FIV CU OVOCITE DONATE - cap. 12

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Miracol, mie imi suna bine planul tau, sunt convinsa ca vei reusi, ai si backup,esti tinerica, chiar sunt ffff optimista!
Looana, maine e ziua cea mare! Sunt convinsa ca ai emotii, tin pumnii sa fie exact cumiti doresti!



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Amalia, multumesc din suflet!
Trimit pe pm numele de botez.
Doamne ajuta!



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dubinaus spune:

Miracol ... hey, hey, 5-10 % nu inseamna aproape imposibil!!! , inseamna o sansa din 10, deci e ceva!

Draga mea, la varsta noastra trebuie sa dam o sansa organismului. Zic medicii ca pierzi timpul, hm, pai oricum nu ai de ales, nu iti ramine decit sa faci de zor si sa te rogi Domnului.

Analizele le voi repeta si eu in mai, cind ma intorc dintr-o deplasare mai de lunga durata. Medicii spun ca, dozarile hormonale se fac intre a 3-5 zile a ciclului menstrual, prima zi de singerare fiind ziua intai.

Ma intrebi de ciclu regulat. Al meu nu a fost prea regulat din vara, de fapt, s-a dereglat in ziua inmormintarii. Atunci mi-a venit brusc, desi eram la mijlocul CM. Apoi si-a tot facut de cap, ba intarzia, ba venea de doua ori. Asta m-a facut sa ma adresez medicului.

Si endocrinologuul si ginecologul mi-au prescris Duphaston din ziua a 16 pina in a 25. Asta mi-a regulat ciclu. Mai iau 1/4 brocriptini pentru prolactina marita. In rest vitamine, acid folic, MgB6, vitamina AE.

Draga mea, nu trebuie sa dai mainele in jos! Asculta-ti organismul, da-i o sansa, s-apoi poti incerca FIV cu donate.

Eu am sa fiu alaturi de tine :)

Fetelor, mai am un mesaj si trec de 10 :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

ma rog si eu la Dumenzeu Brigit, sa ma jute sa-i implinesc marele vis...de a avea o familie implinita!sa ne ajute Dumenzeu pe toate...si ma rog Lui tare sa imi dea putere ...stiu ca nu va fi o lupta usoara...dar sunt hotarata sa incerc ...nu vreau sa risipesc nici cea mai mica sansa...cum spui tu ...am noroc cu varsta...si trebuie sa profit acum!
pup gemenasii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

scrie repede Dubinaus sa iti vedem mesajele la timp...ai dreptate in ceea ce zici...
nu-i de mirare ca ti-a venit ciclu atunci, de obicei asa se intampla...pe fond de emotii si stres puternic vine mai repede sau chiar in ziua cum ai patit tu cu tragedia itamplata cu fratele tau!
daca ai prolactina marita, da doamne sa fie doar aia problema ta majora...nu-i f mare stres...cu medicamente si un regim adecvat o reglezi...si scapi de probleme....prolactina marita inhiba ovulatia si implicit ai ciclu dereglat....la mine prolactina a iesit in limitele normalului...de asta medicii au sarit asa pe mine...ca nu are rost sa incerc nimic si sa mi-as pierde timpul doar si banii...
am zis ca o stimulare ovariana nu e scumpa...si eu tot o fac!
iubiti-va mult fetelor...va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dubinaus spune:

Mesajul asta, care e al 10-lea la numar, va fi un "foaie-verde". Il scriu de dragul recordului.

Fetelor, imi amintesc de o doamna care a facut un FIV la Kiev, era din Italia (daca nu gresesc) si a reusit cu gemeni. Stiti cumva ce mai face?

D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alba spune:

Fetele mele
Eu acum mai fac una alta sa imi las casa in ordina cat tip sunt plecata, ma apuc imediat si de bagaje si stau cu sufletul la gura sa treaca timpul odata. Maine dupa-masa plecam la cluj, acolo stam o noapte si, sambata cat mai de dimineata, plecam catre Brno. Parca nu imi vine sa cred ca vine si randul meu! Sper ca e cald pe acolo, ca eu deja am trecut la grderoba de primavara.
parca acum ca trebuie sa plec, tot gasesc cate ceva de facut prin casa, care altadata nici nu mi-ar fi atras atentia.
spor la treaba, mie, zic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dubinaus spune:

Alinutz! Incredere in Dumnezeu si sa fie intr-un ceas bun! Iuh, am emotii pentru tine.

D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Alina lasa ca e bine ca poti face ceva prin casa asa nu stai cu sufletu ;a gura iti distrage atentia si bine ca lasi casa ok ca pe urma trebuie sa stai linistita cu bebei in burtica totul va fi bine sunt sigura nu uita ca acolo sus cineva te iubete daca ai ajuns sa faci drumul de miine

amalia tsakoniati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alba spune:

Multumesc, fetelor! mai fac cate una alta si iar trag cu ochiul la forum. E asa de addictive

Mergi la inceput