Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {3}

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Ia uitati-va cum o sa ne distram noi cand scapam d colici http://www.youtube.com/watch?v=RP4abiHdQpc&feature=related

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

va salutam si noi!

ileana din pacate am fost fff ocupata si n-am mai avut timp sa intru, dar astazi am recuperat. am citit pe nerasuflate 2 capitole...

asa ca venim si noi sa comentam:

baie facem in fiecare seara. asa mi se pare normal. ce noi nu ne facem in fiecare seara? iar bebelusii transpira, mai ales intre cute. si lapticul care curge pe gat si ajunge pana la ceafa trebuie spalat. apoi, cum spuneau fetele se face o rutina. bebelusul invata programul.
eu ii fac masaj, baie, curatat nas, fata, apoi vigantol si masa de seara. toate pana la 9.30.
dupa il pun in patut mai gangureste putin si doarme dus pana la 2 dimineata.la 2 se trezeste mananca si adoarme imediat, apoi mai are o trezire la 5 dimineata pt masa la fel si daca il lasa partuletele mai doarme pana la 7...
avem si noi niste bubite, dar in niciun caz nu arata cum a gasit anda link-ul...la noi nu mai e pielea fina si neteda, atat. doctorita ne-a recomandat advantan milk. l-am cumparat, dar nu am dat copilul cu el pt ca am citit pe prospect ca se da la copii peste 4 luni. am schimat crema si gelul de baie- am cumparat de la ducray aderma exomega...rezultate nu prea se vad, dar macar nu s-au mai inmulit.
noi acum avem o perioada fff frumoasa. de cand a scapat de colici e fff cuminte. plange atat de rar si atunci doar pt ca ii e foame sau se mai chinuie cu vreun partulet..in rest rasete, gangureli...
ileana si eu ma plangeam de colici chiar apogeul colicilor am zis eu dupa ce a facut copilul 2 luni. eu chiar m-am mai dus la inca o dr pediatra pt ca imi era teama sa nu aibe copilul ceva la stomac...
haide ca mai ai putin si o sa vezi ce frumos o sa fie. ma bucur ca te simti mai bine.
la inceputuri si barbata-miu cand plangea copilul ma chema...ii era frica sa stea cu el si nu puteam sa plec niciunde...dar acum s-a obisnuit. daca cumva plange il ia in brate, ii vorbeste iar micutul e numai zambet..de fiecare data cand ramane cu el reuseste sa-i faca cele mai frumoase poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

eu am niste dureri groaznice de genunchi. este pentru prima data cand le am, au inceput acum 1 luna si vad ca nu trec in niciun fel. cred ca ar trebui sa ajung sa fac un rmn sau habar n-am ce investigatie ar trebui sa fac.
cred ca au aparut de la kg mele in plus la care se adauga si copilul care a ajuns la aproape 6 kg...
mai intai ar trebui sa ma duc la dr de familie, nu?

luni ma duc cu bebe sa-i fac rotarixul pe care il cumpar de la farmacia tei. pana acum 1 saptamana costa 140 lei, apoi a fost stoc 0 si cand a reaparut pe stoc a aparut cu 270 lei :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

vai cat e de tare ... l-am furat pt FB :D


Citat:
citat din mesajul lui CristinaGoji

Ia uitati-va cum o sa ne distram noi cand scapam d colici http://www.youtube.com/watch?v=RP4abiHdQpc&feature=related

Mami de Mihai (08.01.2012)Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria
Mihai

Blog

"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."

Author unknown


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

multumesc pt sfaturi!

Altesa,
CUM SE SCHIMBA UN CAPITOL
1. Te loghezi cu userul comun
2. Deschizi ultimul capitol la prima pagina, la primul mesaj, cel cu listuta
3. Dai click dreapta pe Iconul 'Editeaza respuns' si il deschizi intr-un 'new window' Asa ai deschise doua ferestre.
4. Te intorci la prima fereastra si dai 'Subiect nou' buton care e sus in dreapta paginii sau jos in stanga
5. De la cealalta pagina copiezi titlul si schimbi numarul capitolului astfel incat sa fie in ordine
6. Cu butonul "reply with quote" (foita cu sageata verde de deasupra mesajului) se ia textul de la mesajul cu listuta din cap de la subiectul vechi si se copiaza in primul mesaj din capitolul nou,se scot tag-urile [ quote ] de la inceput si de la sfarsit ca sa apara textul scris normal nu ca si cand ar fi citat.
7. Dai Creeaza subiect nou
8. Copiezi linkul noului capitol(il gasesti la topicul general)
9. Te duci la capitolul anterior la ultima pagina si dai paste la linkul cu capitolul nou.(scrii [ url="" ]nr. capitolului vechi[ /url ] fara pauze intre [] am scris asa ca sa se vada formula, iar intre "" se pune link-ul primei pagini de la cap. pe care il schimbam).
10. Te loghezi inapoi cu userul tau.


Georgia, ieri si alaltaieri a acceptat cate un biberon de lp (60-70 ml). Dar de ieri, de la pranz refuza categoric... Si nu prea trage nici la titi... Chiar acum ma gandeam cattimp il pot lasa asa, fara sa manance?? Ca de la ora 8 dimineata a papat doar 20 ml..Si nu vrea bib, iar la san adoarme instantaneu.. Acum e adormit la mine in brate. Daca il pun in carucior urla, si asa mai departe... In fine, astept sa faca 18 ani..

Altesa, o sa ma uit si eu sa vad daca merita sa comandam. Sincer, mie mi-e asa dor de mers la shopping, de colindat magazine, m-am saturat sa stau in casa-curte-parcuri.. Dar nu stiu cand o sa vina vremea sa pot avea timp de shopping




Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

si care-i parola la userul comun?


mama ce mie frica sa nu gresesc ceva se mai poate repara nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ica, stiu cu rotarixul la farmacia tei. Daca ajungeam sapt trecuta apucam sa il cumpar mai ieftin. Am fost luni si nu il mai aveau. Vezi ca daca vrei sa il cumperi de la ei ii trrbuie reteta. Eu l-am luat de la belladona cu 283 lei ( fara reteta).

Alina,

Cristina, e posibil sa nu mai aiba reflexul. Pe la 3-4 luni scapa de el. Unii copii chiar mai devreme. Uite o sa fac proba cu radu sa va daca il mai are

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ian.feb2012 spune:

ceva nu-mi iese

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

era cat pe-aci sa fac o prostie asa ca va las pe voi si mai studiez postul Alinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

da alice, stiu, pt ca si infarix-ul tot de acolo l-am luat.
am luat reteta saptamana trecuta si luni dimineata ma duc sa i-l fac.

am uitat sa va spun ca mi-a venit decizia de stabilire a indemnizatiei de crestere copil. eu am depus actele pe 29 februarie. oare daca mi-a venit decizia inseamna ca de luna viitoare primesc banii? ar fi super!

Mergi la inceput