Strugurasi de Sept-Oct 2011 *47*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Nici noi n-avem probleme cu pielea si spalam hainele la gramada cu ce apucam, si mai nou impreuna cu hainele adultilor. albele cu albe si coloratele cu colorate, indifenet ca-s blugii lui paco sau hanoracul fetei.

Scandalagioaica mea bolboriseste ´mam-mam si bam-bam´ jucariilor. o fii mai usor sa jica mam-mam decat ma-maż

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Neata, Neata

Laliiiiiiiii, Doamne cum te organizezi tu bravo tie

Eu de cand am nascut de doua ori l-am fericit pe sot

Creola, mai mult s-a speriat.Nu are nicio vanataie.am gasit-o cu fata in sus.Patul are 50 cm inaltime.


Mai eu ii spal hainele cu Ariel sau Tide ce gasesc si eu la promotie De calcat i le calc ca-mi place cum se aseaza pe ea.Am mai spus
Pe caput si pe corp o spal cu sampon Jhonson Baby.
Pe noi ne-a ferit Domnul de dermatita.


Luna asta am luat 250 gr in greutate si a fost diversificata.Ma intreb daca ii dam numai lapte cat imi lua in greutate.

La 7 luni avem 6,600 Kg.

S-a facut o nazdravana si de aceea am inceput sa o pun in premergator.Dar cum vine in sufragerie se uita la calculator si incepe sa planga.Vrea si ea la tastatura sa butoneze.Chiar daca este calculatorul inchis.

Merg sa pun poze.

Va si o zi frumoasa va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

may de ce zice cumnata ta ca nu este bine sa manance la 4 ore ?
cu ce ati inceput diversificarea , cu cereale de orez ?

michella cat de scumpa este Teodora , draga de ea
si eu ii zic lui T 'adorabilul' si 'minunatul'

rach ati trecut deja la carnita ? eee si ziceai ca nu papa Anastasia
bravo ei
noi chiar daca suntem printre primii care am inceput suntem in urma rau

creola eu le as striga pe toate la catalog sa vina sa animam din nou subiectul dar....se pare ca nu prea mai vor sa mai scrie , ca de citit este fff citit subiectul...asta e...
mie imi pare rau ca incet incet se retrag fetele
eu incerc sa scriu cat mai des , chiar mi ar parea rau sa moara clubul nostru

_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Jade de ce nu treceti la carnita.Dupa 2-3 saptamani de lume poti sa-i dai si carnita.Ii da un gust mai bun.
Eu de asta ma trecut.

am dat morcov, dovlecel, pastarnac separate cate 3 zile, o zi telina ca nu i-a placut apoi am luat combinatii cate 3 si dupa am inceput sa le amestec pe toate si am ineput sa-i dau si carnita si ungalbenus de ou.In prima zi un sfert de galbenus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

rach nu i am dat carne pt ca de vreo sapt este in greva totala si nu mananca nimic
dar cum va incepe iar sa pape cu placere o sa i dau
inca nu stiu de care

Anastasia este o frumoasaa , o papusica
si ce mare s a facut !

La Multe lunite Ela si Eva

_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador
alayna voi ce mai faceti ?
sunteti acasa deja , nu ?

de T 6+



Hello si de la noi

Multumim frumos pentru intrebare , da am ajuns duminica dimineata acasa


Ne-a luat cateva zile bune sa despachetam si spalam tot ce-am avut cu noi .
Vacanta a fost prelungita ,deoarece pierdusem actele originale(certificate de nastere,de casatorie etc in drum spre consulat) prin Cairo ,multumim lui Dumnezeu le-am recuperat cu greu .

