LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***413***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Vladimir- La multi ani!
Amalia- La multi ani!

Chato- Se caftesc intre ei, stai linistita. Sau nu...Aia, care au frati mai mari vin cu lectia invatata de acasa si ii scolesc repede pe cei ca dragoana.
Tu chiar crezi ca vor prinde fetele fara teme la primara? Ai vazut motivatia? Sa nu-i discrimineze pe cei care nu au parinti in stare sa-i ajute. Motiv mai idiot nici ca am auzit. Ca-s copii prea mici, ca-i obosesc temele, de acord. Dar asta.... Hai sa ne egalizam in prostie....
Aseara am vazut la stiri alta propunere. Sa inceapa sa invete sa citeasca de la 4 ani.
Acum, pe care o alegem dintre cele 2.

Anastasia, cand se loveste la cap, zice ca s-a lovit la par, iar cand se loveste la picior, s-a lovit la soseta...of corz.

Mi-a placut mult petrecerea lui Ian...si imi pare ca si lui.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

andiaroro, pe mine nu ma intereseaza motivele lor pt teme (nici daca sint idioate), dar tare mi-ar placea sa fie OUT de-aci-ncolo!

bine ca n-au zis ca unii au parinti prea prosti si ca nu stiu sa/cum ajute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

asta cu cititul mi se pare ... hm! ok, invata sa citeasca la 4 ani la gradi; si cei acre nu-s la gradi, ca nu e obligatorie, ce vor face la primara? ii baga la corigenti, din start?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Chato, si mie-mi vine sa te bat deci suntem chit

Bianca, vreau si io acolooooo la/cu tine . Dar cred ca stii asta deja, ramine in picioare intrebarea daca ai risca :)))))

Nu v-am povestit. Vineri seara am iesit pe la 8 cu o prietena in oras, am ajuns acasa pe la 3. Ma rog, intii s-a asezat la noi la masa un tip absolut demential...cam minor pt noi, cred :)))) si zapacita l-a alungat desi omul era super politicos (si rocker si cu plete pina la cur....).
Apoi, cind sa plecam de acolo - pt ca prietena isi varsase un pahar de bere in poale - a venit barmanul la noi sa ne roage sa bem si cu el ceva. Si l-a fugarit si pe asta :(((((((

Cind imi amintesc, inca ma enervez. Sint asa de anormala? Nu eram imbracate provocator (ma rog, io purtam choker, daca asta e "de rau"), nu discutam filosofii sau secrete sau nu stiu ce chestii importante...era small talk. Si nu cred ca era nevoie sa plecam cu ei acasa, nu? :))))))))
I-am promis solemn ca eu cu ea nu mai merg nicaieri....



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

pisicogrix, nici io n-as mai merge cu ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Chatonel Dragoana sa-i treaca fricile si pe mami sa-i treaca nervii
Cu trasul dep ar sigur e de pe la gradinita, vad ca si Ada preia de la prietenul ei tot felul de tehnici de lupta si mai nou daca e nervoasa imi zice : te arunc la cosul de gunoi la asta deocamdata nu i-am depistat originea


Pisigri, sa va fie de bine ieseala chiar si fara baieti la masa



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexAndra_81


Novus cata lume ai bucurat cand ti s-a suit rochia-n cap?



Mda, zilnic Pisi ma duce acasa cu masina, ieri taman nu a putut ca a mers sa isi schimbe cauciucurile si colega mea deja plecase asa ca am facut o tura completa prin oras sa se bucure toata lumea, nu ?!

Sanatate multa Amaliei si asteptam pozele promise !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Alexandra, Vaitus Larisa e "a amea"

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis







ma reorientez atunci la Petcu Victoria

Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui AlexAndra_81


Novus cata lume ai bucurat cand ti s-a suit rochia-n cap?



Mda, zilnic Pisi ma duce acasa cu masina, ieri taman nu a putut ca a mers sa isi schimbe cauciucurile si colega mea deja plecase asa ca am facut o tura completa prin oras sa se bucure toata lumea, nu ?!

Sanatate multa Amaliei si asteptam pozele promise !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





ei lasa, la picioare tale ai putea sa te plimbi mai des, are lumea ce vedea

am iesit dimineata intr-o viteza din casa si am uitat stickul cu poze

Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Chihuahua!
Pisigri, ce e ala "choker"? Si bine i-ai zis ca nu mai iesi cu ea, da' ce-i asa anti-sociala, ca vorba ta, nu trebuia sa-i cazeze la ea?...
Chatonelo, nu comentez altoitu' ca stiu ca tu ai ideile tale in privintza asta si n-o sa cadem de acord veci. Si io am slabiciunea mea, cand ma scoate din mintzi Phipholina (si oricine, de altfel:))) trag un racnet de Tarzan (si numa-mi fac belele, ca-n clipa urmatoare vrea "batze" si consolaresi tot io ajung sa-mi cer scuze:)))
Olishka, vad ca trei fetite de 2 ani sunt "luate" si iese bai daca "ne bagam una peste cealalta", ceea ce nu inteleg, da' ma rog. Amu chestia e ca eu nu am bani sa cumpar chestii noi pentru copii mai mari, dar am hainutze superbe 18-24 de luni, io zic ca e pacat sa le tin numai fiindca fetele asa mici "sunt luate", Doamne iarta-ma, asa ca le trimit si vezi tu cui le dai, in principiu sunt hainute si pantofiori care s-ar potrivi intre 12-36 luni, care cum. Si jucarii in stare foarte buna de asemenea mai potrivite pentru gama 1- 4 ani.

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput