Bulgarasii de ian.feb2012 in casa noua! {1}

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27

nici eu nu am depus nici ptr alocatie

mai fetelor eu am 6 saptamani si nu mi-au trecut lohiile, sunt galbene ...nu m0am dus la dr, luni ma duc ca nu mai tine

olga da-mi si mie un semn ca vreau sa cumpar si eu pentru un copilas

plange de rupe fir-ar sa fie de colici

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si de Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze






Si la mine durteaza lohiile ,tot galbene, si am fost la controlul de 6 saptamani acum cateva zile, e in regula, mie mi-a dat Multi Gyn care se dizolva in apa si spalaturi cu acea solutie... cu irigatorul binen-teles. Dar oricum du-te la Dr. Cel mai bine asa , ins avroiam sa te linistesc ca nu e o problema dc ai acea scurgere.Iti va face si papanicolau , mie una mi-a facut.



ANE-MARIA mamica fericita de Bianca Maria ( 08.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:



Eu m-am saturat de colicii astia cand am crezut ca mai trecuse parca a inceput mai tare .
Azi noapte a plans dupa baita de la 9 apoi in brate cu ea pan ape la 1 noaptea abia a adormit , s-a trezit pe la 5 a papat apoi iar somn pana pe la 9 ,iar papat si culcat pana pe la 11 dupa care am iesit cu ea in parc .
As prefera sa stea treaza ziua si sa -mi doarma noaptea mai bine , dar nu stiu cum s-o tin treaza si sa nu planga din cauza colicilor.
Eu cred ca o sa raman cu un san mai mare unul mai mic, pt ca de multe ori Bia mea mananca dintr-unul si se satura si nu reusesc sa o trezesc sa pape si din celalalt si chiar dc se trezeste nu mai vrea :(.

Of ce nasol e sa stai departe de oras si sa n-ai permis
Mai sta careva in Voluntari ?



ANE-MARIA mamica fericita de Bianca Maria ( 08.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Ane, la noi a mers dupa o saptamana cu espumisan si debridat. le dadeam alternativ. Dupa ce ne-am reglat le-am scos si inca suntem ok, slava Domnului. Daca e ceva intram din nou pe ele.


Mamica de grasunel Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Anda, cumva ce-i povesteai Ameliei era despre Tudor al meu?. Exact asa e si al meu!
Georgia si mie mi s-au prescris tot acele anticonceptionale numai ca eu nu le iau deoarece inca nu m-am apucat de treaba... si nu am luat in viata mea AC...
Alexa, eco dureaza foarte putin, un minut cea de sold.
Alice, nu-i pb, nu era ceva important...cand m-ai sunat tu inapoi vorbeam cu cineva in parc...o sa revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27

nici eu nu am depus nici ptr alocatie

mai fetelor eu am 6 saptamani si nu mi-au trecut lohiile, sunt galbene ...nu m0am dus la dr, luni ma duc ca nu mai tine

olga da-mi si mie un semn ca vreau sa cumpar si eu pentru un copilas

plange de rupe fir-ar sa fie de colici

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si de Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze








bulinutza eu am noua saptamani si nu mi-au trecut si sunt rosii:(:(:(:(( si dr a zis k ma mai poate tine mi-a dat vit k si ergomed

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

aoleo fetelor ce vesti mi-ati dat cu lohiile astea...ma rog asta sa fie singura problema...era sa imi sparg capul ...mi s-a facut rau in bucatarie noroc ca era matusa mea langa mine ca alytfel cred ca ma gaseau imprastiata...

am vb cu pediatra, el papa 500-510 ml pe zi ceea ce e putin si mi-a zis sa ii schimb iar laptele sa ii dau aptamil pepti care se zice ca e formula de lapte care nu da colici...nici nu stiu ce sa fac

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si de Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

moama ce m-am dixtrat cu povestile voastre cu pasarici
bulinutza , io de aptamil am auzit numai de bine ,cica e f bun desi nu e el f bine promovat
last edit:deci asa cu AC, pe mine nu ma tenteaza ideea ca am luat 1 luna pe la 26 ani si m-am ingrasat 7-8kg intr-o luna,si ma si durea ficatul asta asa ca bonus


Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168191&nm=Vladut-vrea-sa-traiasca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

georgia eu ma bucuram sa ii dau un lapte bio...am si eu o fixatie, dar acum o sa fac schimbarea daca ii va merge bine cu el asta e...



bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si de Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

daaa..stiu si noi avem fixatii cu bio,deci te inteleg;
daca nu mananca destul de bine la o masa ,incearca sa le indesesti putintel(stiu ca nu e bine in cazul lp dar el mananca putin deci are timp stomacelul sa digere)..poate iti da pediatra ok la varianta asta si asa papaceste mai multe mese mici care sa-l salte peste 500ml/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgia_c

moama ce m-am dixtrat cu povestile voastre cu pasarici
bulinutza , io de aptamil am auzit numai de bine ,cica e f bun desi nu e el f bine promovat
last edit:deci asa cu AC, pe mine nu ma tenteaza ideea ca am luat 1 luna pe la 26 ani si m-am ingrasat 7-8kg intr-o luna,si ma si durea ficatul asta asa ca bonus

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168191&nm=Vladut-vrea-sa-traiasca





Eu am inceput sa le iau de cateva zile ,desi si nu am inceput ... insa proabbil va fi curand si asta#537; nici eu nu sunt f incantata ca iau AC insa alte variante??? de sterilet nu vreau sa aud , nu as recurge la asta, prezervativ nici atat... deci ce ramane , ca de riscat sa raman acum gravida nu ma risc... #537;poate peste 2 ani .
Si faza cu ingrasatul nu stiu ce sa zic... eu iau si Elevit supliment de vitamine ca asa mi-a prescris doctorul de fam. si inca nu m-am ingrasat cred ca mai conteaza si ce ,cum mananci.Eu mananc multe lactate, fierturi de legume si carne, fructe #536; banane si mere,deocamdata si ocazional dar f ocazional dulciuri :(, incerc sa nu exagerez cu mancarea dar nici infometata nu pot sta , sper sa nu ma ingras, pt ca anul asta vrem sa facem nunta ca , cununia am facut-o anul trecut .





ANE-MARIA mamica fericita de Bianca Maria ( 08.02.2012)

Mergi la inceput