@ construit CASA ! (14)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

la 45 era si tot face figuri...de ma intrebam daca sa chem pe cei cu servicelul la centrala..dar nu cred ca este de acolo problema...multam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

E putin bagata in pamanat, cam la 30 cm maxim, stalpii sunt bagati in gropi separate, sapate mai adanc si turnat betonul separat...sper ca m-am facut inteleasa. Deci, am bagat mai inati stalpii ( ca inital nu vroiam bordura deloc, apoi mesterii au zis ca e buna sa nu sape animalele sa nu vina apa etc) si au facut si bordura, dar bagata 20-30 cm in pamant, este cu fier beton in ea. Da vom mai astepta, probabil cand vom face gardul in fata facem si operatiunea asta, daca alta varianta nu este. Ma gandeam ca poate se poate face o solutie din beton care sa o turnam peste sa mai intareasca sturctura... Ideea este ca gardul nu are cum sa cada, ca stalpii sunt bagati bine in pamant, asa ca putem astepta pana vedem unde se termina eroziunea asta! Multumesc Rufus!

Lumea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Eu astept sa spuneti ce oferte de gard aveti...sa fac si eu comparatii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Rufus, vom folosit lemn. E cea mai ieftina si la indemana solutie.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adialex spune:

Kim, mie constructorul mi-a cerut 43,2e/ml de bordura de beton,bagat in pamant 20 si in exterior 40cm cu stalpi de fier , cu prindere si tot ce trebuie; la mine suprafata este foarte mare, si pretul va fi pe masura ; pentru lemn inca nu am stabilit nimic, astept o oferta de la el dar mai caut si eu; poate aveti ceva info de unde as putea lua lemnul ieftin, ca am gasit niste preturi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

43 euro..pentru soclu si stalpi???..si eu am 60 ml de gard plin si 18 metri de gard prin care sa se vada..asta sunt noile reguli impuse de primarie..nu pot sa fac ce vreau eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adialex spune:

pare mult? nu stiu care sunt preturile; nici nu am intrebat la primarie ceva legat de gard; eu vreau sa fac tot gardul din lemn cu soclu de beton;
am 245 ml ;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

nici eu nu am intrebat:))..cand am depus pentru AC casa s-a depus si AC pentru gard..cum sa faci gard fara AC???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adialex spune:

inca nu mi-a iesit AC ;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui inbox

catrinik, atat de mult ati platit la gaze?! Sigur e vorba de mii de lei sau de sute de lei!


670 lei. Sau 6.700.000 lei vechi. Am gresit eu.
Da ... eu m-am obisnuit cu preturile astea.
Casa este insa veche si neizolata (am doar termopane). Si caldura merge 24/24.

Mergi la inceput