Ultimul mophican..{14}

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Aha, asta inseamna ca-s nedemna sa ma laud cu 40 meu!

Sa vedeti ce mama tampita are copilu' meu.
Sambata am fost intr-o mica adunare.
Fii-mea a vrut sa sa incalte cu pantofi cu toc. Are unii mai inalti cu talpa ortopedica.
Dupa sindrofie, pe la 1 noaptea, imi vine mie ideea sa mergem sa-l vizitam pe Traian de la muzeu.
La intoarcere mergea saraca schiopa-schiopa.

Si ii zic eu scoate-ti pantofii si mergi asa, nu are rost sa te chinui.
Da ea imi spune "nu vreau ca sunt mucuri de tigari pe jos"
Si eu: "Da, mai, da' nu sunt aprinse"

Pana acasa nu a mai vorbit cu mine.




Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

boltz



pofta de ce?

BOLT, bolturi, s. n. Piesa de legatura intre un piston si o biela.



eventual bulz:

BULZ, bulzi, s. m. 1. (Pop.) Cocolos; Cocolos de mamaliga calda in care s-a pus branza de oaie sau urda


Asculta, priveste si taci!...
Din brate fa-ti aripi de fier
Si zboara cu ele spre cer!...





combinatie fatala.

Voiam sa zic "botz"-asa se spune in regiunea Moldovei...si m-am gandit si la bultz


Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Eu n-am cu ce sa ma laud. Cu un modest 37-38, probabil sunt de rusine.

Cum v-am mai zis, si daca nu v-am zis, va zic acu', eu sunt mare consumatoare de chestii gratis. Ia priviti ce haios e comentariu www.filme-net.com/2011/10/film-la-piel-que-habito-online-2011.html" target="_blank">asta tradus "cu japca".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Glimmer,
Toate traducerile de pe situl ala sunt asa.
Mi-a citit intr-o seara fii-mea (de la mai multe filme) si am ras de nu ne mai opream.



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Baiiii ... macar la laba piciorului pot sa ma laud ca sunt o delicata. Eu port 36 - sic !

Va las pe voi faceti calculele cat de inalta sunt ... si nu va spun ce marime port la haine ca ma fac de ras !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Baiiii ... macar la laba piciorului pot sa ma laud ca sunt o delicata. Eu port 36 - sic !

Va las pe voi faceti calculele cat de inalta sunt ... si nu va spun ce marime port la haine ca ma fac de ras !


cumva marimi de copii?


Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

eu am ramas la 39 desi cumva parca s-au latit talpile.

da fii-meu ala mare promite mult: avea 31 cand am plecat din ro si-a mai adaugat vreo 2-3 nr de atunci. si ca sa fie clar, are 6 ani :D

in plus, nici nu suporta sa simta macat papucii, asa ca un nr de la ce poarta e de contol sa fie sigur ca are spatiu suficient. Asa ca atunci cand calca pe cineva pe picior, se simte :D

Sa alegi îndoiala ca filozofie a vietii e ca si cum ai alege nemiscarea ca mijloc de transport. (YM)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Glimmer,
Toate traducerile de pe situl ala sunt asa.
Mi-a citit intr-o seara fii-mea (de la mai multe filme) si am ras de nu ne mai opream.



Stiu ca asa sunt traducerile . M-am oprit la aceea pentru ca eu si o amica a mea, impreuna cu care m-am amuzat copios, am imprumutat o expresie de acolo. Cand vizionam vreun film/spectacol sau citim vreo carte care nu ne-a ridicat probleme spunem ca "nu ne-a ingreunat digestia in drum spre casa".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Si daca tot vorbirati de pantofi, aruncati un ochi la www.virtualshoemuseum.com/kobi-levi" target="_blank">Kobi Levi.

Edit: mai sunt si www.buzzfeed.com/mjs538/the-13-coolest-pairs-of-kobi-levin-shoes" target="_blank">aici niste modele. Pe care le-ati purta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Si daca tot vorbirati de pantofi, aruncati un ochi la www.virtualshoemuseum.com/kobi-levi" target="_blank">Kobi Levi.

Edit: mai sunt si www.buzzfeed.com/mjs538/the-13-coolest-pairs-of-kobi-levin-shoes" target="_blank">aici niste modele. Pe care le-ati purta?


se pot purta?


Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput