Strengari 47 - Bravo Tala! Bravo Dana! Bv R.Cata!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Bravo Tala!!! abia asteptam si noi poze!!!

Cristina 36s Karina, fetita noastra draga


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

Bravo mami Tala, bine ai venit Matilda!!!!! Sa fii sanatoasa si norocoasa si sa ai parte numai de clipe fericite in viata!



Mirela, mami de Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns franqois spune:

Fetele, eu nici nu stiam de faza asta cu feonul. Deabia stept s-o incerc.

39+ cu Andrei si mamy de Ioan si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Bravo Tala! refacere usoara si laptic mult pt bebelina
Bine ai venit pe lume Matilda! sa fii sanatoasa si sa cresti mare

Fetelor eu deja i-am dat suzeta piticului si nu are nici o problema cu sanul. Intr-o noapte n-am mai rezistat si i-am dat-o ca nu mai puteam. Oricum cand nu vrea s-o ia n-o ia si nici nu-mi refuza sanul, stie el de unde curge si de unde nu

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Bravo, Tala! Felicitari, Mami! Bine ai venit pruncuta mica si frumoasa ca mamica. Sanatate multa si refacere usoara!.
Monna, e smecher Andi
Acum am terminat de calcat si de facut bagajul lui bebe, din 21 imi dau voie sa nasc
Hai Dana!Hai Vlad!

Miha, mamica fericita de Rares si 36+ cu bebe Vlad, zis si "Nuca"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Felicitari Tala!!!! Bine ai venit Matilda!!!

Monna se recomanda sa nu ii dai suzi pana la o luna nu neaparat ca ar refuza sanul ci pentru ca inca nu si-a format complet modul de prindere al sanului: sanul se prinde cu buzele intoarse spre exterior, iar suzi cu buzele tuguiate inspre interior. O prindere incorecta a sanului duce la rani pentru mama si la hranit ineficient pentru pui si implicit la scaderea cantitatii de lapte mancate si produse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Franqois, intensitatea contractiilor nu depinde de gradul de dilatatie. Eu am avut contractii de 40 la monitorizare si nu am dilatatie deloc. In timpul travaliului cu Finn am avut contractii de intensitate 80-100 la dilatatie 2.

Felicitari, Tala! Bine ai venit, Matilda!

Finn Constantine 15.10.2009 si 34+ Euan Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Carina, ce mai faceti voi?
Jd, mai scrie un mesaj, ca faci 1000, oare ti se schimba titulatura de junioara?

Miha, mamica fericita de Rares si 36+ cu bebe Vlad, zis si "Nuca"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lady_X spune:

franqois, nici eu nu cred sa aiba contractiile legatura cu dilatatia cum spui tu. Am avut la TNS contractii si de 20-30%, dar nu sunt dilatata deloc, colul era inca de 3 cm. Asistenta zicea ca peste 50% sunt contractii ce n-ar trebui sa le am inca.

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Si mesajul cu nr 1000!

Am vrut sa spun mai devreme dar am uitat. Ma doare rau burta cand se misca bebe cateodata. Cica se intampla mai mult la a doua sau a treia sarcina. E o senzatie foarte ciudata si neplacuta.
I/am luat bilet de avion maica/mii. vine pe 20 aprilie si pleaca pe 17 mai.

Finn Constantine 15.10.2009 si 34+ Euan Tudor

Mergi la inceput