Am fost bolnave cand eu cand Noura ,acum suntem bine si ea e fericita ca e acasa ,acolo era in stres ,toti o luau in brate si stateau deasupra ei , se simtea sufocata

Diversificarea nu am inceput-o inca ,cu toate ca pierdusem laptele din cauza antibioticelor si medicamentelor luate o saptamana ,i-am dat numai LP , dar de cand sunt acasa o tin mult la san si ohoooo mi-a revenit lapticul cum il aveam acu vreo 2-3 luni , am scos din LP , ii dau doar 200 ml / zi ,restul san .
Am fost sfatuiti sa incep diversificarea dupa 7 luni ,vom incerca sa asteptam pana atunci .

Aseara s-a ridicat in fundulet singura de 3 ori cand ne plimbam pe afara ,salteluta e ridicata la 30 C si probabil a ajutat-o .
Daca-o pun in fundulet sa stea,se duce pe laterale sau in fata

Iesim afara zilnic cate minim 6 ore, ne simtim foarte bine ,ne iubim mult si incerc sa petrec cat mai mult timp cu ea ,chiar si cand doarme stau si-o privesc .
E atat de dulce ,gangureste ,iubesc cu ma joc cu ea,mi-am pierdut orice interes pt Tv ,internet sau orice ma face sa stau departe de ea .

AM citit doar capitolul trecut ,am de recuperat vreo 12 capitole,nu stiu cand imi voi face timp


Va pup si o zi minunata !






Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Alayna,bun reveni acasa!! Lasa-le incolo de capitole,zi ce te intereseaza si iti spunem noi , pierzi timp citind tot.

Rachel , eu il fericesc mai des,inca nu ca Matza pe sotul ei,dar na,nici nu ne lasam prea in urma.

Fata mea s-a trezit si gangureste singura. Azi s-a ridicat in fundulet si a stat asa mai bine de 10 minute! Eram cu ochii in lacrimi de la primul minut,pe la 3,deja plangeam de-a binelea ca a crescut fata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

dbunny, i-am dat dupa lm.
acum o astept sa se trezeasca si ii dau inainte de masa.

lena, merci :)

jade, ca ea le dadea la ai ei la 3 ore. i se parea f mult 4 ore. eu i-am spus ca si la 4 ore imi face mutre de numa...

de ce ii fericiti pe soti asa rar? am facut eu de mai multe ori si vorba aia abia ne-am reunit :D sunteti tinere, de ce va privati si pe voi pana la urma de o viata sexuala sanatoasa?
ma rog, treaba voastra.


aseara am fost la petrecere. am ajuns acolo cu un decolteu normal, pe la 1 noaptea aveam ditamai decolteul ca mi se umflasera sanii de lapte :)) bine ca am avut un pulovaras si l-am pus si incheiat la primii nasturi ca mai aveau putin si-mi ieseau din rochie :))
ne-am distrat, ne-am dantuit, dar eu abia asteptam sa ajung acasa la bibi
mie nu prea imi scade lactatia.
bine, nici eu nu prea ma indur deloc. o pun zilnic la san, parca-s tampita. peste o sapt incep serviciul...

azi iesim prin oras, e f frumos afara.
maine ne vin niste prieteni si facem un gratar.

weekend frumos!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

apropo de piele. lui Beatrice i s-a uscat pielea destul de nasol pe trunchi. din cauza apei f dure de aici. ne-am luat un filtru dar inca e uscata. o dau cu lotiune, dar inca n-am apucat sa cumpar ceva mai ca lumea. ce recomandati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_iasi spune:

Buna dupamiaza fetelor,sunt o mamica care doresc sa comunic cu voi...asta cand imi permite timpul,avand doi prichindei Matei care are 4 luni si 4 zile si Teodor 3 ani si 6 luni.
Ma primiti printre voiInainte am fost la alt grup dar din pacate nu mai este asa de activ!
Eu am ami citit din urma de cateva capitole si nu am indraznit,mai ales ca nu intru atat de des...dar acum am nevoie sa vb. si cu alte mamici ca sa mai ies din aceelasi program pe care-l am zilnic,nu e la fel in fiecare zi dar e bine sa mai fac si alt ceva

Mergi la inceput