La Multi Ani!!! Fluturasi de mar-apr 2011 (139)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua si de la noi!

Am intrat doar pentru a saluta pentru ca trebuie sa merg la bucatarie sa fac ceva de mancare ca abia acum am constientizat ca am terminat mancarea gatita si nu prea am idei acum ce sa fac pentru masa de pranz si apare sotul intr- ora. Nu vreau oua prajite, nici pireu,nici omleta, nici cartofi prajiti, nici paste....ce alte idei de mancare rapida imi puteti da, va rog!!! Mi e nu imi etse foame ca am baut 2 freshuri de portocale si un mucenic dar trebuie sa fac ceva pentru domnul sot.
Poate ma ajutati voi cu o idee/doua !!!

Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhynna spune:

strumphitza ....no comment.....as mai putea adauga ceva la ceea ce ai spus tu?ai gasit partener de cearta azi....puteai sa-mi spui frumos nu sa ma iei la impins.....
Nu da vina pe mine ptr.pozele disparute de pe picassa...DUPA CUM OBSERV EU ESTE NEVOIE DE ACORDUL TAU PE ODISEE....CA SI CUM AS FI VREO INTRUSA CA VEZI DOAMNE CELE DE ANUL TRECUT NU M-AU PRIMIT PE ODISEEA LOR....DAR CE SUNT VREO PARIA CUMVA?SAU E O ODISEE PE CLASE SOCIALE UNDE TU HOTARASTI CINE MERITA SI CINE NU SA ZICA CEVA?

Imi cer scuze tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

rhynna atat doar te mai intreb : tu i-ai dai cheile casei tale cuiva pe care l-ai cunoscut anul trecut , timp de vreo 2 sapt , pe ici pe colo... apoi dispare fara urma si acum apare si iti cere cheile casei tale, le-ai da sa-ti cotrobaie prin sertare si sifoniere?? ...asta asa ca si comparatie

si nu , nu mi-am luat odisee, si nici forum, nu eu-s sefa pe aici, nici nu vreau asa ceva, eu doar mi-am spus punctul de vedere si nu era necesar sa tipi in gura mare , aka majuscule !

parola poate sa ti-o da orisicine, ca doar nu-s la mine cheile dar precum vezi nu ti-a dat-o nimeni pana acum desi forumul de aseara pana azi l-a citit ceva lume care are parola si email la contul odiseei de picasa nu ?

eu cu asta am terminat acest subiect s daca vreo persoana considera ca ai dreptul sa primesti parola acum, nu am nimic impotriva, sa fie...ca doar eu pozele mele mi le fac publice si de pe contul meu de picasa aici si vad multe persoane straine de odisee pozele mele pe net, deci eu nu spuneam de mine...


q.e.d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhynna spune:

Nici nu le mai cer...parola si contul.... ca nu m-am gandit ca e asa un mare caz.....dar ma rog...scuze inca odata....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

am revenit si eu de pe drumuri. Mai tb sa trag o fuga pe seara ca era o coada la posta nu stiu de ce era asa imbulzeala...

strumph, linisteste-te, nu te ami enerva

rynna, nu tb sa te superi, strumph are dreptate. Tu nu sti cate pb au avut unele fete cu pozele de pe picassa, se stergeau constant albumele unor fete, la altele se stergeau doar unele poze si chestii de genul asta. Dupa ce am schimbat parola si au avut-o doar fetele active s-a rezolvat problema. Sper sa intelegi
Daca vrei sa vezi poze cu copilasii mei, am cateva facute publice la semnatura.

gata, am fugit la treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

mi-am mai adus aminte de ceva...

