Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (60)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onimir spune:

Baby, multumesc.
I-am dat aseara nurofen ca asta aveam in casa, dar bine ca mi-ai zis de crema ca nu stiam si vroiam sa-l intreb pe dr duminica cand ne ducem la control. Da, i-a facut decalotare manuala, l-a dat cu o crema si i-a indepartat putin pielea cu o pensa, in doua minute eram afara, dar a plans saracutul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui onimir

Baby, multumesc.
I-am dat aseara nurofen ca asta aveam in casa, dar bine ca mi-ai zis de crema ca nu stiam si vroiam sa-l intreb pe dr duminica cand ne ducem la control. Da, i-a facut decalotare manuala, l-a dat cu o crema si i-a indepartat putin pielea cu o pensa, in doua minute eram afara, dar a plans saracutul.


Si la noi tot manual a fost......
Du-te si ia crema si dai din belsug....Pana duminica va fi si vindecat

Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Pe Vladut l-a decalotat dr Ana Culcer, a facut manevra manual cam pe la un an si 8 luni s-a intamplat, am fost timp de 3 zile la control zilnic si l-a curatat oblojit dupa am facut eu acasa, ideea este ca va trebui sa faceti zilnic de acum in colo manevra aceasta la baita, deoarece exista riscul sa se reprinda inapoi si sa se ingusteze!

Tot de Vladut e vorba ca el este primul pui al meu si am invatat de la el sa fiu parinte! prima data l-a decalotat pe la 10 luni dar din pacate nu m-a invatat ce sa fac dupa si s-a prins inapoi si a uramat si o adoua decalotare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Daa, stiam eu ca am uitat ceva, Alice, sunteti fff frumosi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onimir spune:

Paula sa stapaniti sanatosi casuta!!
Tina, bine ca s-a bucurat si sotul de idee, sa auzim cat mai curand de doua liniute.
Am vazut-o pe frumoasa blondina cu ochi albastri (Solnushka Natalia), sigur i-ar sta bine langa un fratior
Bumblebee, sa va fie de folos masina de spalat! Cu serviciul si eu sunt in aceeasi situatie, sper totusi sa gasesc ceva pana in august.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Offf, eu sunt iar racita. Cum adie un pic vantul, is gata. Desi ma imbrac bine. Sunt cu muci, febra.nas infundat, stare naspa. Sper sa nu ia V raceala, ca el abia scapa acum de a lui.

Iuliana, . Ii tot fac zilnic la v decalotare, putintel, cat vine. Dar mai e muuult de munca, i s-a lipit mult la loc :(

Si mie mi se pare ca Alice seamana cu sotul ei. Se zicea ceva de genu ca sotii cAre sunt compatibili si se se inteleg f bine seamana intre ei. Chiar ieri m-am intalnit cu o mamica, era si sotul prezent, au 2 fetite si ma uitam cu cine seamana fetele, si am realizat ca de fapt sotii seamana bine intre ei. Mie si Ooana si marius mi se pare ca seamana.

Ilinca, zi-mi te rog ce ai luat pt imunitate, ca vreau sa fac si eu o cura. Sunt varza!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Offf, eu sunt iar racita. Cum adie un pic vantul, is gata. Desi ma imbrac bine. Sunt cu muci, febra.nas infundat, stare naspa. Sper sa nu ia V raceala, ca el abia scapa acum de a lui.

Iuliana, . Ii tot fac zilnic la v decalotare, putintel, cat vine. Dar mai e muuult de munca, i s-a lipit mult la loc :(

Ilinca, zi-mi te rog ce ai luat pt imunitate, ca vreau sa fac si eu o cura. Sunt varza!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex


Crisule ce ai tu este raceala si nu are cum sa o ia si Vladut.....E facuta nu e luata...
Pentru imunitate poti incerca si tu Bronhovaxom ca este tare bun

Iar cu decalotarea mai bine faci tu incet, incet si va fi bine....Tare rau imi pare ca o ciuperca sau ce a avut Vladut a dat inapoi munca ta de atata timp....Macar data viitoare cand ii dai antibiotic sa il ungi si la putza cu NEOPREOL ca sigur nu se lipeste...Acum ca stii mai bine previi...

Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Mersi Iuliana, am notat. dar sa stii ca si raceala urata ce am facut-o la mi2, eu i-am dat-o lui v... Si stiu ca am facut-o, ca am iesit si atunci afara, am stat vreo 2 ore ( doar ca eu eram obisnuita sa stau doar 5 min pe zi). Si la fel am patit in oct, a racit v ( de frig noaptea, la un hotel in reghin) si pe cand era aproape gata raceala lui v, am racit eu. Pe cand sa imi treaca mie, iar a facut si v. Si tot asa am tinut-o vreo 5 sapt....



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Ca vorbeati de tinut bb pe burta mamei- v numai asa adoarme, dureaza 30 min adormitul la amiaza si 40-50 min adormitul de seara. Are 11,5 kile. Mie imi place ca imi tine de cald.

Noapte buna sa aveti, merg si eu la nani. Si il las pe sot la copil ca io is bleaga de tot.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Mersi Iuliana, am notat. dar sa stii ca si raceala urata ce am facut-o la mi2, eu i-am dat-o lui v... Si stiu ca am facut-o, ca am iesit si atunci afara, am stat vreo 2 ore ( doar ca eu eram obisnuita sa stau doar 5 min pe zi). Si la fel am patit in oct, a racit v ( de frig noaptea, la un hotel in reghin) si pe cand era aproape gata raceala lui v, am racit eu. Pe cand sa imi treaca mie, iar a facut si v. Si tot asa am tinut-o vreo 5 sapt....

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex


nasol cu atata raceala.... Clar trebuie sa faci ceva sa cresti imunitatea...Eu de cand i-am dat lui Tudor bronhovaxom (din decembrie) nu a mai facut nici macar un muc ratacit....iar acum de cand tmperaturile sunt peste 12 grade il scot afara fara caciula si doar cu o gecuta subtirica....fara ciorapi pe dedesubt si este ok...

Sanatate multa

Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
18+

Mergi la inceput