*****Capsunici in jeans Mai Iunie2007 (3)*******

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madaiulia spune:

Ce imi plac povestile despre alaptare si diversificare. Abia astept si eu. Deocamdata insa ma mai chinui cu greturile, mai ales acum dupa-amiaza si spre seara.
Betty Alexandra mai suge?
An@ cum mai merge diversificarea?
Ziceai sa-ti spun frecventa cardiaca, 176 b/min avem, sa sper la o fetita cu codite?
Chiqui nu mai chinui fata cu laptele praf, stie ea ce e bun . O sa fie bine si cu diversificare, o sa vezi. Sunteti bine acum?
Liviana la multi ani pentru Matei! Va bucur ca ati avut o petrecere reusita. Astept sa vad pozele.
Ella v-ati intors? Cum a fost la LO? A crescut nepotelul?

Mamica de David Andrei 10 iunie 2007 si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Mada, nu mai suge Alexandra, de la 2 ani si 5 luni, adica din noiembrie ... acum ma gandesc cum am putut sa ii dau sa suga asa mare, ca doar e zdravana si inalta, are aproape 14 kg, cm nu stiu, dar peste 90 ... inca e moale si cu corp si fata de bebe, ori chiar asa este, ori asa o vedem noi :) ... asa diferit le-am tratat, in sensul ca pe andreea am vazut intotdeauna mai mare decat era, si am asteptari mari de la ea, pe alexandra tot bebelus o vad ... imi este dor de bebelusi, dar nu imi mai trebuie inca unul ... tin pumnii sa fie cu codite daca asa vreti.

Ella, La multi ani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Mada, pai nici nu o mai incercasem de mult, insa sunt tare obosita ca noaptea suge si la 20 minute, mananca foarte des si foarte putin si sunt mai mereu moarta de somn si mi-e ca nu se satura doar cu un san.
Noi aveam 146 b/min. Oricum eu mereu m-am gandit ca vei face fetita!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Ella, cu toata nebunia am uitat sa iti zic La Multi Ani!!!
Laaa Muuultiii Annniii!!!
fericiti si frumosi :)

Anca, Manu 02.06.2007 si Mihnea 09.04.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Multumesc tuturor pentru urari!

Madaiulia,
fiindca ma intrebai de bebelus...e un soi ce nu credeam sa existe; e tot numai un zambet, gangureste mult, e cuminte si doarme toata noaptea dus, adica de la 11 pana la 7 dimineata.
Cand e treaz, sta la centrul de activitati si trage de jucarii, le vorbeste in legea lui; daca se plictisea, dadea din picioare si atunci ii cantam si se linistea; ma gandeam ce diferenta, nu statea asa decat 5 minute pana se enerva destul si incepea sa racneasca.
Am iesit cu bebe in oras, la restaurant, dar a fost o placere.

Mi-a fost dor de , abia asteptam sa-l vad.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

La Multi Ani, dragelor, de 8 Martie!

Sa traim, sa inflorim, sa ne fie viata placuta si sa fim iubite de cei dragi! Sa ne creasca puii, sa ne bucuram de ei, sa fim intelepte si cu zambetul pe buze chiar si in momentele mai putn vesele!

O primavara minunata tuturor!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

La multi ani Mihamora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

La multi ani! Mihamora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

La Multi Ani, Mihaela! Multa sanatate si fericire! Mai asteptam vesti de la voi, cum sunt baietii?


Fetele, asa cum am promis, am adaugat poze recente pe web:

https://picasaweb.google.com/105392676973698735885/IanFebr2012#5703778123534021666

si din martie aici:

https://picasaweb.google.com/105392676973698735885/MartieAprilie2012#

Enjoy!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

La multi ani Ioana! o gramada de pestisori in odiseea noastra...

Liv,
ce a crescut Matei si parca seamana acum mai mult cu tine; Bogdanel tot fata de bebe are, e aproape neschimbat.

Mergi la inceput