Colectia de toamna-iarna 2005 (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

La 100-120 RON clar se gaseste si in alte parti, mai putin cunoscute din tara. Nu cred deloc ca Bran e cea mai ieftina zona.

De exemplu la Bazna:
http://www.bassen.ro/?action=home&page=INDEX&lang=RO&t=1332848045

http://www.bazna-bassen-cazare.ro/index.htm

Bun, n-am studiat cu atentie ce se poate face in imprejurimi. Nu sunt propuneri, sunt doar exemple.

Eu n-as vrea mare din cauza caldurii, Zu va avea aprox 2 luni si nici in afara tarii nu m-as duce singura cu bebe si Nati fara sot.
Altfel Balcicul e frumos, intr-adevar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

sorry, dar bazna e un sat prafuit cu un complex de tratament/piscina/sport al rom-gazului (preturi destul de nesimtite pentru externi) si atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

:))

deci avem pana acum asa:
1. hanul dracula-herghelie - langa sighisoara
2. bran
3. govora
4. olanesti
5/ praid
6. bazna

zic sa adaugati propuneri si la final doritoarele voteaza. si p-orma scoatem banu' sa rezervam si gata.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Anda, eu la Bazna n-am fost, o cred pe Maria cand zice ca e naspa, deci scoate de pe lista. In plus, am zis ca nu e propunere, e doar exemplu.

Daca ma lasati cateva zile, mai caut si eu propuneri, de la servici n-am timp de browsat in halul ala.

As vrea sa cadem de acord asupra perioadei.

La Praid merge Silvia in tabara in perioada aia n-as vrea neaparat sa para ca o urmaresc. Dar nici nu sunt contra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Deoarece pe Anda nu o costa nimic, prin extensie nici pe noi, puneti pe lista si parintii Andei , banuiesc ca toata lumea voteaza sa mergem toate acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

hihi, v-as invita cu draga inima daca ar fi loc:) plus ca e o singura baie
dar stiu imprejurimile bine, daca se voteaza la bran, fac pe ghidul. in schimb nu stiu cazari acolo, din motive evidente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

O-ho-hooo... eu am aruncat buzduganul si voi ati luat-o in serios.
Inca nici nu mi-am luat bilete de avion si vad ca intre timp s-au scumpit. Dar eu vreau neaparat sa vin!
Sotul daca vine, va veni vreo 3 saptamini, in care vom include si o vacanta.

Eu la Moeciu am copilarit, asa ca aia ar fi destinatie prima pt. mine. In plus, o prietena se muta la Brasov, deci ar fi taman la tanc! O alta zona f. frumoasa e pe partea cealalta, inspre Cimpulung Muscel - Namoiesti, etc.

Govora mi-ar conveni pt. ca desi e departe e aproape de "tara" lu soacra-mea unde am vrea sa mergem oricum.

Mi-e teama ca voi va hotariti inainte sa ma hotarasc eu si nu apuc sa votez!


Nu stiu inca de perioada.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

In principiu de acord cu initiativa. Suna cool.Dar nici noi nu avem vreu plan concret-concret.Daca pica peste tabara de la gradi, va trebui sa zic pas. Plus ca concediul meu de la vara este in ceata totala. Pana fac lumina, sunt in umbra cu restul de planuri

1. Suuuper ideea cu Dracul. Am fost de 2 ori acolo, sa papaam in drums spre/dinspre Bistrita. Conditii suuuper, dar preturi maricele la cazare si locuri posibil sa fie greu de gasit.De exemplu, Revelionul ei il au fully-booked cu minim un an inainte.
Zona aia e suuper - se pot vizita o tona de biserici sasesti in zona + drum spre Medias. Fain tare.

2. Bran e dragut+relativ ieftin ca zona da'cam boring.

3. Balcic e cool si nici nu am fost, dar pricep argumentele lavinesti.

4. Zona Sibiului.








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Dragelor,

Eu am iepurit ieri. Ma bucur tare mult ca am rezolvat-o pe asta, mai trebuie sa le iau niste dulciuri si gata.
Vreau sa-mi cam "fac temele" ca nu stiu cand vine nascarea peaste mine.

Am mai si shoppuit pentru bebelina cateva hainute de vara. Foarte greu gasesc rochite subtiri, de vara, fara nasturi sau capse pe spate. Eu nu stiu ce e in capul producatorilor de le pun asa ceva, ei nu se gandesc ca bebeul sta in carucior culcat pe spate si cum o fi sa ai niste mari denivelari sub spaticul atata de mic si fin?

I-am prezentat proiectul taberei si lui Virgil, a fost pentru .

Bic cam pe cand aflam in ce perioada ai fi tu disponibila?

Eu zic ca nu hotaram nimic pana nu vedem cam cine e doritoare sa vina si nu alegem perioada.

Zona Bran-Moeciu mi se pare ca a ajuns cam bulevard dar probabil ne putem gasi un loc mai linistit ca zona e maricica.

Despre Balcic - in afara de argumentele mele ca nu as vrea la mare si in afara tarii cu bebe asa mic. Noi am fost in Balcic de n ori, in toate anotimpurile. Cel mai mult ne place acolo in mai si in septembrie, sa ne plimbam pe faleza, sa mancam peste & co la restaurantele noastre preferate de pe malul marii (avem 2), sa lenevim pe plaja goala. Vara plaja principala fiind mica e foarte aglomerata si nici nu e o plaja asa frumoasa ca cea din Albena si Kranevo.
Va recomand, daca va e dor de mare intr-un week-end de mai sa dati o fuga pana la Balcic, e frumos, animat deja fara sa fie aglomerat, terasele sunt functionale. Daca merge cineva ii zic si restaurantele noastre preferate. (am studiat asiduu ca sa zic asa) La cam aceleasi preturi sunt diferente destul de mari de gust si calitate.

O zi minunata sa aveti!

Lavi 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Lavi, ce ai mai shopuit/iepurit pentru domnisoare? Idei, pls!

Mergi la inceput