Piersicute de iulie august (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

miruna1980 bine ai venit !!! marim echipa cu gemenasi te-am trecut pe prima pagina
b_1403 eu am avut ieri morfofetala la 21 de sapt. si 3 zile si baiatul avea 414 gr. si fetita avea 427 gr. mi-a spus ca sunt in grafic asa ca nu te ingrijora


21+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannett spune:

Neata burtici!

Beatrice, nu iti face griji cu greutatea, mai ales ca dr nu a spus nimic.
Eu la cele 2 morfofetale ce le-am facut la interval de 2 zile, la un ecograf se vedea 526g, iar la altul 590g (22 saptamani).
E amuzant sa compari masuratorile la cele 2 ecografii. Ca si exemplu: pliul nucal simtitor diferit, la primu placenta cu grad maturare 1, la celalalt 0..mai erau dar nu le retin acum si nu am ecografiile la mine..

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Inainte sa o nasc pe Bianca avea 2500g la ecograf si ea s-a nascut cu 2950g.

Azi incerc sa tin post, mi se pare f greu si mananc numai prostii: pate vegetal, zacusca din comert. La pranz o sa servesc o salata de cruditati cu chiftele vegetale dar pe diseara chiar nu stiu.

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010) si www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxvmaz2dwoj.png" target="_blank">21+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Nu mai pot fetelor. Am mancat ca sparta.Am dat si noi o ma sa azi ptr. ca plecam de aici. Eu cu inca o colega care-si deschide si ea birou. Asa ca sunt full. Abia ma mai misc. Laura ai dreptate, o sa fiu propria mea sefa. Oricum te astept pe acolo, daca esti vecina cu mine. De fapt, va astept pe toate.Nu neaparat sa faceti acte ci doar asa daca aveti drum si sa ne cunoastem.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_1403 spune:

Ada daca tot esti cumva in domeniu..spune-mi te rog cum ar trebui sa procedeze cu certificatul de nastere o mamica care a nascut si locuieste in Italia? Acolo i-au facut fetei certificat de nastere dar ma rugat sa ma interesez daca o sa trebuiasca sa scoata si un certificat romanesc sau cum trebuie facut? In cat timp- deoarece isi planifica sa vina in Romania abia pe la vara.

Danette ce burticuta dragalasa..aaa si ma tin de cateva zile sa o laud pe Aruba esti asa o draguta si cu burta si fara...Dar bineinteles toate sunteti frumoase.



Beatrice 22 + cu Maya Elizabeta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Buna fetelor.
Tamys multumesc pt. listuta.
Miruna bine ai venit, super ca ai din prima pereche.
Diana imi pare rau de ce ai patit, bine ca nu erau copilasii cu tine in masina si ca bebe din burtik nu a patit nimic.
Porumbita felicitari pt. rezultatele la eco, mie la Ana acum 3 ani mi-a recomandatmorfofetatala la 32/33saptamani.
Ali te inteleg si noi ne facem griji de cum va reactiona fetita cand voi pleca de acasa 3 zile, eu am mai fost plecata de cateva ori pana acum si a fost jale, cum venea seara si vedea ca nu sosesc acasa se punea pe plans, nu a vrut sa manance, sper sa o pot pregati din timp desi am mari emotii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Bea, daca tipa are etatenie romana trebuie sa vina in tara si sa transcrie certificatul de nastere al fetitei la oficiul de stare civila de unde este mama de loc.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Cu toate ca Tudor al meu este mare, vreau sa va spun ca trebuie sa am mare grija cu el. Deja au inceput sa-i spuna copii la scoal ca eu nu o sa-l mai iubesc cand o sa apara celalalt copil si ca o sa-l dau afar din casa. In fiecare zi eu incerc sa-l responsabilizez si sa-i spun ca nu este asa.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Michelle mie imi este imposibil sa tin post in aceasta perioada mai ales cand sunt la serviciu si mananc cand apuc si ce gasesc. in plus, acasa mai gust mancarurile Anei asa ca s-a zis cu postul.
Ada sa ai mlt noroc in activitatea pe care o incepi, cat despre Tudor cred ca in final va pricepe ca ambii frati sunt doriti si iubiti.
BAFTA FETELOR CARE SE DUC AZI LA ECO.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Fetelor nu stiu ce s-a intamplat azi, eu pana acum nu am putut sa accesez forumul deloc, pur si simplu nu a mers.

M-am uitat la pozele noi, Ada ce ti-a crescut burtica, arati super in continuare, cate kg ai si ce inaltime? (PS: Doamne ce rai sunt copiii sa il necajeasca asa pe al tau! )
Roxy super poze de la Roma
Beatrice: e superba poza de la eco cu manuta deschisa!! Aia tre sa i-o inramezi! Pe cand poze si cu tine?

Eu una sunt in usoara depresie de 2 zile, ma dor infiorator soldurile si pe un picior se lasa asa durerea, cred ca e de la sciatic, mai am putin si o sa plang. Noaptea nu dorm, ma foiesc de pe o parte pe alta, mie mi-e fff greu pt ca dormeam NUMAI pe burta si pe spate, iar acum de cand tre sa dorm pe o parte mai mult ma uit pe pereti. Aseara am fost la gimnastica si m-am deprimat si mai tare sa vad o graviduta superba, la 29 saptamani cu burta cat a mea la 22. Eu cred ca o sa ma umflu maxim pana atunci! Azi l-am trimis pe al meu sot la Decathlon sa imi ia minge pt gimnastica, am facut niste miscari la sala pe ea si m-a mai lasat pe moment spatele si vreau sa am si acasa sa ma pun seara cu fundul pe ea sa fac intinderile alea, ca tare bine mi-au prins. Diseara ma duc si la masaj, poate-poate m-oi odihni si eu mai bine...


22+

Mergi la inceput