Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {3}

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Sunt terminata! N-am fost niciodata atat de racita...Fac febra mare, ma doare in gat de zici ca am rana...Febra imi scade la paracetamol dar apoi revine. Am inceput sa iau Augmentin....imi ard ochii in cap, ma doare carnea pe mine...E groaznic! Tudor tocmai a mancat 240 ml!!! I-am dat 125 ml muls de la mine si apoi suplimente de cate 60 pt ca nu se saturase si maraia. Acum e in Nirvana...V-am pus pe FB un filmulet cu puiul meu. Cred ca sunt cele mai frumoase imagini pe care le-am obtinut pana acum

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community


baga niste dusuri caldute ca sa iti mai scada temp, oscilo, pentru gat cel mai bun gargara cat de des poti tu si la 15 minute cu apa cu sare panna diseara te lasa gatul garantat...pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

izish si eu am ramas fara lapte aproape de tot ...din dreptul nu mai iese nimic iar din stangu cu greu 5-10 ml

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Rafael doarme pe spate in scoica fara sa-l legan.



Cand o sa inceapa sa se intoarca singur de pe spate pe burta nu stiu ce ma fac ca lui ii place sa doarma pe burta deci trebuie sa-l obisnuiesc urgent sa doarma si pe spate ca sa nu i se para o tragedie.

Acum il astept sa trezeasca sa plecam in oras sa-i cumpar rotarixul(APROPO CAND II FACETI ROTARIX 2 ORE DUPA NU SE ALAPTEAZA COPILU) ,sa-i cumpar pampersi si body-uri ca nu mai am cu ce sa-l imbrac ca s-a facut baiat mare,si pt.mine crema de hemoroizi si niscaiva prajituri ca-mi permite silueta ,vorba cuiva pe aici de la elefantel am ramas la stadiul de hipopotan adica la 67 de kg cate aveam pana sa raman.Mai am de dat jos 7 kg sa fiu ca in ziua nuntii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Suzieq cam asa e si la noi sughite cam la jumatate din mesele de peste zi. Totul pleaca de la faptul ca isi inclesteaza gurita cand ii vine sa eructeze.
Mai nou l-am lasat si eu sa se calmeze singur deoarece nici picatura de lamaie nu mai functioneaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonirro spune:

Multumesc pentru "primire" Fetita mea cea mica este Ilinca Stefania. Multumim pt urarile de "la multi ani!".Si ea sughite des si ii dau 1/2 lingurita Gripe Water (solutie anticolici). Se opreste imediat. Gazele ne chinuie si pe noi, jonglez intre Infacol si Espumisan dar....sfant este tot termometrul cu care o stimulez si mai trage cateva vanturi. Peste noapte doarme aproximativ 4 ore, in rest e harababura, mancam cand la 2 cand la 3 ore pt ca incercam sa introducem sanul si dupa 10 min de supt face nani inca 15 apoi vrea iar san si tot asa . Si ea haraie cateodata si nu ma descurc nici sa-i scot toti mucisorii. Cand incepe sa planga ma pierd. Am sa caut si eu aparat pt aerosoli. Am sa-i fac poze, deocamdata nu am decat cateva facute pe fuga. Sunt in plin proces de achizitii deoarece noi nu am cumparat nimic din timp. Din mers asa, a mai luat sotul meu cate ceva dar mai avem de cautat. va multumesc pentru tot MTHFR C667C heterozigot, MTHFR A1298C heterozigot, Factor II heterozigot; Tratament Clexane 0,4/zi, Femibion 1, Magne B6, Acid folic + complex B, Cetebe, Aspenter 1/zi,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Tonirro, ma bucur mult ca ati ajuns sa papati san. Sa va dea Dumnezeu sanatate!
Fete dragi, eu nu reusesc sa scad febra decat cateva ore cu paracetamol, apoi revine. Stiti cumva daca algocalminul merge cu alaptarea?
Bulinuta, am facut aseara gargara dar nu asa des cum spui tu. O sa incerc astazi mai des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Ileana, eu as alterna paracetamol cu nurofen, o data unul, o data celalalt. Trebuie sa inceteze febra, mai ales daca ai inceput sa iei antibiotic. Nu cred ca va mai creste asa mult.
Superb bebe Tudor in filmulet, bineinteles mutritele si sunetele pe care le face seamana cu ceea ce imi arata si Cristian de vreo saptamana. Totusi are fiecare stilul sau propriu .
De doua zile bebe imi "cere" tot mai rar sanul, si a crescut frumos in greutate. Azi a dormit 2 ore in carucior in parc, desi cam batea vantul, fara sa se "frichineasca" cum face noaptea. Cu ocazia asta am ajuns la 4 ore intre 2 mese ceea ce e un progres pentru noi. Sper sa ramana asa, suge mult mai bine si nu se "lalaie" atata atunci cand pauza e mai mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Am reusit sa ii dau azi 60 ml laptele meu cu biberonul!!!!!

Am fost putin afara, apoi a dormit 3 ore si cand s-a trzit, la ora 13, i-am dat biberonul cu laptele meu (am decongelat dimineata). Nu a protestat mult, decat o scurta bazaiala, si dupa cateva minute in care tot impingea afara din guria tetina, a prins gustul lapticului si l-a baut in 2 minute. i-am pus si tetina nr 2, nu stiu daca a fost bine, dar nu s-a inecat. Apoi a facut un mic kk, l-am schimbat, dar nu a mai vrut tzitzi deloc, a adormit.

Diseara o sa incerc sa ii dau laptele meu + o cupa de LP.
Eu vreau sa incep incet incet sa il trec pe biberon...din mai multe motive..

Maine merg si eu sa imi depun actele pt indemnizatie + alocatie.

Ileana, sun-o pe dr!! Stiu ca mai sunt fete care au luat augmentin si au alaptat, dar cel mai bine suna dr.



Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Ileana-sanatate!

Izi-

Alinuta, Bulinutz

Tonirro-bun venit!

cine are timp sa treaca in listutza prenumele fetitei lui toni si 18.03 rectificare pt. ziua nasterii lui izish?




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tonirro


Si ea sughite des si ii dau 1/2 lingurita Gripe Water (solutie anticolici). Se opreste imediat.



noi cu picaturi de vit.C!




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput