi in sapt 33, deci 32 sapt si 4 zile inseamna fix cele 3 zile intarziere. Deci practic poate sa nu fie nimic. Oricum fiecare bebe se dezvolta in ritmul lui



Ioana 33+ cu Bianca Maria


Ok, atunci problema era la semnatura, nu la calcule...din semnatura ta reiese ca esti in saptamana 34, nu in 33.

Si da, de acord ca fiecare bebe are ritmul lui, masuratorile astea sunt orientative.

Cori, mami de Bubulina 1+ si acum Dalia Maya ... in luna a 7a (29+) :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelu spune:

Pai 33+ din semnatura nu inseamna ca sunt in saptamana 33, adica am intrat deja in sapt 33? Adica maine o sa am 33 saptamani si 1 zi... eu asa stiu ca se calculeaza

Ioana 33+ cu Bianca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmamita spune:

Hihi, hai ca ne incalcim iara...Tu esti in 33 += esti in saptamana 34, si ai 33s implinite. 33+ o zi e saptamana 34, deci semnatura e buna..tu ai intrat insa in 34, nu in 33 cum ziceai ...de aici confuzia.

Cori, mami de Bubulina 1+ si acum Dalia Maya ... in luna a 7a (29+) :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelu

Pai 33+ din semnatura nu inseamna ca sunt in saptamana 33, adica am intrat deja in sapt 33? Adica maine o sa am 33 saptamani si 1 zi... eu asa stiu ca se calculeaza

Ioana 33+ cu Bianca Maria


Si eu la fel zic, am implinit 30 azi, deci am 30+ pana cand implinesc 31. Anitta stie mai bine cum e cu calculele astea.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Andra, mami fericita de fetita Amana (1 an si 11 luni) si viitoare mami de baietel Victor 30s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelu spune:

Nu mai conteaza. Ideea e ca diferenta dintre 33 sapt si 0 zile cat am azi si 32 sapt si 4 zile e de 3 zile

Ioana 33+ cu Bianca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmamita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andra_C

Citat:
citat din mesajul lui ionelu

Pai 33+ din semnatura nu inseamna ca sunt in saptamana 33, adica am intrat deja in sapt 33? Adica maine o sa am 33 saptamani si 1 zi... eu asa stiu ca se calculeaza

Ioana 33+ cu Bianca Maria


Si eu la fel zic, am implinit 30 azi, deci am 30+ pana cand implinesc 31. Anitta stie mai bine cum e cu calculele astea.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Andra, mami fericita de fetita Amana (1 an si 11 luni) si viitoare mami de baietel Victor 30s+


Daaa, ai 30s IMPLINITE dar esti IN SAPTAMANA 31 (30+ asta inseamna)..hai ma ca nu-i asa greu!

Cori, mami de Bubulina 1+ si acum Dalia Maya ... in luna a 7a (29+) :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mmamita

Citat:
citat din mesajul lui Andra_C

Citat:
citat din mesajul lui ionelu

Pai 33+ din semnatura nu inseamna ca sunt in saptamana 33, adica am intrat deja in sapt 33? Adica maine o sa am 33 saptamani si 1 zi... eu asa stiu ca se calculeaza

Ioana 33+ cu Bianca Maria


Si eu la fel zic, am implinit 30 azi, deci am 30+ pana cand implinesc 31. Anitta stie mai bine cum e cu calculele astea.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Andra, mami fericita de fetita Amana (1 an si 11 luni) si viitoare mami de baietel Victor 30s+


Daaa, ai 30s IMPLINITE dar esti IN SAPTAMANA 31 (30+ asta inseamna)..hai ma ca nu-i asa greu!

Cori, mami de Bubulina 1+ si acum Dalia Maya ... in luna a 7a (29+) :)



Pai da, stiam ca am intrat in s 31. Ia zi-mi tu cum e cu lunile, ca vad ca la tine scrie lunaa 7a. Baga

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Andra, mami fericita de fetita Amana (1 an si 11 luni) si viitoare mami de baietel Victor 30s+

Mergi la inceput