Piersicute de iulie august (25)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adarev

Ile, de la 3 luni. Laura e tare frumos.

Ada

Mie mi-a placut foarte mult si este micut , "taman" la fix pt 3 luni

24+ Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Laura toate sunt frumoase, asa cum iti spuneam si in postul anterior. Ma refeream la cel albastru.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Salut !

Am ajuns si noi in saptamana 26 , asta inseamana ca mai am cel mult 13 saptamani de sarcina pentru ca nu depasim saptamana 39 pentru cezariana ! Nu stiu cum va simtiti voi dar eu una m-am saturat de atata "gravidie" si as derula saptamaniile mai repede. Nu mai am rabdare si inca nu a inceput greul, in sensul ca burta nu e chiar asa de mare, plimbari la toaleta doar o data/noapte, inca dorm bine, misc destul de bine si inca nu a venit caldura si nici nu au inceput sa mi se umfle picioarele ... dar eu m-am cam saturat ! Voi nu simtiti la fel ? Poate sunt dereglata numai eu .

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si 26+

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Chico Lite are doar o roata pe fata, la ce gropi avem noi ...trebuie vazut si studiat

Noi la patuturi suntem fan Ikea

Trebuie sa stea si el in ceva comod chit ca e doar pt 3 luni.

Ile , mami de V si A ,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui valy27

http://chicco.ro/product--carucior-sport-lite-way--1123.html
pareri:

_
fiv 1 reusit-promed, tratament sarcina:cetebe2/zi,femibion,acid folic,magneB6,fraxiparina0.4.utrogestan200mg 3/zi.
MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT.
+20 sapt, doamne ajuta in continuare.

pare ok ,singurul dezavanta este ca nu se intoarce manerul sa poti duce copilul atat cu fata cat si cu spatele.

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

buna fetele....ce de activitate aici
eu iar nu am mai reusit sa intru de sambata ca ieri am fost toata ziua plecata.si nici temele nu mi le am facut inca(adica nu am reusit sa citesc din urma)cu vremea asta buna cu greu ma mai prinde cineva prin casa.acum bate vantul si de aceea am reusit sa intru mai mult.

bea imi place numele ce l ai ales la piersicuta ta

ada felicitari ptr aprobari

in rest iar nu mai stiu la cine mai vroiam sa scriu

cum stati cu burtica?la mine creste de la o zi la alta.voi mai vedeti sa va epilatieu de ex am observat de la o saptamana la alta cu nu
si picioarele mi se umfla intr o veselie...rau de tot.

22+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Caruciorul noi l-am primit de la niste prieteni( nu a fost nou dar in stare foarte buna ), l-am folosit si la Sofia il folosim si la bebelusa din burtica ( mai ales ca d-ra mea nu a fost mare fan carucior si este aproximativ in aceeasi stare ca atunci cand l-am primit ). Am avut doar unul singur ca era varianta 3 in unul : landou, scoica si sport ! Dupa parerea mea sunt bune variantele astea, dai intr-adevar mai multi bani dar pana la 2-3 ani nu mai ai treaba ... in primele luni folosesti landoul, apoi treci la scoica si apoi varianta sport. Daca as fi sa aleg eu varianta 3 in unu as alege. Important e sa fie un model practic si sa nu fie foarte greu 9 din caruciorul nostru celmai greu era landoul , chiar ma intrebam de ce l-or fi facut sa cantareasca o tona )

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si 26+

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Buna fetelor,

Am facut si eu ochi si ma pregatesc de o noua zi/saptamana de lucru.

Zizou, La Multi Ani tatalui si motanului! Sa iti traiasca amandoi!

Vad ca v-ati incins la carucioare... eu am trecut de faza asta, eram intr-o cautare febrila pana am primit de la cineva exact ce cautam: un Peg Perego in stare buna, usor si manevrabil, se intinde la orizontala si se intoarce manerul pentru pozitia bb cu fata la tine. E bleumarin cu picouri albe, nimic luxos, dar va fi foarte bun cred. Mai am de luat scaun auto si gata (ce-i aia scoica?)Am vazut la o vecina scaun auto care se monteaza pe un cadru numai al lui, avantajul e ca tot ansamblul e f usor. O sa caut asa ceva si iau numai daca e rezonabil la pret, daac nu, ma rezum la cadrul de la carucior.

Beatrice, frumoase nume ai ales fetitei, mie Elisabeta imi place la nebunie, un nume regesc, a fost si al bunicii mele, iar Elisa/Elise e unul din f putinele diminutive care imi plac, la fel de frumos ca numele. Maya e f. la moda.

In rest, toate bune zic, durerile de incheieturi au fost parca mai suportabile.

Balanta, ma bucur ca esti bine, rabdare in continuare. Honeys bine ai revenit.

Voi deschide si lista cu date de nastere mai tarziu intr-o pauza pe la birou, sau deseara.

Va pup.

26 + X Ioan

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

eu recunosc ca nu prea inteleg
rocsy, tu spui ca "in primele luni folosesti landoul, apoi treci la scoica si apoi varianta sport". scoica nu e varianta pentru masina in primele 6 luni? ok, stiu ca o poti monta si pe carucior (daca sunt compatibile). ilenutza, tu in scoica spui ca mai tii copilul in casa, nu? ai folosit de cateva ori termenul "scaun de masina", or, ala e ok dupa 6 luni, din cate stiu eu.
sunt si eu la primul , nu stiu multe, dar invat

19+ Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Moama,da ce spor aveti la scris...de nu va mai pot citi din urma!!!

Discutii despre carucior...hm,e greu de spus.Eu zic ca cele 3 in 1 sunt bune,ca ai de toate la el.
Spunea cineva ca daca ai landou nu-ti trebuie scoica...eu nu-s de acord cu asa ceva,asta doar in cazul in care nu aveti masina.
In masina bb TREBUIE sa stea doar in scoica si nu in landou pe bancheta din spate.Pentru siguranta copilului eu as da foarte mare importanta acestui aspect.
Aici nu te lasa sa iesi din spital cu copilul fara scoica.


Apoi alt aspect ce la mine e foarte important,e sa fie manerul la carucior pentru ambele directii de mers.Adica sa se poata intoarce dupa cum bate vantul,cum e soarele...etc.

In rest depinde la fiecare ce aspect mai e important,greutatea,roti mari su mici...etc.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



22+ sapt

Mergi la inceput