cami otita am descoperit-o cand am fost la control pentru operatie, pana atunci nu s-a uitat nimeni in urechiutele lui. Dr-ita pediatru nu se uita (nici nu cred ca stie..si nici nu cred ca are aparat pt asta), si nici in iarna cand am fost la spital la urgente nu s-a uitat nimeni. Otita seroasa nu doare neaaparat..pe Cristi nu-l doare..dar din cauza asta nu aude asa bine Sunt convinsa acum ca din cauza asta nu pronunta unele litere..pentru ca nu le aude bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhynna spune:

merci madutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Ally, acum cand am citit cred ca e prea tarziu, nu?
Rhynna, sa sti ca si eu cred ca Strumph are dreptate, noi aici(sa ma corecteze cineva daca gresesc)suntem mai mult ca un forum suntem niste prietene, mai de la distantza, dar avem o conexiune intre noi, am trecut exact ca si prietenii si prin bune si prin rele, ne-am contrazis intre noi,ne-am certat, ne-am impacat, ne-am tinut pumnii la examene si controale medicale, ne-am vaitat si am primit sfaturi si incurajari. N-am incuiat usa nimanui, si fete precum alehiam, lparapala, bluenight, Miha02 pot confirma asta, dar nici n-am lasat usa de la intrare larg deschisa, nu de alta dar ne-am luat-o unele dintre noi pe parcurs.
Eu de exemplu, desi eram activa pe forum nu am putut pune poze ( din motive tehnice)si nici n-am cerut asta...Si da, eu sunt una din persoanele de care amintea Strumph, nu-mi place sa ma expun, fetele stiu cat a durat sa pun o poza cu mine, si nici copilul nu-mi place sa-l expun...Asa ca daca vrei sa reintri in gasca, nu-i nicio problema, dar ai si tu rabdare si asteapta sa treaca un timp de reinegrare
Mada la posta mereu e coada
yasmy, ce bine ca ti-ai facut planul... la socrela te duci cu masina sau avoinul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhynna spune:

Delia ...de postat voi mai posta una alta....dar parola de la cont nu o voi mai cere ptr.ca nu tin neaparat sa o am si mi se pare ca ma milogesc degeaba....am inteles aspectul ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Helloooooo

La noi e o vreme suoperbaaaaa. astept sa se trezeasca matza mea ,sa papam si sa iesim afara. vad ca de catva zile tot incearca sa sara peste somnul de dimineata dar nu prea poate mereu. acum de exp doarme cand de fapt,ar trebui sa pape. I-am pregatit azi ciorbita de pui cu lobada si acrita cu bors....sa vedem daca ii place.

Multumesc tuturor pt urarile facute noua, multumesc din suflet. Aici e f bine,liniste,copii,aer curat,mamici peste tot,oamni civilizati etc.
Ne plimbam toata ziua prin parculete si pe langa padurice. Acum fac curat ..strang frunzele moarte si cregi cazute si le da foc si miroase a tara
E un loc de joaca mare mare unde e mult nisip si teei ii place mult sa stea cu mainile in nisip ...e fascinata. pe la 17 ies copii de la gradi si vin direct acolo si sa vezi atunci zumzet de copii...ne place mult.

Intre timp a venit si restul de bucatarie,ne-am cumparat si cateva covoare,perdele peste tot. mai avem destule de facut( mobila living,masa cu scaune etc) dar incet incet iau toate contur. In curte e pamant plin de pietre si fff moale...inca sunt balti de apa de la zapada. Nu stiu daca pot face ceva cu el acum. oricum neam interesat si ne ajung la vreo 11 mil rulourile de gazon ( anul trecut erau duble ca pret)....iar daca punem pamant si sa ne ocupam noi de gazon be duce tot la vreo 7 mil si numcim inzecit. oricum inca studiem problema. Acum vreau sa pun ceva ceapa dar e pamantul prea moale nu se poate face nimic. mama vine pe 1 apr si ma va ajuta ea atunci,poate se mai usuca pana atunci

voi face cateva pozici sa va arat si voua ca am ramas doatoare,mai ales lui yasmi

va pup fete dragi si va doresc o zi minunata

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput