Strugurasi de Sept-Oct 2011 *48*

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Rach , si noi am primit un premergator si l am dat de pomana mai departe. nu am de gand sa folosesc asa ceva.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Eu sunt la a 3-a zi cu 2 litri de apa/zi. felicitari mie!!!

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

acum stau si savurez o cana de zeama de urzici(stiu ca majoritatea o gaseste dezgustatoare eu o ador, daca pui si putina sare).

Oare pot sa fierb urzicile si sa le pun la congelator, as manca tot anul.

La multe lunite T!!! speram ca luna asta sa revii la vechile obiceiuri cu mancarica.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Oana bravo, ar trebui sa luam exemplu.

Eu la premergator o sa vad , momentan nici nu vreau sa ma gandesc, daca o sa ma gandesc ca il va ajuta mai mult decat va strica, poate.Dar momentan am doar dezavantaje, strica coloana, mobila etc. avantaje zero. oricum daca sta in premergator nu o sa mearga singurel la 8 luni(sau poate da).

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Fetelor voi ati combinat para cu altceva?Ati dat cruda sau cum?

Eu i-am dat azi cruda si ce i-a ramas 3 lingurite le-am mancat eu si ma doare stomacul de nu mai pot.Nu mai spun si restul...cred ca va dati voi seama.
Ea nu pate la fel; ca mine?

Dbunny asa sunt unele mamici mai comode

Acum am vazut ca esti in lista Jade

Eu ma uitam la 29 august.Rusine sa-mi fie dar asa am avut impresia ca este nascut T pe 29 august.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

seidana , anca

rach
para , eu i am dat o numai la abur si numai in combinatie cu ceva
nu se omoara dupa ea
si nici eu

_


de T 7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

voi le mai dati lapte intre masa de la 10:00 si cea de la 14:00 sau al meu e singurul fomila care papa si la 12:00 titi, chiar daca dimineata manaca fff bine fructele.

Sa ma laut cu noua mea achizitie, i-am luat ieri olita, nu m-am putut abtine era le Lidle fff draguta simpla si rosie, bine mai avem de asteptat vreo doua luni pana o folosim dar important e ca o avem.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

eu para i-o dau si cruda si la aburi si coapta, in combinatie cu mar sau cu banana si cu creale.
Pana acum nu am avut probleme, dar nici eu nu am probleme de a para.Cateodata ma gandesc ca chestiile astea pot fi si transmise genetic.


anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Bravo Anca

Eu nu-i mai dau laptic ca ea doarme intre 10,30 si 12, 30 - 13.Si ii dau direct piureul d elegume.Acum merg sa-l fac si sa-i dau



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

am uitat cine mi-a dat ideea cu balonul parca Lena.De cand i-am umflat un balon e cea mai tare jucarie pe care o are , il molfaie toata ziua, cand o sa ies in parc o sa ii iau si unul rosu daca gasim, ala sigur o sa il adore

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput