Ultimul mophican..{14}

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Si am fost asa nehotarati pe rand, cand eu, cand sotul meu, pana cand la un moment dat s-au aliniat astrele si s-a intamplat sa fim amandoi deodata hotarati


Glimmer, suntem la indigo! Cand e vorba de decizii mai importante la fel suntem si noi si atata le negociem ca nu mai stim cine ce a vrut de la inceput.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Si am fost asa nehotarati pe rand, cand eu, cand sotul meu, pana cand la un moment dat s-au aliniat astrele si s-a intamplat sa fim amandoi deodata hotarati


Glimmer, suntem la indigo! Cand e vorba de decizii mai importante la fel suntem si noi si atata le negociem ca nu mai stim cine ce a vrut de la inceput.



Prea tare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

De fapt pe mine ma ingrijoreaza nesiguranta asta financiara si imposibilitatea de a face planuri de viitor.

In alta ordine de idei, ce credeti ca am facut aseara cu fiu-meu pana la ora 22:00 ? Am cautat pe net informatii despre Vincent van Gogh, operele lui si am scris un eseu ...sa mai spuneti ca nu se face carte in America. Deci in cls 1 au studiat "Mancatorii de cartofi" a lui Van Gogh si i-a pus sa faca research pe internet despre viata lui, sa caute "facts" si sa scrie o compunere ...asa ca, eu am cautat si i-am citit tot felul de informatii despre el si el a ales ce i s-a parut mai interesant si a scris o compunere de 2 pagini. Dupa care a mai durat 15 min sa corectam scrisul, ca inca nu scrie corect toate cuvintele ...
Ce i s-a parut lui fiu-meu cel mai interesant despre Van Gogh ? Ca a fost "nebun", ca si-a taiat lobul urechii si ca in final s-a sinucis, ba in final a vrut sa deseneze o poza cu Van Gogh cu un pisto la tampla - l-am oprit ca m-am gandit sa nu zica astia ca suntem periculosi, asa ca l-a desenat pictand ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo

Ioana, ar trebui sa ne mutam de pe ghetar intr-o zona mai calda, ca tot vine primavara. sau toamna. cine mai stie?
deci ai avut activitati mophicane? macar ai exploatat familia, sau ai tras singura?

buflea, bafta micului campion. o sa iesiti la liman, nu te stresa prea tare.

io am fost reasponsabila cu munca zilele astea. numai la servici, ca acasa am pasat copiilor responsabilitatile. azi m-am infipt nitelus in ei, ca erau toate ca dupa potop. in cateva minute au facut ordine. dupa care l-am pus pe fecioras sa gateasca. iar eu m-am dus in vizita la prietena care a fost la spital.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Kari, ne mutam la circ din cate am inteles, ca asta e subiectul Madagascar 3.

Am exploatat la maxim: socrella (i-am pasat fata ca sa ne destrabalam in voie), sotul (a reparat tot ce ramasese restant din toamna - mai de montat o polita, mai de fixat una-alta, apoi a aranjat cutioiul cu IT-uri, a dat jos/ urcat la loc draperia, a bagat aspiratorul, deh, de-ale barbatilor) + o tipa care ne ajuta la curatenie semi-lunar. Pe fie-mea am exploatat-o prima, de vineri, ca am pus-o sa isi stranga toate cuburile Lego si creioanele si maruntisurile (a propos de asta: e uimitor cate bucatele mici se gasesc in jocurile copiilor. Nu ma tem ca le inghite ca deja e trainuita, stie si sa scuipe samburii dec cirese/ masline etc, ci ma enerveaza ca / calc pe astfel de bucatele noaptea cand mi-e lumea mai draga ). O fi si asta un sistem de aparare anti-musafiri nepoftiti si nu am imnteles eu aluzia

Imi place de tine cum pui problema cu /copii .

Eu acum ma uit la Alba ca Zapada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo pinguinelor

Ioana, da ai avut ceva activitate.
ani de zile am calcat pe lego, in toata casa. intotdeauna era mici piese pierdute in casa, intotdeauna!

deci ne mutam la circ? sau vine circul la noi?

lady, cum esti? ce fac bebelinele?

julia, gasca voastra. trebuie sa fie tare multa veselie la tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Vine circul la www.imdb.com/title/tt1277953/" target="_blank">noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

kari....semi ok.fii-mea cea mica are sinechie vulvara, maine mergem pt. incizie la un chirurg-pediatru!

Paste luminos, va doresc!


pupam pinguinele!




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Lady - multa sanatate Alexei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

lady, sanatate bebelinei. o sa fie bine

Mergi la inceput