**Prichindei nazdravani 2008!** (23)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata fetelor !

Poftiti la fierbinti si aromate!

Sper ca puiutele voastre sunt mai bine !


Va doresc o zi insorita !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Fetelor va intreb ceva,e degradant sa faci curat la cineva in casa daca ai facultate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

Buna ziua, fetele. Ce este linistea asta aici?
Alina, si eu am facultate dar nu mi se pare degradanta nici o munca atata timp cat este munca cinstita. Sunt persoane plecate afara cu studii superioare si fac curat si ingrijesc batrani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Va intreb pentru ca am primit o oferta sa fac curat la o colega de a sotului meu si mama mi-a spus cum sa ma duc ca femeie de servici la o colega de a lui Bogdan si mai ales ca am si facultateca cik mai bine sa stau sa spal wc-ul la mine decat sa spal la lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Stau si ma gandesc serios ca mama are nevoie de o menajre neplatita la ea in casami se pare urat ce crede ca daca muncesti cinstitsa faci curat este o rusine

Voi ce parere aveti,vreau o parere sincera va rog sunt intr-o mare dilema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Fetelor inca va astept cu sfaturi va rog sa ma sfatuiti si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Alina,tocmai ti-a raspuns si Magdalena.Nu-mi fie cu suparare,in lipsa altei oferte,e buna si asta,cat timp e cinstita,si cat de cat platita.In ziua de azi nu se mai pune mare pret pe facultate,daca bine ai observat.Decat deloc,eu zic ca e buna,e un ban in plus.Tu decizi.Cum se mai simte Delia?

Doinita,voi cum sunteti?Se cunoaste ceva de la antibiotic sau inca nu?
MarianaCe face Biculina?
Magdalena
Daria e bine,sa vad Iarina cum evolueaza,e cam maraita,nu stiu daca nu coace si ea ceva...La gradi behaie un baietel,altul stranuta intr-o veselieAzi dimineata i-am spus Iarinei sa-i zica lui frau sa trimita copiii bonlavi acasa.Daca n-o fi uitat
sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Tatiana ai dreptate mama prea are o gandire obtuzaDelia are alt antibioticAzitromicina sunt varza cu capul deja numai suport nu ma mai adculta deloc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

fetelor!

In sfarsit am reusit sa intru si eu in casuta . Cred ca a fost ceva in neregula cu server-ul DC .

Alina, ! A munci cinstit nu inseamna ca te injosesti indiferent de munca pe care o vei presta. Cunosc persoane cu studii superioare care au fost disponibilizate si s-au angajat in ultima instanta ca vanzatori de ziare, in piata si chiar in sifonarii. La tine e totusi o chestiune mai delicata pentru ca acea doamna este colega cu sotul tau. Ma gandesc ca in cazul unor reprosuri primite de la doamna respectiva sa nu ai probleme cu sotul tau . Oricum sfatuieste-te in primul rand cu sotul tau si apoi luati o decizie de comun acord . In privinta mamei tale, e de inteles, nu vrea sa-si piarda ajutorul din casa....

Tatiana, ma bucur ca fetele sunt mai bine .
Multumesc de intrebare ! Biculina e bine, cum o stiti, cu nazdravaniile ei . Ma uimeste ca are memorie vizuala ale persoanelor si mai ales cum asociaza fizionomiile celor care seamana intre ei . Mi-a spus zilele trecute ca vrea bicicleta mov..., pentru ca tot are adidasi cu mov si un compleu cu Hana Montana care-i tot mov. In schimb are bazdaci mari cand cere cate ceva si chiar nu intelege ca nu le poti rezolva pe moment asa cum vrea ea .

si sanatate multa puilor bolnavi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Salutare,am pus poze de la ziua Dariei....

Mergi la inceput