Piersicute de iulie august (25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alina_29 spune:

Neatza burtici...am avut un wkeend destul de aglomerat,aseara nu m-am putu odihni bine iar acum simt ca mor de somn...
Ada felicitari...
In leg cu utrogestanul mi-e in ambele sarcini mi l-a dat doctorul zilnic 2/zi dar le iau cand imi aduc aminte..mai mult seara fiindca mi se face rau de la ele...
pupici... :)
Zi de nastere 29 martie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

salutare si de la mine.sa aveti o saptamana lipsita de griji.

_
fiv 1 reusit-promed, tratament sarcina:cetebe2/zi,femibion,acid folic,magneB6,fraxiparina0.4.utrogestan200mg 3/zi.
MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT.
+20 sapt, doamne ajuta in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

fleur, laura, multumesc fetelor pt grija.
eu cu sarcina sunt ok, dar moral nu sunt intr-o dispozitie grozava, asa ca de asta nu prea scriu. plus ca noutati nu am. adica am: mi-a cumparat sotul 2 camasi de noapte (si culmea, mi-a luat marimea corecta, desi nu credeam ca se va descurca), fiindca asta este "vestimentatia" de care am nevoie , am cam inceput sa pun pe mine binisor (deh, statul asta numai in pat ...) - doar ca nu am de gand sa imi fac griji pt kg in plus.
laura, aruba, ati incercat sa manevrati un pic la targ inglesinele? daca da, cu impresie v-au facut? se manevreaza usor?
laura, spune-mi te rog, concediul medical dat de ginecolog trebuie vizat apoi de dr de familie? te intreb fiindca mai am doar o luna de risc maternal si apoi va trebui sa trec la medical.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

buna dimineata, fetelor,
multumim de cafea. am savurat-o sub forma de laptic cald :) nu prea am intrat zilele astea, am tot fost la plimbare, terase, vizite, asa e cand e frumos afara. am fost si la targ, dar nu am vazut nimic (mi-am luat doar creme pt burtica).
ada, felicitari pt aprobare, sa fie intr-un ceas bun si sa iti mearga super!
kimmy, la multi ani cu intarziere! sa fii sanatoasa!
zizou, eu stiu ca ai voie anestezie; eu am fost la dentirt, mi-am facut detartraj si o sa imi fac si o albire; mi-a dat cu spray anestezic ;a detartraj, ginecologul meu a zis ca e ok.

eu tot stau cu mana pe burtica si astept sa il simt pe bebe si nu il simt :( n-ar trebui sa loveasca deja? eu abia simt niste bulbuci, dar nu in fiecare zi :(

pup, zi usoara!

19+ Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna piersicute ,
Balanta , da trebuie vizat de medicul de familie medicalul , iti urez sa ai multa rabdare la patut si multa grija de BB-i , eu sunt fan Inglesina dar eu nu imi permit pretul , da, sunt foarte usor de manevrat si sunt foarte silentioase , chiar admiram duminica prin parc Inglesina .... da se merita sunt superbe
Aruba , acelasi patut l-am ales si eu dar o sa-l iau la targul de la Baneasa...bine si baiatul de la stand avea "o gura" cam greu sa nu te atraga . Eu am ales pe alb si mi-au mai placut si lenjeriile la ei pentru patut .
In rest , o sapt frumoasa si linistita sa aveti




24+ Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui IIuli

buna dimineata, fetelor,

eu tot stau cu mana pe burtica si astept sa il simt pe bebe si nu il simt :( n-ar trebui sa loveasca deja? eu abia simt niste bulbuci, dar nu in fiecare zi :(

19+ Mihai

IIuli eu am 24 sapt si abia il simt pe BB , la mine se pune si prob placentei care este anterioara ... tu cum o ai ?
Am cate 2 zile (cred ca pozitia pe care o are BB in momentul acela) care cand da ma multa din loc si acum vre-o 3 zile in care abia am simtit cate un pic cum falfaie pe acolo
Nici nu ma mai agit ... cred ca pana nu ajunge la 1 kg ca sa ocupe loc destul , merg in ritmul asta

24+ Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Balanta: sunt ft ok pe toate planurile carucioarele de la Inglesina, mie mi-au placut cel mai mult, si manevrabile, si usoare, si bine finisate. Aproape la fel de misto sunt si cele de la PegPerego.

Laura: si eu tot pe alb l-am ales O sa ii iau si un baldachin, dar am vz mai frumoase pe site la idealbebe. ro, ce au astia cu patuturile imi pareau cam tipatoare culorile.

Chiar nu ma ajuta nimeni cu mailul comun??? PLSSS

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

multumesc pt impresiile legate de inglesina.
mailul comun este: iul_aug_2012@yahoo.com (e trecut si pe prima pagina)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Mersi mult! Ce pot sa zic, sunt ft blonda la partea asta tehnica :))

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

laura, pe eco la mine scrie "placenta localizata posterior fundic" si doctorul mi-a zis ca am avut cumva ghinion ca s-a pozitionat asa, ca asta o sa imi agraveze durerile de spate; discutand despre spate, am uitat sa il intreb de miscarile lui bebe si cand ar trebui sa le simt.


19+ Mihai

Mergi la inceput