Pufi de Ian-Feb 2010 (74) - Felicitari Alicredo !

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

neatza! si eu la o coffe...

de acord cu propunerea lui simply si a lui lorex!, deci astept PM...

si eu ma topesc de iubire... dar ma simt si vinovata in acelasi timp... de prea multa iubire... (Ela ma intreaba ieri cine e copilul meu preferat si i-am raspuns ca daca ar fi o fata desteapta nu ar pune o asemenea intebare...)

offf... si sa va mai zic de Ela (cea de toate zilele)... m-am culcat cu Kay si ea vine sa ma bata la cap ca de ce n-am strans in baie (am sters apa pe jos, dar pt ca Kay arunca cu toate flacoanele in toate partile inclusiv in capul meu, le-am pus frumos pe toate in chiuveta)... ea: vino si strange acum! ii zic strange tu! ... ea insista (sa strangi dupa voi punct)... ii zic: esti o vaca care rage punct... (s-a amuzat teribil)... se duce, vine inapoi si iar ma tracaseaza... si zi asa, iti place cum arata camera ta? maine sa faci curat! (uneori se comporta cu mine ca si cum ea ar fi mama si eu fiica...)

si dupa faza asta care e copilul meu preferat?

si-nca una si-mi incep munca...

educatoarea imi zice ca e lenes la comunicare... ca zice un cuvant doua dupa care nu mai zice nimic (inteligibil) si nu vrea sa repete... a zis de ex. "roata" (oata)... "asta" (asta)... deci inca sa nu-mi fac griji copilul meu va vorbi in cele din urma??? care urma?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Buna dimineata,

Am raspuns si eu pe email.

Lorex, da nu e prea linistitoare senzatia ca-ti lasi copilul acasa si el bolnav fiind. Dar oricum n-aveam prea multe senzatii, decat aceea ca ma duc. E foarte ciudat cand senzorial nu mai simti nimic, nu ai echilibru, si te misti dar nu poti sa simti exteriorul.
Tudor era mai bine oricum, din ziua aceea, nu mai facea febra si stiam ca are cu cine sa stea. S-a speriat de oamenii de la salvare.

Ai si acum codeina? Sper sa-ti mearga siropul, la mine stodal m-a avut niciun efect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Ruxi, parerea mea e ca nu i-ai dat un raspuns prea corect Elei. Eu cred ca are nevoie sa auda de la tine ca o iubesti, poate mai des decat o faci. E la o varsta complicata si poate observa si ea ca faci diferente fata de Kay. Si cu siguranta e geloasa. Chiar daca a crescut, e totusi un suflet de copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Neatza!

Rux
ma bag si eu in seama, sper sa nu te superi. M-a durut sufletul cand am auzit ce i-ai spus Elei, si la aia cu copilul preferat si la aia cu vaca. La fel ca si Tomaca cred ca are nevoie sa auda ca o iubesti si ca nu faci diferente intre ei (cel putin din punct de vedere sentimental). Imi amintesc cat de mult sufeream in adolescenta cand aveam impresia ca surorii mele i se dadea mai multa atentie. Eu cred ca prin insistentele ei de a te duce sa strangi in baie incerca doar sa iti atraga atentia, asa cum fac si astia micii cand nu usnt bagati in seama.

Lorex iar tusesti? Sper sa-ti treaca repede, stiu ca anul trecut te-ai cam chinuit. Mi-a placut mesajul tau de pe mail, si eu simt la fel vis-a-vis de fete.




Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Buna dimineata,

Spun si eu prezent la cafeluta , acum o savurez si eu

Ma ocup de ce am discutat pe mail


Simply,mami de fetita frumusica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Trimit acum PM.


Simply,mami de fetita frumusica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Simply, nu ma gandeam la despresie, cred ca e prea mult. Dar o stare permanenta de stress si iritare poate sa fie cauzata de lipsa de ceva vitamine, minerale etc. Ai grija de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Fetele rog confirmare la PM sa fiu sigura ca a ajuns unde trebuie


Simply,mami de fetita frumusica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Nyny ai prb cu PM


Simply,mami de fetita frumusica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

i-am cumparat ieri lui Tudor www.okazii.ro/rechizite/ghiozdan/ghiozdan-ghiozdanel-rucsac-animalut-leu-leut-din-plus-plush-pentru-copii-gradinita-plimbare-dragut-simpatic-cadou-ideal-mos-craciun-a57884822" target="_blank">rucsac pentru gradi, dar nu stiu daca incape mare lucru.

Cele care ii duceti pe pufi la gradi, ce fel de rucsac aveti si ce bagati in el? Eu am vrut sa fie ceva mai vesel. Stiu ca trebuie sa-i pun un rand de schimburi, plus pampers, plus "aia"= carpa lui, pus un biberon cu apa, plus suzi (just in case), vreau sa-i pun si o jucarie de acasa, dr poate o pierde.

Mergi la inceput