Strugurasi de Sept-Oct 2011 *47*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Sa nu ma certati dar eu o mai pacalesc pe Anastasia sa manance.Ei ii place sa se joace cu pungile.Si ii dau punga de la servetelele umede sa se joace cu ea.Cand deschide gurita sa bage punga in gurita eu ii dau lingurita cu legumele si ea le papa fara sa mai zica ceva.Chiar incepe sa rada.Crede ca ma joc cu ea.

Bine... pana la urma nu mai vrea nici asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

racheel ziceam de ou si fructe fiindca la noi se da unda verde la frcute la 5 luni, iar la galbenus la 9 mi se pare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Oana stai linistita iti tin companie, am un bebe mucios deci rezultatul e ca stam in casa.

Fetelor pana la ce varsta nu se da sare, ca ma tot bate soacramea la cap sa ii pun sare in mancare si eu nu si nu.Acum cand m-am dus acasa imi spune ca s-a uitat ea la Totul despre mame si au zis alea ca se pune totusi putin de sare in mancare.Eu bineinteles ca am intrebat-o ce face bine sarea? Ca daca e ceva de ce il privez ok o bag , daca nu nu ii vad sensul ca Iancu mananca si asa.

Acum sa o lasam pe soacramea ca poate sughita, voi gasiti undeva cereale, biscuiti pt bebei fara zahar? Eu nu am gasit , fara gluten nu e neaparat la noi dar sa ii bag zahar deja, mai ales ca si fructele au suficient , si nu stiu de care sa cumpar.

Da, la Brenciu a fost vis, mi-a dat o colega biletele, mai avem putin si plangeam cand a trebuit sa plec.

Vroiam sa va intreb voi va simtiti obosite, eu de cateva zile sunt varza, ma duc sa ii dau seara mancare lui Iancu pe la unu si ma trezesc pe la 4 ca tot nu m-am intors in pat am adormit la el in camera.Apoi ziua uit sa ii dau mancare, noroc ca la asta plange el si imi aduce aminte si multe altele.Chiar am nevoie de o pauza , problema e ca nu am cum sa o iau.pe cine as putea chema oare sa ma ajute?(intrebare retorica, nu exista raspuns).cred ca in we o sa ii zic sotului sa ma foloseasca doar cand are nevoie de titi in rest nu sunt disponubila.

iar am scris un cearceaf in care ma plang.

Cine spunea ceva de desfintarea grupului nostru, nici sa nu va ganditi, o sa va vanez la telefon pana va intoarceti, am prea multa nevoie de voi

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Ooka despre trezitul noaptea sa pape, pot sa iti zic cum e cu al meu, de la doua luni se trezea doar o data sa pape pe la 5, apoi de pe la 5 a inceput sa se trezeasca de 3 ori , uneori chiar de 4 pe noapte si de atunci nu si-a revenit, aum rar se trezeste doar de doua ori.si ziua mancam din doua in doua ore, chiar daca are doua mese solide care depasesc de multe ori 100 ml, nu sta mai mult de doaua ore fara sa manance, decat daca e afara.

Asa e el ii place sa manance des, dar in conditiile date luna trecuta a luat doar 400g deci mananca cat ii trebuie si nici nu e fff energic.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Anca si eu ma simt obosita.Dar mergem inainte.De multe ori zic ca o sa dorm si eu langa fiie-mea dar nu-mi vine

Doarme de la 10.30.

Dbunny aici chiar se incepe cu galbenus inaine de carnita.Galbenus se da de la 7 luni.Am zis ca 4 zile inainte de 7 luni nu o sa-i faca rau.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Dbuny, eu am afumat legumele

De ce sa nu-=i dau galbenus inaintea fructelor?Nu este bine?
Am dat 3 zile carnita, apoi i-am dat galbenus, un sfert, fumate, 3 sferturi si unul intreg ieri si azi sa incep cu fructele.
Ii place galbenusul mai mult decat carnita.


Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)





le-am afumat si noi ieri, dar nu a papat nik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Oana, esti tare rau
Ce-mi place sa te citesc
O sa luam un aparat pe aburi pentru piureul de legume si blendareul.O sa luam si storcatorul de fructe si razatoarea de sticla.
Legume, fructe o sa cumparam de acolo.Iaurt la fel si cereale sau ce mai papam noi.

Sei, nu l-am intrebat pe sot la ce hotel.O sa-l intreb si o sa-ti spun.Stiu ca este de 3 ***.Parca asa am inteles.Perioada 3 iulie 8 iulie, 750 lei doua persoane, mic dejun inclus.





Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)





f ieftin, zi-mi si mie ce hotel.. noi iesim la 1200-1300, 7 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

si noi mai mult ca sigur , tot inceputul lui iulie
cred ca o sa ne suprapunem mai multe in perioada aia
eu voi merge ca in toti anii trecuti in Navodari , in capatul statiunii Mamaia incepe zona de campinguri care este ff linistita
uite www.marinasurf.ro/" target="_blank">AICI
abia astept

oana ce ma distrezi cand povestesti unde stai
parca ai locui la cuca macaii in varf de deal

si eu am impresia ca Ioana a mai fost pe la noi ....

_


de T 6+





super locatiia..poate la anu..
de ne suprapunem ne intalnim da?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Sei, l-am intrebat.Ten Hotel Union.770 lei, 5 nopti.. si are 3 ***.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Rach , fetele noastre parca ar fi surori. Eu acu ma uit ca inca mai am din punga de scutece si nu imi vine a crede! Luni trebuia musai luata alta noua. Ma duc la biserica sa dau un pomelnic pt economie.

Jade , tot un fel de cuca macaii e la mine. E un cartier chipurile rezidential numai ca atunci cand ploua glodul e pana la genunchi. Mi-am luat cizme de cauciuc ca sa pot sa ies cu fiica-mea la plimbare prin noroi. Intr-o zi mi-a intrat piciorul pan' la glezna intr-un noroi din ala vartos de am tras oleaca de el ca sa iasa. Acum nu mai e noroi..e praf. si cum strada la mine e lata (are 7m) ...(ca tartanii ceilalti nu au vrut sa lase din terenul lor si au niste drumuri de 2 m sau fundac), aceesi tartani fac curse cu masina , pe strada mea ! pe care am si platit-o cand am luat terenul! In alta ordine de idei o sa va fac odata o poza sa vedeti ce priveliste am eu din curte , de pe dealul meu, pe un deal din departari ...ati murit si n-ati simtit!!! Ia sa ma duc sa vad daca pot sa pozez si ma intorc sa pun poza daca iese bine ca e cam departe ..

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput