Aspirante optimiste > 20 (777)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Neata fetelor, e binevenita cafeaua voastra!
Laura mai asteapta o zi doua,poate e prea mic
Popi asa faceam si eu ca tine imi programam vacantele cu mult timp inainte doar ca acum am multa treaba la serv pana in iulie nema concediu,apoi avem multe nunti...
O zi scurta si placuta va doresc si eu!

------------------------------------------------------------------------------------------
Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Ahh da, am uitat sa va zic ca ieri am gasit aspenter de aici din Viena(mi-a cumparat doamna la care stam, ca ea este de aici) de 75mg cum mai luasem cand eram in tara, doar ca difera "titlu" de pe cutia aspenterului: Thrombo ASS.
substanta de baza: acetylsalicylsäure (adica acid acetilsalicilic)
cred ca e acelasi aspenter ca in tara, Tzuky mi-a zis ca se gaseste cu denumirea ASS. Multumesc Tzuky

Tot ieri am inceput sa iau ASS-ul, si Doamne ajuta! sper sa nu mai am de a face cu dismenoreea. Ca de aia am dureri mari in menstruatie, asa am observat la mine: de parca vrea sa curga sange si nu are de unde, luna asta mi-a curs cam putin menstruatia, a venit regulat fara intarziere, dar cam putin. Durerile mari tot au fost prezente, dar nu asa puternice ca datile trecute cu voma etc,. pt ca luna asta luam Mg+complexulB+vitE si mult ceai de musetel si multa bere de aia fara alcool si all day intinsa in pat cu picioarele pe caloriferul fierbinte-si asa cat de cat durerile au fost mai "calme" luna asta



Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

neata fetelor care au mai intrat

mica

mihada,mi-au intrat cateva-fibrinogen,inr,heptatitele,hiv,sifilis,tiroxina,attpo,cmv,rubeola.toate bune.astept al 2 lea set si apoi al 3lea.eu am intrat cu useru si parola.ca pe mail le-am primit azi doar pe ale sotului.de ce nu vrea al tau sa intri pe forum?eu scriu langa al meu si ii si povestesc de ce citesc pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mica26 spune:

mihaela, mii de scuze...nu ma deranjezi deloc...miercuri mi s-a virusat cacl la birou si nu am mai putut intra, seara am fost obosita rau, iar ieri am fost plecata la iasi toata ziulica....iti dau add azi ca si eu vreau sa vb! nu te supi, te rog!

Mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Ma scuzati am postat adeneaori cateva randuri, apoi le-am sters ca mi-e rusinica de cele scrise

Va doresc o zi frumoasa



Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi32 spune:

Mihaela, daca iti da ca buletinul nu e elaborat inseamna ca nu sunt gata analizele. Eu fac des analizele la Synevo si am patit si eu de multe ori, cand nu erau gata, sa apara acest mesaj.

Eu va citesc mai nou, pana acum am urmarit la forumurile trombofilia, o cauza a infertilitatii si gravidute cu trombofilie.

Si eu imi doresc sa raman insarcinata la fel ca multe dintre voi, va salut pe toate cu aceasta ocazie. Luna asta am facut stimulare cu monitorizare.

Numai bine si cat mai multe vesti bune.


MTHFR A1298C homozigot, PAI-1 675 4G/5G heterozigot
1 sarcina oprita in evolutie in 2009, 6 saptamani (inainte de a afla de mutatii)
Tratament: Femibion 1/zi, Aspenter 1/zi, Magne B6 2/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Velvet bine ca sunt bune astea, sa stii ca nu iti trimit email pana nu le termina de facut toate, de asta mi-a zis si mie sa verific eu la o saptamana ca atunci ar trebui sa fie gata o parte din ele.
Velvet sotul vrea sa nu ma mai gandesc la atat de mult si crede ca daca intru pe forum si citesc ce pateste fiecare dupa ma gandesc si eu oare nu am aia sau aialalta, asa ca eu intru fara sa stie el, ca sa nu avem subiect de dispute.
Deny ma bucur ca ai gasit aspenter si mie imi place copilasul ala frumos de la avatar.
Mica ma gandeam eu ca nu ai vazut.
Fetelor ce bine de cele care sunteti in bucuresti sau in orase mari, noi aici nu avem concerte nu avem nimic, cateodata parca simt ca sunt in fundul lumii.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Mimi multumesc de raspuns, eu ma refeream ca nu corespunde nr de buletin cu nr de pe factura, ca si eu am maifacut si vericam tot asa cu user si parola, acum o sa vad daca tot asa imi zice pana miercuri sun la ei si intreb.
Cred ca o sa iau niste emocalm ca sa ma calmez nitel, nu am motive sa fiu suparata dar simt asa o tensiune in mine si as vrea pe marti poate sa repet prolactina care mai mult ca sigur o sa iasa in limite.
Ce greu mai trece timpul asta, asa astept sa vina uratii mai repede, dar mai am inca 5 zile de duphaston


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt

Bun gasit in noul capitol.
Din cate vad se anunta berzele la orizont, sa speram ca o sa avem un capitol cu linii duble si multe fete cu teste pozitive.
Mya cred ca la tine este dar cel mai bine iti spune o beta.
Raluca, dana sper sa plecati si voi la odisee si celelalte fete care trebuie sa se testeze.
Miky imi pare rau ca nu ai fost pe aceeasi lungine de unde cu doctorita, sa speram ca ramai si nu mai este nevoie de inducerea menopauzei.
Moni tu cum esti? La mine la buric s-a trecut asa de frumos, nici nu ma mai doare dar acum s-a luat coaja de la gaurica din stanga si ma doare, s-a si nrosit roata sper s?
a nu fie nimic, sa se treaca odata.
Eu plec la tara, vorbim diseara sau maine.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.



"neata fetele!

la mine e bine la buric - mai am doar vanataia care isi face fazele cunoscute
dar de durut nu ma mai doare nimic

Miky, pe tine te-a durut dupa laparo' cand tia venit menstra?
sau nu te-a mai durut nimic dupa ce ti-a curatat-o pe doamna endometrioza?

Sunt curioasa pt ca pe mine incepe sa ma incerce cate o jena...in cateva zile tre'sa apara menstra...de n-ar mai veni....

dar cred cca o sa vina
sanii luna asta nu m-au durut deloc....nu sunt nici f umflati....

sa vedem....

Aspenter (75 mg) 1/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi32 spune:

Si eu mi-am pierdut rabdarea pana mi-au venit toate analizele de trombofilie. Intram de nu stiu cate ori pe zi pentru a vedea daca nu a mai aparut un rezultat nou.


MTHFR A1298C homozigot, PAI-1 675 4G/5G heterozigot
1 sarcina oprita in evolutie in 2009, 6 saptamani (inainte de a afla de mutatii)
Tratament: Femibion 1/zi, Aspenter 1/zi, Magne B6 2/zi

Mergi la inceput